Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hónapok óta foglalkoztat az...

Hónapok óta foglalkoztat az öngyilkosság gondolata. Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

De nincs pénzem pszichiáterre a barátaim kiröhögnek mondván "hogy csak az agyamat játszom meg feltűnési viszketegségem van" a szüleimmel nem merem megbeszélni meg nem is merem őket ezzel leterhelni úgy is azt mondanák hogy "két nagy pofon aztán majd megjön az eszed" igaz 23 éves vagyok így nyilván nem vágnak pofán de értitek hogy értem. A "tedd túl magad rajta" és a "lépd át a múltat" közhelyek számomra üres semmit mondó jótanácsok. Már a módszert is elterveztem a helyszínt is kiötlöttem rendelkezem a "szükséges eszközökkel" csak még nem tudom mikor szakad el az utolsó cérna de érzem hogy nincs sok hátra. Igazából talán nem is várok semmit csak arc és név nélkül szerettem volna elmondani amit érzek. Úgy is tudom hogy a legtöbben egy önző szemét embernek mondanának aki nem törődik azzal hogy másnak mekkora fájdalmat okoz csak saját magával foglalkozik. Talán így is van de nem látok más kiutat. A miértjét ne kérdezzétek egy regény sem lenne elég ahhoz hogy konkrétan elmondjam legyen elég annyi hogy magánéleti párkapcsolati problémák. Közel 1,5 éve szakítottam a párommal ill. Ő velem azóta minden nap ugyanúgy fáj szinte nem telik el egy éjszaka h ne sírnám magam álomba nincs kedvem semmihez nem járok el sehova szürke kiégett "zombinak" érzem magam. Erre minden ismerősöm azt mondja h egy hülye barom vagyok ők bezzeg néhány hét vagy hónap alatt teljesen túl tették magukat csak én vagyok ilyen farok h nem tudom a múltam elengedi.. De hát ha egyszer tényleg nem megy.... Ráteszi a hangulatom a bélyegét minden napomra nem tudok megismerkedni senkivel mert nem is érdekel senki más folyton egyetlen egy gondolat körül jár az agyam több mint egy éve. Személyiségzavarom van egyszerűen nem tudok túllépni akármennyire is próbáltam. Fel adtam úgy érzem magam mint egy élő halott amit biológiai folyamatok tartanak életben de semmi több. Mintha nem lenne lelkem...Üres vagyok és kiégett mint egy szürke ablak nélküli szoba amiben nincs semmi más csak egy gondolatsor: "Mi lett volna ha" "mit tegyek hogy ne így legyen" "hogy csinálhatnám vissza" stb stb nincs semmi más csak ez. Csak erre tudok gondolni és csak ez jár a fejemben éjjel nappal megállás nélkül. Nem nézek tv-t nem hallgatok zenét nem csinálok semmit. Úgy érzem magam mint egy biorobot amin reggel 6-kor van egy "BE" gomb és este 10-kor van egy "KI" gomb ennyi és semmi több.

Igazából ez nem is kérdés vagy segítség kérés csak néhány véleményre vagyok kíváncsi ki mit tenne a helyemben ha már nem lát más kiutat csak a "fekete sarokba" való behúzódást ahonnan nincs kiút.


2009. júl. 21. 03:55
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ne tedd. Azon kívül, hogy te most saját magadat sajnáltatod, megteszel mindent, hogy sz@rul érezd magad. Ugyan az élet szép, és ezzel talán te is tisztában vagy, minden eszközzel hajtasz aziránt, hogy sz@rul érezd magad, holott mostmár konkrét oka nincs, hiszen most nincs problémád, csak a múlton rágódsz. Nem tudod élvezni azt, hogy süt a nap, csicseregnek a madarak, mert saját magad akarod magad sz@rul érezni, és ha valaki sz@rul akarja magát érezni, az sz@rul is fogja. Kezdj bele valami újba, hátha kedvet kapsz valamihez, festészet, fotózás, stb. A lényeg, hogy lekössön. Ahhoz, hogy kilábalj ebből a helyzetből, akarnod kell, nem ülni a rakás sz@r közepén, és siránkozni, hogy jajj de rossz. IGEN, AZ! De ha akarnád, jobb lenne, ha csak egy kicsit is tennél a boldogságod iránt! Biztos volt hobbid. Miért nem eleveníted fel? Nem lenne jó arra koncentrálni, amit szeretsz, egy kis időre kizárva a külvilágot? De, jó lenne. És ez senki máson nem múlik, csak rajtad. És ne legyél önző, hiszen a szüleidtől mindent megkaptál, valószínűleg még most is te vagy életük értelme, mint ahogy minden szülő életlének értelme a gyerek, de most te a saját önzőséged miatt a szüleid életét is tönkretennéd. Gondolj anyádra, aki valószínűleg belebetegedne az elvesztésedre, gondolj apádra, akiből alkoholista válna jó eséllyel. Gondolj rájuk, és kérdezd meg: Van nekem akkora gondom, hogy azokkal így kics*esszek, akik a világra hoztak, szerettek, stb...



