Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan egyeztethető össze az,...

Hogyan egyeztethető össze az, hogy valaki az élet különböző területein is jeleskedik, mégis mondjuk leégeti magát önkritika hiányában pl. az X Factorban?

Figyelt kérdés
Hihetetlen számomra, hogy valaki biológus, gyógyszerész, sebész, dolgozik a szakmájában, megél, jól, és lerí róla az idiotizmus. Nem hiszem el, hogy van ilyen emberi agy. És akkor megítélünk embereket a munkája és végzettsége alapján. Én reálisan gondolkodom, nem tartom magam butának, mégsem mertem elmenni egyetemre, ők pedig... Nem értem a világot.
2012. szept. 23. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az élet során "bemagolt" tudás nem egyezik meg az intelligenciával.Előbbit bárki megszerezheti,utóbbit csak kevesen.
2012. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel égeti le magát? Mert nem tud énekelni?

Vagy mert stresszhelyzetben hülyén viselkedik?


De legalább megpróbálta! Meg akarja valósítani az álmait, és képes ezért akár hülyét is csinálni magából, piros pont.


És az tény, hogy a szerzett tudástól még nem feltétlen intelligens valaki.

2012. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az pedig, hogy Te nem mertél egyetemre jelentkezni, hát, ne haragudj, nagyobb butaság, mint kiállni ország világ elé, és vállalni, hogy három napig röhögjenek rajtam.


Esélyt sem adtál magadnak, pedig lehet, nem is Te gondolkodsz reálisan...

2012. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Még a "bemagolt tudáshoz" is kell intelligencia. Az életképességhez is. Egy tudós, egy sebész, egy vezető menedzser stb. kell, hogy lásson összefüggéseket. Legyen önálló, ép, logikus gondolkodása. De ezek az emberek sík hülyék... és megélnek, egzisztenciájuk, jövőjük van... Nagyon sok intelligens ember meg csapong a világban. Akkor a hülye a művelt, az intelligens meg a műveletlen? Volt egy srác a gimiben, olyan szinten hülye volt a hétköznapokban, hogy mindenki röhögött rajta. Nekem ahhoz, hogy fejlesszem magam, tanulnom kellett. Illetve én nem okosnak tartottam magam, hanem mindig azt mondtam, megvan a megfelelő intelligenciám ahhoz, hogy fejlesszem magam, és ahhoz, hogy mélyre menően megértsek dolgokat, arra időt kell fordítanom. Volt intelligenciám ahhoz, hogy megtanuljak dolgokat. Az a srác semmiféle intelligenciával nem rendelkezett, és neki csettintésre ment minden. Bármilyen logaritmusos egyenletet raktál elé, bármit. Egy kívülálló erre azt mondaná, hogy ez a gyerek kérem szépen, nem hülye. Most egyébként a Corvinuson tanul - nekem oda nincs elég pontom (nem mintha oda vágynék), biztos buta vagyok :D. Egyáltalán nem az irigység beszél belőlem, csak mindez érthetetlen.
2012. szept. 23. 09:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Alapvetőnek kéne lennie minden ember számára, hogy el tudja dönteni: tudok repülőt vezetni vagy sem, tudok énekelni vagy sem... De ha nem is vagyok benne biztos, mielőtt elmegyek egy repülési versenyre, először megpróbálok repülőt vezetni, ha elmegyek az X Factorba, fölveszem magnóra, és visszahallgatom, és mindez után képes vagyok megítélni önmagamat reálisan. Én rendelkeztem annyi önismerettel, hogy ne menjek egyetemre, nem IQ hiányában. Ez nem hiba.
2012. szept. 23. 09:41
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem is inkább érthetetlen, elfogadhatatlan. Ezért is ilyen lelki szegény a társadalom, ezért elégszenek meg azzal egy párkapcsolathoz, hogy valaki nézzen ki jól, ezért elég, hogy csak legyen "valaki" az oldalukon, s mindez minden más területen, igénytelenedünk. Félművelt álvámpírok rohangálnak köztünk, van, aki elfogadja, mert ő is az, van, aki nem, és elveti a jellemét. Más út nincs.
2012. szept. 23. 09:49
 7/12 A kérdező kommentje:

"De legalább megpróbálta! Meg akarja valósítani az álmait, és képes ezért akár hülyét is csinálni magából, piros pont."


Effajta gondolkodásról beszélek. "Ő" nem képes volt hülyét csinálni magából, ő nem felvállalt mindent az álmaiért, ő nem felvállalta, hogy hülyét csinál magából, szimplán NEM TUDTA, hogy hülyét fog csinálni magából. Ez nem piros pont. Megint csak primitivizmus.

2012. szept. 23. 09:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez egy pirosnak látszódó fekete pont. Ez az érték a mai világban. :D
2012. szept. 23. 09:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülyén hangzik, de álmot valósítani is a realitás talaján kell. Ma már mindent elintézünk azzal, hogy ha nagyon akarod, minden sikerül, blablabla... És más az, hogy meg akarom valósítani az álmaimat, és ezért küzdök, és kiállok, és megintcsak más, hogy nem vagyok képes felmérni azt, hogy mire vagyok képes, sőt mi több, hiszem azt, hogy képes vagyok arra, amire amúgy nem.
2012. szept. 23. 10:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen mélyen alulértékeled önmagad.

Amint írod, akkor fogod tudni, hogy képes vagy-e pl. repülőt vezetni, ha megpróbáltad.

Ha eleve eldöntöd, hogy nem tudsz valamit, mit várhatnál?


A sztárcsináló műsorokban nem feltételen az énektudás, és az iq az elvárás, hanem valami kisugárzás, plusz.


Ha zavar, ne nézd.

2012. szept. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!