Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A mai társadalomba nem lehet...

A mai társadalomba nem lehet beilleszkedni, ha az ember nem cigizik/bulizik/iszik 15 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves 'kis'csaj vagyok, és azt vettem észre osztálytársaimon, hogy nem kedvelnek.

Ma pl: Egyik fiú ki is mondta 'Őket (barátnőmet, plusz engem) fel sem írtam a lapra, mert nem bírom Őket' az a baj velünk ebből levéve, hogy egyedül mi ketten nem cigizünk, és bulizunk az osztályban. Meg csendesebbek vagyunk az átlagnál.

Közvetlen vagyok mindenkivel, kedves, sokat nevetek, de mégis azért mert nem iszom le magam egy buli alkalmával, és nem füstölgök a tanárokat lesve az iskola udvaron, kivagyok(vagyunk) nézve.

Igazából nem kedvelnek... Én ilyen áron nem akarok a közösség tagja lenni, mert nem ettől leszek f/sza gyerek. Vannak hibáim nekem is, beszélek néha csúnyán, és nem vagyok zsír tanuló, de senki kedvéért nem fogok bagózni, illetve inni,bulizni 15 évesen. De így barátaim sem lesznek...

Kicsit rossz így, mert mindenkinek meg van a csapata és érzékeltetik (a srác ki is mondta), hogy ők egyátalán nem tekintenek minket jó fej csajoknak.


Nem veszem fel, és tudom, hogy önmagamnak ki vagyok,milyen ember, milyen csaj, csak kicsit fura, hogy beállítottak egy ilyen csajszinak,mikor általánosból úgy jöttem ki, hogy a vigyorgó, aki mindig nevet, aki mosolyog, aki megnevetett másokat, jó humorú.

Most olyan jelzőt kapok,hogy 'Nem bírom,mert TÚL NEGATíV' Hát ez nekem kicsit fura na...

Örök vigyorgó vagyok, megnevetettem az embereket ha kellett, és kicsit fura hallani azt a szót, hogy túl negatívok vagyunk. Soha nem voltam az, és nem is leszek, és hiába állítanak be így, nem ezt a képet mutatom..


Talán az a baj, hogy inkább a füzetet lapozgatom, mint kint cigizek, a kemény csávókkal...

Ha ez a baj, akkor sajnálom őket,változni nem fogok, de ha az a baj,hogy nem találnak szimpatikusnak, akkor az számomra fura viszont, mert... nem vagyok bunkó, nevetek...stb..=/


Mitől viselkednek valakivel így az osztálytársai?


(egyik csajszival beszélgettünk városban, na ő is nevetett ha vicceset mondtam,megnevettettem, mégis ilyenek).


2012. nov. 7. 17:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

…amilyen fontos elkerülni a triviális társalgást, éppolyan fontos elkerülni a rossz társaságot. Rossz társaságon nemcsak romlott és ártalmas embereket értek; ezeknek a társaságát azért kell kerülni, mert mérgező és leverő. Ide értem az élőhalottak társaságát is, az olyan emberekét, akiknek a teste él, de a lelkük halott; az olyan emberekét, akiknek a gondolkodása és a társalgása triviális; akik beszéd helyett fecsegnek, és gondolkodás helyett véleménykliséket szajkóznak.


Erich Fromm: A szeretet művészete

2012. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
ez igaz, bár akinek ehhez írói vélemény kell, az is csak kliséket követ.
2012. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
:)Köszi-köszi:)
2012. nov. 11. 22:43
 14/17 anonim ***** válasza:
Egy kis eltéréssel persze,de kb. hasonló a mentalitásom,hát ez van divat lett ostobának,komolytalannak,érdektelennek,meg haszontalannak lenni. 16/f
2012. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
..és tényleg.:)
2012. nov. 13. 20:50
 16/17 anonim ***** válasza:

Mennyire igaz...

Ezzeket én is észrevettem.


by gondolkodó kamasz :)

2012. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Mostanra már kicsit könyebb lett szerencsére:).
2012. dec. 20. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!