Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lassan beszélek. Ez engem...

Lassan beszélek. Ez engem nagyon zavar, mivel sokan csúfolnak, illetve kötekednek ezzel. Hogyan tudnám felgyorsítani beszédemet, illetve mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Szerintem egy logopédus tudna segíteni. Az iskolákban szokott lenni logopédus, vagy megmondják, hol keresd. Próbálkoztál hangos olvasással, felolvasással? Az rendes tempóban megy, vagy az is lassú?
2012. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
16. Az olvasás minden formában megy gyorsan is... Logopédus mit csinál?
2012. aug. 23. 06:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehet az oka, hogy lassan gondolkozol, nagyon megfontolod, hogy mit, milyen szóval akarsz mondani.

Szerintem, ha sok olvasással bővítenéd a szókincsedet, akkor gyorsabban jönnének a gondolatok, és gyorsabban beszélnél.

2012. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az olvasásra márén is gondoltam :)
2012. aug. 23. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:

A mondatszerkesztést is lehetne gyakorolni, de az is fejlődik az olvasással.

Inkább olyanokkal beszélgess, akik megértőek, és nem bántanak a lassú beszéded miatt, és akkor majd egyre járatossabb leszel a beszédben, és könnyebben fog menni.

2012. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ismertem én is egy fiut aki lassan beszélt.. Kicsit fura volt, de egy idő után megszoktam.. A barátaid/ismerőseid egyszerüen parasztok.. Ne törődj vele.. De ha meg mégis ennyire zavarna olvass sokat mint ahogy már előttem is írták. :)
2012. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem is a barátaim "kötekednek" ezzel, hanem pl olyanok, akik nem ismernek olyan jól, illetve most új osztálytársak közül is volt aki ezzel "kötekedett", de azok bunkó parasztok, mivel egyrészt ugye nem ismernek, másrészt egész évben nem voltak arra hajlandóak, hogy megismerjenek... Akik meg jófejek voltak azokkal összehaverkodtam és őket ez nem is zavarja már :)
2012. aug. 23. 15:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor no problem :D szerintem.. Sz.rd le a parasztokat! :D
2012. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A logopédus a beszéd technikájával foglalkozik. Megtanítja a hangképzést. Talán meg tud tanítani, hogyan beszélhetnél gyorsabban.
2012. aug. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van egy haverom, akivel valamiért lassan szoktunk beszélni egymás közt, és mindketten jókat nevetünk ezen. Lassan beszélni jó, mert több időd van értelmesen, szellemesen megfogalmazni a mondandódat.


Túl sok ember beszél gyorsabban, mint ahogy gondolkodik, aztán hülyeségeket beszélnek, meg nekiállnak hebegni, makogni, ööö-zni, mert nem bírja az agyuk a sebességet.


Lassan beszélni jó.


Lassan beszélő előadóművész például Galla Miklós, sikeres is abban, amit csinál, és értelmesen, nyomdakészen fogalmaz mindig.

2014. dec. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!