Amúgy nem kell pénz pszichiátriára, tudtommal az SZTK-ban van díjmentes is.


Remélem nem teszed meg, gondolj bele, mennyi jó dolgot csinálhatnál, amit eddig elmulasztottál! Hiszen előtted a jövő!

2009. júl. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Csak ...és csak is akkor fog elmúlni a fájdalmad ,ha "új" kapcsolatot találsz. Ehhez össze kell szedned magad és rávenni téged,(barátaidnak) hogy szórakozó helyre menj és ha meg ismersz valakit,sokkal könnyebb lesz. Hidd el ez a legjobb megoldás,nem a pszichiáter..végképp nem az öngyilkosság. Menjjjjjj !!,ott a diszkó,bulizó helyek, és van sok-sok gyönyörű lány,biztos találsz olyat akibe újra szerelmes leszel.Itt a nyár,kék az ég,felkel holnap is a nap újra. Légy erős férfi...mit neked...ez a kis fájdalom, egyszer még mosolyogsz majd ezeken a sorokon amiket írtál. De ehhez el kell menned szórakozóhelyre,keresd az új párodat..Addig ennek a markában van a lelked. Higyjjjj nekem..
2009. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

De bizony van kiút, és ez a te kezedben van.

Én is voltam mély depresszióban (anyám meghalt), de muszáj volt összeszednem magam!!! Nem okozok akkora örömet az embereknek, hogy megölöm magam! :D

Tehát, szedd össze magad (nem lehetetlen, hisz én is megtettem) csak akarnod kell! Ha nem akarod, nem fog menni!

Tenned kell elenne, ha járnál pszichológushoz, akkor is tenned kell valamit, mert attól még, hogy elmész, nem fogsz gyógyulni, ha te állandóan bele süppedsz a depibe!

2009. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2%
09:17-es bocsy.
2009. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Először is. Azt hiszed te vagy az egyetlen, akinek szar az élete? A világon milliárdok sokkal pocsékabb sorssal azért küzdenek minden nap minden órájában, hogy éljenek, te pedig el akarod dobni magadtól az életet.

Állj fel és kezdj tenni a szaros mindennapjaid jobbulásáért, mert különben ott fogsz megrohadni abban a sötét sarokban. Voltam én is ott, volt más is ott és rohadtul pozitív, hogy tettem a kilábalás érdekében és nem maradtam.

Nevetséges gondolat az, hogy a világon egyetlen ember van a milliárdból, vagy a szűk környezetedben élő többszázezerből, akivel boldog lehetsz.



Na de ennek ellenére. Tisztában vagyok vele, hogy az az érzés, amit te érzel egészségügyi okokból is kialakulhat. Az a helyzet, hogy a személyiséged, kedved ezerféle hormon, fehérje, mittudomén határozza meg és sajnos a krónikus depresszió, amiben látszólag te szenvedsz lehet, hogy egy ilyen rendellenesség miatt alakult ki.

Na de mi a teendő, ha az ember beteg? Elmegy az orvoshoz és jobb esetben kap rá valami orvosságot. Igen, van rá. A különböző terápiák is rengeteget tudnak segíteni, ha kifogsz egy jó agyturkászt.


Szóval ne hagyd, hogy egy "nátha" megöljön. Menj orvoshoz.

