Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek azért, hogy boldog...

Gyopárvirág kérdése:

Mit tegyek azért, hogy boldog legyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy röhejes ez a mondat egy 14 éves lány szájából, de ha máshol nem, itt meg kellett kérdeznem. Az életem bonyolult, és mindezt tetőzi a jól ismert kamaszkor.Úgy érzem magam, mint egy robot. Iskola, tanulás, hazajövök, tanulás, házimunka, evés, házimunka, tanulás, házimunka, veszekedés, tanulás, fáradtság, tanulás, alvás, tanulás. Ennyivel le tudnám írni az életemet. Talán nyafogósnak hisznek az emberek, elégedetlennek, de szeretném, ha megértenének. A családban úgymond én vagyok a "jó gyerek", és ezt fenn is kell tartanom. Folyton meg kell felelnem az elvárásoknak, és nem jut idő magamra. Senki sem szeret tanulni, de én mégis inkább abba menekülök, mert a szüleim napról napra halmozzák fel ezeket az elvárásokat. Legapróbb hibákért már én vagyok a legrosszabb. Csak kezd elegem lenni...Szeretném kikúrálni magamat, mert már semmi energiám nem maradt, pedig az iskola csak pár hónapja megy. Tudom, ez az élet, és vannak akik sokkal rosszabb helyzetben vannak. Mégis, muszáj végre valakinek szólnom, hogy nekem ez nem jó így. Szeretnék tanácsokat kérni, hogy mit tegyek...Szeretek írni, és szoktam is sokat, de már csak olyan dolgokat írok, amik másokból szorongást és fájdalmat hoz elő. Nem vagyok depressziós, ezt tudom, de gyűlölöm ezt a maszkot, amit minden nap fel kell vennem. Azt hiszik minden rendben, de nincsen! Úgy kezelnek, mintha nekem nem is lennének érzéseim...Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 20. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég értelmesnek tűnsz így az írásod alapján, szüleiddel nem tudsz leülni és nekik ezt így előadni ? Meg bármikor lehet nemet mondani a dolgokra.
2012. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hm. Szerintem légy egy kis türelemmel. Nme lesz ez mindig így. Hamarosan eljöhet egy érdekesebb korszak. Készülj fel rá. Nyelvtanulás, és valami, amihez tehetséged van, zene, sport, festés, ilyesmire gondolok, vagy valami amiből el lehet indulni majd valamerre. Az iskolában is vannak biztos szakkörök vagy hasonlók.
2012. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg értelmesnek tűnsz, ezért engedd meg, hogy megosszak veled pár tanácsot. Lehet olyanok lesznek, amiket az ember inkább nem szeretne hallani, netalántán 'pesszimisták', de legalább nem áltatlak és őszinték.


'Úgy érzem magam, mint egy robot. Iskola, tanulás, hazajövök... ' A felnőttek legnagyobb hányadának ugyanilyen az élete, annyi különbséggel, hogy az iskola és a tanulás szó helyén a munka szerepel. Meg jobb esetben néha eszükbe jut a családjuk is, hogy velük is kéne valamit csinálni (ha van).


'Gyűlölöm ezt a maszkot, amit minden nap fel kell vennem.' Erre szintén azt mondanám, hogy igazából mindenki maszkot visel, csak mindenki különböző mértékben, és van aki tisztában van vele, más pedig nem. Van, aki szándékosan megjátssza magát és ezzel manipulál, van, aki képtelen rá és jól megszívja és van, aki kénytelen-kelletlen felveszi és otthon tölti ki a feszültségét. Rendkívüli módon 'finomhangolható', hogy mikor, hol, milyen esetben, kikkel szemben melyik maszkodat veszed fel...de az biztos, hogy ha ebben a világban boldogulni akarsz, akkor viselned kell.


Nem fog tetszeni, de leírom: ez a világ nem a boldogságról szól, főleg ha ebben a mai 'civilizált' környezetben él az ember. Vannak persze boldog(abb) pillanatok, szép emlékek, de igazán mélyen senki sem az, max felszínesen. Ahhoz, hogy minél boldogabban élhess, a legjobb, ha megtanulod hogyan kell ebben a világban élni. Pl.:


Ne legyél naiv! Mindenre kiterjedően... Annyira hiszékeny sok ember, hogy hihetetlen. Attól, hogy te a világból csak bizonyos szeleteket látsz, az nem jelenti, hogy a többi nem is létezik. Mondjuk, ha eddig főleg csak szép dolgokat láttál... létezik az ellentéte is. Lehet rá nem gondolni, elhessegetni, attól még van. Ugyanez van az emberekkel is...széles a skála. Egy egészséges kritikai szemléletmóddal sok csalódástól megkímélheted magad.


