Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy nem szerete...

Miért van az, hogy nem szeretem a "pénzes" embereket?

Figyelt kérdés

Valamiért olyan nagy ellenérzés van bennem irántuk. Nem ilyen nagyon gazdagokra gondolok, azokkal kapcsolatban valahogy nem érzek ilyet (lehet, csak azért, mert még nem találkoztam eggyel sem), hanem olyanokra, akiknek nincs adósságuk, tudnak minden hónapban félretenni pénzt, költeni drágább ruhákra, drágább cuccokra... Nem irigység miatt, ez valami más. Persze én is gazdag akarok lenni (ki nem?:D) de nem a van bennem, hogy juj de jó nekik, bárcsak nekem is lenne ennyi pénzem, hanem az, hogy egyszerűen ellenérzés van bennem ilyenkor az ember iránt. Valahogy úgy vettem észre, hogy a pénzesek másabbak, nyugodtabbak, kimértebbek, vagy hogy mondjam.

Miért van bennem ilyen érzés?


2012. szept. 12. 11:16
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Én így vagyok a szegényekkel.



Dehogyis, csak vicceltem.

De azért rossz érzés gondolom neked is, ha valaki pont ugyanezt írná a hozzád hasonló emberekről.


Nem szabad ilyen külsőségek alapján ítélni.

2012. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Jaj, én most nem akartam senkit megbántani, elnézést ha úgy jött le. Én sem tudom, miért érzem ezt, vagy miért gondolom ezt.
2012. szept. 12. 13:38
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja de am bekaphatod xd
2012. szept. 12. 14:03
 4/21 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha ezt szimpátiává alakítanád, mert ezekszerint nem tudsz félretenni, nem tudod kezelni a pénzt.


Valaha irigyeltem a gazdagokat, aztán rájöttem, hogy csak a népmesék oltották belénk azt, hogy a szegények jók, a gazdagok rosszak. Nekem van annyim, hogy vegyek belőle egy házat (még nem vettem), akkor most ellenérzésed van velem szemben? :)

2012. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Önhibámon kívül kerültem ilyen helyzetbe, még tanuló vagyok.

De eszembe jutott, hogy mi van, ha azt hiszem, hogy lenéznek, amiért csóró vagyok. =/

2012. szept. 12. 14:23
 6/21 A kérdező kommentje:

Amúgy igen. xd

És még mindig nem tudom miért. Ezért akarok rájönni az okára, hogy megszüntessem, mert ez nem jó.

2012. szept. 12. 14:24
 7/21 anonim válasza:

ne haragudj, de te hülye vagy ?


keresed az okát annak amiért a gazdagokat lenézed, most akkor elvárod hogy azt írjuk neked, hogy buta vagy és ez az egyetlen ok amiért így gondolkozol ? Oké,akkor mostmár tudod, kezdhetsz változtatni

2012. szept. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Most mi bajod van? Nem értem ezt a nagy felháborodást. Én nem írtam senkire sem rosszat, szerintem. Csak olvasd végig még egyszer a szöveget, és rájössz.
2012. szept. 12. 14:59
 9/21 anonim ***** válasza:

Én értem miről írsz.

És hiába írod hogy nem az ez igenis IRIGYSÉG.

Mert utána ott van a másik mondatod, "a pénzesek másabbak, nyugodtabbak, kimértebbek, vagy hogy mondjam"


Te is erre vágysz nem? Ez az ami fáj?


Változtass rajta, hajtsd a te malmodr ezt a rossz érzést és tégy úgy hogy te is olyan legyél aki megteheti hogy nyugodtabb, kimértebb, vagy hogy mondjam...


Én is önhibámon kívül kerültem ilyen helyzetbe, tanuló vagyok, voltam.


Most a másik oldalon állok, 600.000-es fizuval, akit utálnak ezért... mondhatom szar érzés, hogy céltáblává váltam azért amiért otthagytam a nyomorgó életem és saját lábra akarok állni és utána folytatni a tanulmányaimat.

Sajnos nem jött be a terv hogy a szüleim eltartanak amíg megszerzem a diplomámat és munka mellett nem igazán lehet elvégezni az orvosit...


Szóval tégy ellene! És ne foglalkozz ki mit mond, mert lehet kapni fogsz a fejedre, de aki igaz barát az megmarad melletted - legalábbis remélem...

2012. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

Hát most hogy mondod... Nekem az élet egyik fő szabálya az, hogy a nyugalom a legfontosabb, amit meg pénz nélkül elég nehéz kivitelezni. Eddig különösebben nem érdekelt, mert alapból mindent sajnáltam magamra, a legapróbb dolgot is, de most már megtanultam ennél egy kicsikét önzőbb lenni, és kéne ezaz-amaz, szóval már idegesít.

Ideje lenne már a saját lábamra állnom, szeretnék egyetemre is menni, csak az meg rengeteg költség. (Albérlet muszáj lenne, mert a halál f*sza után lakok kettővel.) Jelenleg csak érettségim meg egy szakmám van, de olyan szakmám hogy hogyha azzal el tudok helyezkedni az a világ nyolcadik csodája.

Na de nem mesélem el az életem inkább, nem ez a kérdés...

2012. szept. 12. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!