Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok beképzelt, a...

Nem vagyok beképzelt, a környezetem mégis annak tart, miért?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen nyílok meg embereknek, képtelen vagyok kimutatni a gyengeségemet, a sebezhetőségemet.. talán női hiúságnak is betudható. Gyerekkorom óta inkább vezető egyéniség voltam, mintsem követő, és sokan nem is gondolnák hogy mennyire érzékeny és törékeny is a lelkem, mert sohasem mutatom.. mindig mindenki erősnek lát, kritikusnak is nevezhetném magam és ami nem érdekel ahhoz abszolút nem érzek erőt hogy megcsináljam még akkor sem ha pl a tesitanár utasít.

Ezért már többször megkaptam hogy nagyképű és öntelt vagyok, de szerintem az alázat valami iránt nem egyenlő a teljes behódolással valaki felé . Valahogy nálam mindig csalódás a vége annak ha megnyílok és kedves, odafigyelő vagyok.. olyankor soha nem kapok viszonzást, csak elutasítást.. ezért vagyok ilyen. Az elutasítás után rendszerint "támadó állást" veszek fel a sajátmagam megvédése érdekében.. Van más is ilyen, aki esetleg megtudná mondani hogy bennem van a hiba és változnom kell, vagy pedig ez csak az alapvető környezet hibája ami mindenkit magaalá temet aki nem erős egyéniség? (mert hallottam hogy sosem vagy olyan rossz, mint mondják, hiszen mindenki magát szeretné a lehető legjobb pozícióban tudni-és ezt értem bárhogy, bármire-) talán nem kellene ennyire hallgatnom mások véleményére.. bár ezt csak én tudom hogy most is pl ezen töröm magam..



2012. nov. 18. 18:31
 1/5 A kérdező kommentje:
17 éves lány vagyok! bocs ha hosszú voltam
2012. nov. 18. 18:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, világos a képlet.Beburkolózol, nem látnak, és azt godmnolják, nem akarsz szólni hozzájuk, megközelíthetetken vagy. Sikan vannak, akik a félénkségüket így álcázzák. Lassan ki fogsz nőni ebből, szerintem ne aggódJ.Van egy ilyen mondás: ha belefáradtál olyan lenni, amilyen nem vagy, akkor kezdj el olyan lenni,, amilyen vagy. Szeretni fognak.
2012. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 RhisiartK válasza:
100%

Szia!


A kérdésnél kapásból az alázat jutott eszembe. Aztán olvastam tovább, és igazad van. Az alázat nem egyenlő a teljes behódolással. De ha pl. megteszed, amit egy tanár mond, az nem behódolás, hanem csak alapszintű alázat, tisztelet. Ha nem tanárok, nem idősek mondják, hogy beképzelt vagy, akkor lehet, hogy lekezelőnek érzik, ahogy a beszélsz velük. Vagy a vezetői egyéniséged miatt talán azt hiszik, hogy te ezzel jobbnak is hiszed magad, és nem tudják, hogy ez nem így van. Talán a kritikát nem bírják, bár nem írtad, hogy szoktál kritizálni másokat.


Szerintem találd meg a középutat. Ne nyílj meg mindenkinek és légy kedves vele, mert nem biztos, hogy megérdemli, de negatívan se állj hozzá. Nálam ez egyszerű, hallgatok, amíg nem tudom mennyit mondhatok. Kis figyelés után megtudod, hogyan kell pozitív benyomást kelteni anélkül, hogy veszélyeztetnéd a saját lelked épségét, illetve kit, hogy lehet irányítani. Ezt csak azért írtam ide a végén, mert írtad, hogy vezető egyéniség vagy és akkor ez jól jöhet. Illetve kedves és jó emberként is könnyen lehet védeni a szíved, de ez már más kérdés.

2012. nov. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is ilyen voltam :régebben kíváncsiak voltak rám az emberek,de azt hitték én vagyok elutasító és öntelt, megpróbáltam változtatni ezen és kívülről se bekpzeltnek tűnni, nyitottam a többiek felé,érdeklődtem irántuk próbáltam kedves lenni és most úgy érzem senki nem törődik már velem és nem akarnak megismerni
2012. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért ne tartanának annak:)? pl. én nem voltam vezető személyiség, és nagyon kedves voltam az emberekkel, mégis nagyképűnek tartanak. Igazán nem értettem, hogy miért, pedig gyakran nem szóltam hozzá emberekhez, gondolva "mi közötök van hozzám?", akikben épp nem bíztam, és ezt olyan természetesnek éreztem, mégis furcsa/falu társaságokban ezt elítélték. Belátom, hogy "nagyképű beállitottságú" vagyok, más vagyok mint a többi, másoknak az az emberi, hogy kimutatják az érzelmeiket és a természetüknek élnek, átérzem, hogy milyen az az ember mások szemében aki nem ilyen, aki folyton "erősködik".
2013. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!