Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan egyeztethető össze az,...

Hogyan egyeztethető össze az, hogy valaki az élet különböző területein is jeleskedik, mégis mondjuk leégeti magát önkritika hiányában pl. az X Factorban?

Figyelt kérdés
Hihetetlen számomra, hogy valaki biológus, gyógyszerész, sebész, dolgozik a szakmájában, megél, jól, és lerí róla az idiotizmus. Nem hiszem el, hogy van ilyen emberi agy. És akkor megítélünk embereket a munkája és végzettsége alapján. Én reálisan gondolkodom, nem tartom magam butának, mégsem mertem elmenni egyetemre, ők pedig... Nem értem a világot.
2012. szept. 23. 09:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
én értem mit akarsz kérdezni kedves kérdező a többiek nem :-) ... és amúgy fogalmam nincs, hogy hogy lehetnek ilyen idióták akik elmennek és "énekelnek" 2millió ember előtt...
2012. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tényleg érthetetlen ez. Vannak dolgok, amik az akaraterőn múlnak, például ha valaki eltervezi, hogy mostantól elkezd edzeni, hogy erősebb legyen. De vannak dolgok, amik született adottságokon múlnak. Ilyen például az énekhang, ha valakinek rossz a hangja az akármennyire is akarhatja, hogy jó hangja legyen, semmiképp nem lesz. Esetleg jobbat kitudhat hozni, de jó az nem lesz. Ez egy adottság ezt nem lehet megtanulni. Megtanulni meglehet dolgokat attól függetlenül, hogy az ember nem ért hozzá, de előbb fog abban jeleskedni, és gyorsabban hamarabb tudja megtanulni azokat a dolgokat, amikhez meg van a tehetsége. Én például imádom az Egészségüggyel kapcsolatos dolgokat, könnyen megértem és megtanulom az emberi test működését, ellenben a elektronikai, műszaki dolgokhoz hülye vagyok, és nehezen értem meg. Nyilvánvaló ezért semmiképp sem műszerésznek fogok menni, hanem mondjuk orvosnak. Ha nincs jó énekhangja valakinek, az meg ne akarjon énekes lenni. Ilyen egyszerű. Felejtsük már el ezt, hogy milyen hősies, mert lejáratta magát ország-világ előtt az álmáért. Nem hős, hanem bolond.

Egészségügyben ha valakinek álmai vannak tudása meg nincs, azt páros lábbal rúgják ki már az Egyetemről is, mert amikor életek függnek az ember tudásától... Nem az álmain fognak múlni. Attól mert a zenében nincsen ilyen súlyos következménye a dolognak, attól még erre is vonatkozik a szabály.

2012. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!