Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kamasz fiúk! Hogyan tudtátok...

Kamasz fiúk! Hogyan tudtátok elfogadni önmagatokat, ha valami súlyosabb testi hibátok van, amit nem lehet műtéttel sem korrigálni? 16/F

Figyelt kérdés

Sajnos van jó pár olyan testi hibám, melyeket semmiféle műtéttel nem lehet kijavítani, kamasz korban ez maga a pokol. Nagyon nem tudom magam elfogadni. :(

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 16. 17:58
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
84%
Testi hibák... mintpéldául?
2012. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Pl. dongaláb, van ezen kívül más is, de ez az egyik ami leginkább zavar.
2012. dec. 16. 19:16
 3/53 B25 ***** válasza:
92%
Lehet hogy segítene ha minden nap nap leírnál magadról pár dolgot amit szeretsz. És ez legyen a lényeg ne az ami nincs.
2012. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Köszönöm, ezt a tanácsot megfogadom.
2012. dec. 17. 22:01
 5/53 anonim ***** válasza:
2012. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim válasza:
82%
Szerintem meg ugyanolyan értékes ember lehetsz, mint bárki más! Tuti, hogy vannak dolgok, amiben nagyon jó vagy, erre gondolj. És biztos vannak, akik szeretnek, akiknek fontos vagy. A belső értékek szerintem fontosabbak, mint a külső.
2012. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló:

Valóban, hatásos volt. Végignéztem a videót, s belegondolva az ő helyzete sokkal rosszabb, mint az enyém.


Utolsó válaszoló:

Az igaz, hogy a belső fontosabb, mint a külső,

De mégis úgy érzem, hogy így messze nem élhetek olyan életet, mint mások.

Az osztálytársaim előtt nem mernék levetkőzni (szerencse hogy nem kell tesiznem), strandra is csak ritkán megyek el, akkor is rossz szájízzel, és mindig azt figyelem, hogy mikor bámul meg valaki.

És ami leginkább zavar, hogy a lányokkal sem igazán merek olyan kapcsolatot teremteni, ugyanis félek az ő reakciójuktól. :(


Hiszen dongalábas vagyok,torzult mellkasom van, kancsal vagyok, emellett az alsó fogaim is össze vissza állnak...

2012. dec. 20. 22:02
 8/53 anonim ***** válasza:

Szia!


A jobb lábam 4cm-rel rövidebb, mint a bal és az egész jobb oldalam gyengébb látványosan. Allergiás vagyok szinte minden sz.rságra, mellette még asztmás is. Szemüveget hordok, tizenéves koromban fogszabályzót is kellett viselnem. Nem volt könnyű túlélni az általános és középiskolás éveket, de egy-két jó barátom mindig volt. Ma 30F vagyok és se barátom, se barátnőm. Úgy érzem kerülnek az emberek, egyesek szerint én nem fogadom el magam, azért nincs senkim. Nem tudom, talán igazuk van.


Ne járj így, mint én. Ne a hibáidra figyelj és mások beszólásaira!!!

2013. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Azok az egyesek akik azt állítják, hogy fogadd el magad, fingjuk sincs milyen lehet a helyedben élni.
2013. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló!


Valóban kellemetlen helyzet, ez igaz. Engem többnyire elfogadnak olyannak amilyen vagyok, de kitudja meddig, és ettől félek, mert ez csak a jelen.

"De mi lesz a jövővel? Hogy fogok élni?" - merülnek fel benne ilyen és ehhez hasonló kérdések, illetve az is izgat hogy a társadalom hogyan áll majd hozzám.


Sajnos nagyon rossz,hogy így kell éljek, és ismét egy nagy pofon az élettől, hogy a napokban tudtam meg, hogy van egy gyönyörűséges orrsövényferdülésem, illetve orrmandulám is nagyobb a kelleténél...Persze ez külsőleg nem látszik, de egyébként ettől a levegőt nehezebben tudom szedni, szóval ártalmas.

Ez pedig éppen elég volt ahhoz, hogy porig rombolja azt az icipici reményt is, hogy egyszer az életben ki tudjak jönni önmagammal.


Illetve nagy bánatot okozott a múltkori osztályfotózás, amikor megérkeztek a fotók, majdnem elsírtam magam, hogy uramisten, ennyire kilógok a sorból, a vak is meglátja, hogy mennyire nem hasonlítok egészséges társaimra, s ez annyira bánt, hogy már abszolút elment a kedvem az élettől.


Pusztán belegondolni is fájdalmas, hogy így kell egész életemben éljek, ebben a nyomorék, testnek nem nevezhető nem is tudom micsodában, és nem tudok ellene mit tenni.

Bele kell törődjek, de ez az ami nem megy. :(

2013. febr. 3. 22:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!