Rejtett "igazi én"?

Figyelt kérdés

Volt 1 jó barátom, valamiért olyan, mint egy gyáva oroszlán. Szóval így kisebb, megértő társaságban nagy a szája meg minden, de ha angolórán kell felelnie, vagy történelemóra előtt tudja, hogy ő lesz a soros, be se jön/hazafut. Ha meg váratlanul éri, elkezd gyorsan verni a szíve, ő meg szorong és fél. Szerintem a tanár miatt lehet ez leginkább, főleg törinél... ő is elég nagy termetű pufók (nagyobb, mint én), de így is reszket, mint a nyárfalevél. Ha meg próbálja leplezni, akkora lesz a pulzusa, hogy 1 méteres körzetben érezni a belőle áradó forróságot. Ha meg a tanár kérdi, meghunyászkodik, mint egy rossz kutya, nagyon benyaló lesz. Úgy válaszolgat neki, mint egy igazi kislány.


Mitől lehet ez a normálisnál is túlzottabb félelem és szorongás? Beteg lenne? Azt állítja magáról, semmi gondja, közben egyértelműen elüt az átlagtól. Nagyon fontos neki, hogy megértse valaki és szeressék.



2012. szept. 14. 14:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Múlt angol kisérettségiről is elfutott egy dagi haverjával megvenni a WoW-ot, mert annyira beijedt (akivel amúgy nem beszél mások előtt, mert égő)... szolgalelkű.


Hogy lehetne változtatni rajta? Közvetlen segítséget nem hinném, hogy jó szívvel fogadna a kisebbségi komplexusa miatt főleg.

2012. szept. 14. 14:15
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok, csak ennyire nem durván, és lányként. Nekem egyszer az segített, amikor angolon feleltem, és (bár szinte észre sem vettem) nagyon ideges voltam, hogy a mellettem ülő lány megfogta a kezem, amivel valamit morzsolgattam, és mondta, hogy nyugodjak le, úgyis tudom. Azóta mindig az jut eszembe angolon, hogy nagy levegő, és sikerül, ahogy sikerül. Nem tudom ez fiúknál mennyire lenne hatásos.
2012. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha te ilyen rendes vagy, hogy észrevetted, felfogtad, és szeretnél segíteni is, ez már nagy szó. Amint előző is írta, meg nekem is volt ilyen esetem, egy-egy bíztató szó, egy bíztató készszorítás sokat tehet. És sokan a nagyhangúan játsszák magukat, így próbálják elrejteni a félénkségüket.
2012. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!