Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ilyen ocsmány dolgot még nem...

Ilyen ocsmány dolgot még nem láttam. Ez valami társadalomkritika?

Figyelt kérdés

Egy kisfilmről lenne szó. Látszólag semmi értelme, viszont cserébe kegyetlenül ocsmány. Ha kicsit jobban megnézzük, sanszos, hogy társadalomkritika, de nagyon mélyen el kéne merülni benne, hogy rájöjjünk, mit mivel azonosít a film.

Kérem tényleg csak az nézze meg, akinek van gyomra és idegrendszere hozzá.


http://www.youtube.com/watch?v=-61X6idw6MA&feature=related



2012. dec. 15. 21:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Magán kívül a kiscsaj mindenkit megjelölt vele. Ami furcsa, az az, hogy míg úgy látom a bomladozó csajt és a mutáns babát halála után pecsételte meg a piros cuccal, addig az öregasszonyt és a fiút haláluk előtt... Mi lehet az összefüggés?

Érdekes elmélet, amit Te írtál, de nekem nem teljesen tiszta :D Míg a film elején úgy tűnik, az öregasszony a fő hatalom, a kislány pedig úgymond mellékes, a végén kiderül, hogy a kislány visz mindent, hiszen megkínoz/megöl a házban mindenkit, majd, mint aki jól végezte dolgát, kisétál, bezárja az ajtót, odabent teljes pusztulást hagyva. Na de mi a célja ezzel? Ha módszeresen "szedi az áldozatait", milyen logikával teszi ezt...? Hiszen amire a bomladozó csaj jó volt (szülés), arra a fiú nyilván nem alkalmazható. És miért volt szükség a bébire, ha végül meghal?

2012. dec. 16. 19:27
 12/13 A kérdező kommentje:
Vagyis amire ki akartam lyukadni: ha az általad írt politikás elméletet vesszük alapul, akkor melyik szereplő mit jelöl? Ki az a való életben, aki az pusztulást szép csendben végignézi, majd a végén mindent visz?
2012. dec. 16. 19:30
 13/13 anonim ***** válasza:

Figyelted a "bélyegzés" sorrendjét? Mindenkin csak a fiú ébredezésével egyidejűleg díszelgett ott a szmötyi? Senkin sem korábban/később? Mert abban az esetben nem feltétlen kellett elpatkolnia egyiküknek sem ahhoz, hogy szert tegyenek a pöttyre. Fene tudja, ki mit művelt a kómája alatt. Igazából szerintem annyira nem hangsúlyos, kire mikor került fel a jel. Egyértelműen azt mutatja, hogy a viselője távozott az élők sorából, vagy legalábbis már nem sokáig marad ott. A lány valószínűleg ezzel akarta tudatosítani a fiúban, mire számíthat.

Mi van akkor, ha a nyanya csak az új élet világrahozatalának szépségét akarta megtapasztalni? :D Ha neki nem adatott meg a lehetőség az életben a szülésre, ezért gyorsan, közelgő halála előtt akarta bepótolni az élményt? A kislány ezzel szemben - zsenge korából kifolyólag - beérte egy tárggyal, akin kiélheti a szexualitás vágya egy részét. A kaszabolás a végén, illetve a hozzá vezető kínzókúra betudható egy másfajta szenvedélynek, néha hallani ölni élvező pszichopatákról. Ezzel mondhatni kerekké válik a történet.

A metaforikus teóriámat igazság szerint nem dolgoztam ki annyira, mint reménykedsz benne, csak egy mesterkélt ihlet sugallta.:D De most, hogy úgymond "rákényszerítesz" a továbbfejlesztésére, azt mondanám, talán még a gyártó is csak halványan sejt valamit. Úgy hiheti, a valódi hatalom mibenléte még rejtély a világ szeme előtt, viszont jó eséllyel takarhat olyan személyt, amilyenre senki sem gyanakodna. Egy lánygyermek kellőképp ártatlan hatást kelt, hogy az embernek esze ágába se jusson felelősségre vonni őt, így kiválóan szemléltetheti az élet feltűnésmentes urát. Lehet ez persze hülyeség is, de azért bátorkodjunk felvetni.:D

2012. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!