Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kamasz fiúk! Hogyan tudtátok...

Kamasz fiúk! Hogyan tudtátok elfogadni önmagatokat, ha valami súlyosabb testi hibátok van, amit nem lehet műtéttel sem korrigálni? 16/F

Figyelt kérdés

Sajnos van jó pár olyan testi hibám, melyeket semmiféle műtéttel nem lehet kijavítani, kamasz korban ez maga a pokol. Nagyon nem tudom magam elfogadni. :(

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 16. 17:58
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek.


Nem tudom, mennyi fájdalommal és gyakorlati kellemetlenséggel járnak az eltérések, erről nem nagyon olvastam. Az önelfogadás kapcsán az alábbiakat mondanám el.


Először is, azt hiszem, szerencsés vagy, hogy a többiek elfogadnak. Sokakat nem fogadják ilyen szívesen. Téged miért? Mert a bensődet kedvelték meg. Ím egy beteljesedett példája annak, hogy a külsőségek fölött hat a benső.


A megmaradó probléma, amire kitértél, hogy ismeretlenek vajon mit gondolnak rólad, ha meglátják a hiábidat. Erre azt tudom mondani, hogy nagyon is befolyásolja ezt az, hogy miként viselkedsz, hogy érzed magad! Ha szomorúnak látszol, szánakoznak rajtad. Ha közömbösnek vagy dacosnak, akkor esetleg visszataszítónak találnak. De ha természetesen viselkedsz, nem jár a fejedben, hogy "na, mit gondolhatnak most rólam, akik látnak", akkor egyszerűen nem mernek (vagy ilyesmi, nem találok jó szót) a fenti módokon érezni, egyszerűen azért, mert ha te úgy látod, hogy ez így rendben van, akkor ez a gondolat talán rájuk is átszáll.


Nekem ez az elképzelésem, illetve magamból is kiindulok. Nem biztos, hogy teljesen fedi a valóságot, de szerintem van benne értelem. Ez a kicsit meggyőzőbb kifejtése a "csak az számít, hogy legyen önbizalmad"-ként emlegetett közhelynek.


Elképzeltelek pl. a strandon, mint írtad. Ha azt látnám, hogy önfeledten elvagy, mintha úgy néznél ki, mint mindneki más, akkor valahogy elnyomódna bennem az az élmény, ami az első megpillantáskor esetlegesen elfogott.


Értelmileg teljesen a helyeden vagy, és hidd el, ha ezzel lenne gond, ez jobban ronthatná a megítélést.


Nem kell messzire mennem, a közelemben is van egy értelmi fogyatékos fiatal (nem súlyos mondjuk). De azt látom, hogy ő teljesen elvan. És így jó neki. Nekem elsőre fura volt, de beillesztettem a fejembe, és most már nem idegenek a megnyilvánulásai. Ez csak egy példa volt.


Rád visszatérve, nem igazán van okod, hogy elemésszen a megvetés önmagad iránt. Azt hiszed, az a helyes és normális, ahogy a többiek kinéznek? Az a szép? Miért? Ki írta le, hogy mi a szép és az optimális? Ha teljes életet tudsz így is élni, mert funkciójukban nem sérültek az említett testrészek, akkor miért nem teszed? Miért KÉNE megváltoznod? Ki mondja? Aki megismer, lám, megkedvel így is, illetve ha nem, általában az sem a kinézetedtől függ. Az idegenekre pedig úgy tekints, mint fent leírtam, és valószínűleg úgy fognak rád tekinteni, mint fent leírtam.


Ne akarj ennyire alkalmazkodni a világhoz, nincs szükség rá! Legyél kicsi nonkonformistább, enélkül egyébként sem tud kiteljesedni az egyén!


Ami a megjelenésedet illeti, az állapotot és a lehetőségeket tekintve, NEM TARTOZOL A VILÁGNAK azzal, hogy változz. Nem kell.


Magadnak meg végképp nem. Ha elérhető erőfeszítéssel tudnál változtatni a külsődön, és szeretnél, változtathatsz, de ami már elérhetetlen, azt ne kívánd! Ezt megértheti mindenki, és te is értsd meg.


Egyszerűen jól vagy így.


Miért hiszik oly sokan, hogy a világhoz kell igazodniuk esztétikai és ízlésbeli tekintetben? Miért nem befolyásolják ezeket a normákat pusztán azáltal, hogy önmagukat adják, és ezt nem szégyellik?

2013. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm válaszod!


"Nem tudom, mennyi fájdalommal és gyakorlati kellemetlenséggel járnak az eltérések"


Nos, mivel eddig nem részleteztem (inkább csak felsoroltam az első hsz-k között), leírom részletesebben mily testi problémáim vannak.