2009. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem te tisztában vagy azzal, hogy a te problémáidat csak te magad tudod megoldani. Hid el, én is voltam ilyen periódusban, és ki is másztam belőle, mégpedig a saját erőmből. Nem jártam pszichológushoz, mert korábban már nagyon befürödtem velük. Egyszerűen nekem nem használ a pszichoterápia. Pszichiáter? Felír egy jó kis leszedáló antidepresszánst, amitől zöldséggé válsz, de legalább nem gondolkodsz. Kell ez neked? Ugye, hogy nem?

Szóval nekem az segített, hogy leültem magammal, és megbeszéltem, hogy az a szemétláda, aki megcsalt, utcára tett és félhullára vert, egyszerűen nem érdemli meg, hogy miatta bánkódjak. Mazochista vagyok, vagy mi? Dehogy.

Ne haragudj, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy a barátaidnak, ismerőseidnek igazuk van. Egyszerűen sajnáltatod magad. Nem akarsz túllépni olyan dolgokon, amiken azért másfél év után már illene. Nem a középkorban, és nem a 19. században élünk, ahol divat volt az élethosszig tartó szenvedés a szeretett személy hiánya miatt (Dante pl. sohasem nősült meg, miután Beatricét máshoz adták férjhez, és élete végéig emiatt szenvedett. Vajon megérte?).

Vagy ha gondolod, olvasgass romantikus írókat (pl. az Anyegin pont erről szól), esetleg még tudom ajálnani az "Ifjú Werther szenvedései"-t Goethétől. Ennek a hőse szintén egy ábrándért él, és ezért is hal meg teljesen feleslegesen. Ahogy Werther nem ért el semmit az öngyilkossággal, úgy te sem érnél el vele semmit. A lány nem fog könnyes szemmel virágot hordani a sírodra, ebben biztos lehetsz. Akkor meg minek?

2009. júl. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Én kiváncsi lennék bevallom, hogy még mi van emögött a szakításon kívül, mert szerintem mindegyikünk tudna mesélni nem egy dolgot ami elég rosszul érintette lelkileg, voltam én is már kurv@ mélyen de az öngyilkosság eszembe nem jutott volna
2009. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz el mennyi ember szenved a világon betegségekben, nyomorékok, nem kellenek senkinek emiatt, és mégis rengeteget ilyen embert tudnék mutatni akik így is boldogok mert nem csak ülnek a seggükön otthon.

Te meg egy elcseszett kapcsolat miatt akarod kinyírni magad? Ez a legnagyobb baromság, ha mindenki megölné magát ilyenekért akkor ember sem lenne már a földön, mert ezen mindenki átesik néhányszor.


Én speciel 4 évig szenvedtem valaki miatt és állandóan magamat kínoztam mert én csesztem el de nagyon. Hülyeség volt már tudom és hülyeség hogy nem lehet rajta túllépni, de tenni is kell valamit nem csak sajnálkozni a múlton.

Régen nekem is annyira mindegy volt már minden, hogy lány létemre egyedül, pénz és minden nélkül elindultam a világ másik végére, azt gondoltam lesz*rom mi lesz velem... tudod mi lett? Marha jól éreztem magam külföldön és találtam valakit aki mellett elfelejtettem mindent ami addig bántott. Ha már te is úgy érzed minden mindegy akkor indulj el valamerre, csinálj valamit amit eddig sose mertél hiszen úgy is mindegy már... aztán lesz ami lesz. Csak legyél nyitott mindenre. Nem fontos messzire menned, lehet hogy a legközelebbi szórakozóhelyen megismerkedhetnél valakivel aki elfeledtet veled mindent. De ne csak ülj otthon mint a nagy lóf*sz, attól csak rosszabb lesz a helyzet.

2009. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

és ha még élsz most jön a vésztartalék!

Ha nincs jobb ötleted és öngyilkos akarsz lenni NE legyél!!!!

inkább vegyélbe 1 adag XTC tablettát jobban fogod magad érezni.

Lehet , hogy meghalsz tőle , de legalább boldogan.

Sajnálom hogy ezt kellett írnom.

2014. jan. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hallgass Happy Rave zenèt!

Nézz hentai videókat!

Pörögj fel!

Vegyél be Removit-ot!

Nézz Oreimo-t az Indavideón!


(az előző válaszoló vagyok! Utánaolvastam az XTC bevétel másnapján NAGYON SZOMORÚ!!!!! Leszel görcsölni fogsz és lehet hogy meghalsz

2014. jan. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!