Szüleidnek pedig mutasd meg ezt:

[link]

Aztán ülj le velük beszélni, mondd el nekik, hogy rohadtul semmi értelme mindig mindenben a legeslegeslegjobb lenni, mert képtelenség, és csak szorongó embert eredményez...


Amúgy 20/F vagyok, szóval nem egy bölcs vénember, de szerintem érdemes ezeket átgondolni.

2012. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hű, hát köszönöm mindenkinek a válaszokat. A második válaszolónak annyit mondanék, hogy ezekkel nincs probléma, hobbim akad bőven. Lovagolok, edzőterembe járok, úszok. Ezen kívül cukrászkodok (nem tudom másképp mondani) csillagászkodok, fényképezek, írok, folyamatosan járok tanfolyamokra, és amikor lehet mindent elvállalok a suliban, plusz munkaként. Így többnyire délután hatra érek haza, miközben csak háromig tart a tanítás. :) Az utolsó válaszoló pedig pontosan ugyan azt fogalmazta meg, amit én gondolok. Rettenetesen passzív ember vagyok. A naivitásról szó sem esik, sok rosszat láttam már. Először is, hat évig hordtam járógépet gy betegség miatt. A gyerekek terminátornak hívtak. Iskolát váltottam miután szerencsére meggyógyultam. (nagyon kevesen gyógyultak meg ebből, és én sem vagyok teljesen gyógyult, ez egész életemben így marad majd.:/)Barátok...hmm, eléggé tanultam ahhoz, hogy ne bízzak meg mindenkiben. És, a naivitás királynője, a nővérem. A legnagyobb példa arra, hogy mi NE legyek. 16 évesen felcsinálták...Erről ennyit. Az élet már adott néhány kezdő pofont. Nem rinyálni jöttem ide, mert ezzel én is tisztában vagyok, hogy semmit sem old meg. A szüleim...túl sok rajtuk a teher, és azt rajtam töltik ki. Hazajövök, és érzem a stresszt. Nem akarom a piti kis gondjaimmal tovább rontani a helyzetet. :/ Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 22. 09:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem is gondolja senki hogy rinyálni jöttél ide, az teljesen másmilyen.


'Rettenetesen passzív ember vagyok.' Ezt nem értem, azok alapján amiket leírtál pont, hogy nagyon is aktívnak tűnsz. Esetleg azt akartad írni, hogy pesszimista vagy és ebben hasonlítasz rám, de ez megint nem helyes, mert egyszerűen csak arról van szó, hogy fölöslegesen nem kell szépíteni a dolgokat. (Nem szőrszálhasogatásként mondom, remélem megérted).


Az pedig, hogy azokkal amiket javasoltam, tisztában vagy, az jó dolog. (Hogy lehet ezt másképp fogalmazni? Az nem jó, amiken keresztülmentél, de a levont tanulsággal tisztában lenni igen.). Nem tudtam, hogy ilyen nehéz volt neked eddig is, ezért is írtam, hogy bizony még mélyebbek ezek a dolgok...


Rátérve a szüleiddel való viszonyodra (erre próbálsz választ találni ha jól veszem ki):

Őket nem választhatod meg magadnak, nem cserélheted le őket, életed végéig vannak. Muszáj vagy kialakítani valami olyan viszonyt velük, ami hosszútávon mindhármótoknak megfelelőnek tekinthető.

Vagyis nem teheted azt, hogy hiába zavar az, ahogyan bánnak veled, te nem szólsz nekik, bezárkózol. Meg lehet csinálni ugyan, hogy bebújsz a szobába és csak minimálisan érintkezel velük, ez rövid távon lehet kellemesebb, de hosszabb távon viszont teljesen elmérgezi a kapcsolatotokat.

Tehát beszélni kell velük. Nem kell letámadni, hogy na most aztán megbeszélünk mindent...ehhez minden ember viszolyogva áll hozzá, az eredmény szinte biztosan kudarc. Lassan kell haladni vele, apró beszélgetésekben megjegyezni, kitérni ilyen dolgokra...így sokkal könnyedebben veszi mindkét fél.

És ki kell tartani az álláspontod mellett, pl. amit fentebb is említettem, hogy sokszor irreálisak az elvárásaik, semmi értelmük...


Nem azt mondom, hogy ezzel hej de jó lesz, sőt, rengeteg konfliktusra számíthatsz, de ez az egyetlen módja, hogy valamiképpen emberibb kapcsolatotok legyen.

2012. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem ezeket betartani. :)
2012. okt. 24. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!