Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Főleg felnőttek! Mit tegyek...

Főleg felnőttek! Mit tegyek annak érdekében, hogy érettebben viselkedjek?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég volt egy beszélgetésem, amiben éretlenül viselkedtem, és ez így utólag visszagondolva eléggé kellemetlen. És most elhatároztam, hogy ezentúl érettebb leszek. Mit tegyek ennek érdekében?

15/L



2012. nov. 4. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már az érett viselkedés hogy rájöttél a hibádra,és ezután ezekre jobban fogsz odafigyelni.Szerintem ebben senki se adhat neked tanácsok,erre neked kell rájönnöd magadtól.
2012. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez ellen nem tudsz sokat tenni.

Egyrészt a korral jár másrészt pedig a személyiségedböl is jön. Ahogy nösz úgy leszel érettebb. Ezt az agya kontrolálja és a hormonok is.


Pl egy kisbaba amíg az agy nem érett meg rá nem képes felülni, pedig már nagyon szeretne és próbálkozik is de rosszul. majd egyszer az agy érett lesz rá és egyböl fel tud ülni.


ilyen vagy te is. az agyad még nem elég érett rá. ha az lenne egy 15 évesnek akkor a felnött korhatár 15 évesen lenne és nem 18 évesen.


anmit tehetsz, hogy 2x meggondolod, hogy mit mondasz.


de ne sietesd az érettséget. egy gyermek még rengeteg mindent megtehet mert éretlen. egy felnöttnek már a szavainak, tetteinek súlya van. légy még kicsit gyerek, fogadd el magadat olyannak amilyen vagy.

2012. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. Már ez egy nagyon érett gondolkodásmódra enged következtetni, hogy egyáltalán belátod, hogy nem volt érett a viselkedésed. Azaz helyén tudod a dolgokat a Te saját értékrendedben. Mert ugye nekem is mást jelenthet az érett viselkedés és neked is:-)

Én 36 éves vagyok, nő, van egy gyerekem kicsi még:) De ha hiszed ha nem néha még én is elgondolkozom 1-1 beszélgetés után, hogy ezt most komolyan én mondtam? Komolyan én voltam az a kishülye aki úgy vihogott mint egy tini?

MIndig lesznek olyan helyzetek, és olyan emberek amik és akik nem a legjobbat hozzák ki belőled.

Szerintem már így 15 évesen is nagyon okos lány vagy :-)

2012. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd az idő megoldja. Pár év múlva már az leszel.
2012. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. nov. 6. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!