- Kétoldali dongalábbal születtem, a lábfejem teljesen befelé hajlott, a csontozat torzult. Születésem után nem sokkal meg is műtöttek, a mai napig összesen 10 láb műtétem volt ( 5 műtét mind a kettőn).

- A műtétek következtében a sok gipszelésnek köszönhetően a lábszáram teljesen gyenge, és nagyon vékony, a kezemmel átérem. Emellett rajta van a műtétek nyoma.

- A térdemmel is van valami probléma, gyakran összecsuklik, ez bizony fájdalmas, és kellemetlen, mert ilyenkor általában pofára esek. ( Volt olyan eset, hogy a zebrán az út közepén csuklott össze, és úgy elestem, hogy moccanni sem bírtam. Lehorzsoltam a könyököm, a homlokom, a tenyerem, és a a nadrág kiszakadt a térdemnél, iszonyú rossz volt)

- A mellkasom deformálódott, elég csúnya szegényke, ez nem fáj, de a látvány messze nem szép.

- Az alsó fogsorom sajnos elég kusza, össze vissza állnak a fogaim.

- Kancsal vagyok ( mindkét szememre, kifelé álltak régen)

Márciusban volt a második szemműtétem, a jobb szememet műtötték, de jelentős változást nem tapasztaltam.

- Allergiás vagyok, tavasztól őszig folyik a szemem, orrom.

- Görbék az ujjaim, mindkét kezemen a 3. 4. és az 5.


A dongaláb miatt gyógycipőt kell hordanom, mely eléggé különbözik a normál cipőktől. Mezítláb nem is birok rendesen menni, olyan a járásom akkor, mint egy pingviné Másrészt úgy is fáj, kellemetlen. A látványa meg...


És itt jön a bibi. Normál cipőt nem hordhatok, mert egy idő után nagyon fáj benne a lábam.

Az öltözködésben az zavar, hogy nem érzem azt hogy rajtam jól állna bármi is...


"Azt hiszed, az a helyes és normális, ahogy a többiek kinéznek? Az a szép? Miért? Ki írta le, hogy mi a szép és az optimális? "


Mondhatjuk így is, hogy igen. Én szeretném ha úgy nézhetnék ki mint egészséges társaim, vagy legalább ne lenne ennyi testi hibám, ha kevesebb volna, akkor nyugodtabb volnék. Jó érzés volna egészségesnek lenni, jó volna, ha én is olyan lehetnék mint a többi, lehet hogy furcsán hangzik, de így van.


És mostanában állandó miértek gyötörnek:

Miért kell műtétek sora ahhoz, hogy tudjak menni? Miért lett nekem ennyi betegségem, míg mások vígan, makk egészségesen élnek? Miért nem élhetek úgy? Miért, miért, miért...

Örök kérdések, melyekre sose érkezik válasz, és melyektől sosem lesz jobb, de mégis ezek merülnek fel bennem.

2013. jún. 2. 22:21
 33/53 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, ha egy kicsit indulatos voltam az előző válaszomban.


Egészségesen könnyű prédikálni.


Ha úgy vesszük, nem is illett volna írnom, hiszen duplán nem nekem szól a kérdés.


De azért pár dologra mégis reagálni kívántam.


Hogy ki hogy ítéli meg magát, az egyénenként változik, azonos megjelenés mellett. Én, a nonkonformista mondom, hogy ne foglalkozz annyit azzal, mások mit gondolnak rólad. De én, az alázatos ember lehet, hogy a te bőrödben még jobban el lennék keseredve. Ellentmondásos.


Amit nem sikerült tökéletesen kifejeznem, az az, hogy valószínűleg én nem néznék megvetően a magadfajtákra. Gondoltam, ezt elmondom, illetve próbálok némi erőt adni a nehézségekhez, amelyekhez hasonlókat ugyan magam még sosem éltem át, és talán nem is fogok.


Nem ismerem annyira a világot, hogy prédikátor legyek. De lehet, hogy a testi nehézségek lelki nemességgel társultak benned. Lehet, hogy jobb ember vagy itt mindannyiunknál, akik válaszoltak.


Az is lehet, hogy holnap engem elütnek és lebénulok örök életemre, neked pedig az újabb orvostechnika egyre jobban megkönnyíti majd az életedet.


Aki hisz egy istenben vagy valamilyen felsőbb igazságban, az azt mondja, hogy minden szenvedésnek meglesz a jutalma. Nem vagyok vallásos, tehát ez nem feltétlen az én véleményem, de megemlítettem – és végül is, lehet is benne valami.


A kellemetlenségeket, fájdalmakat firtató kérdésem azért volt csak marginális, mert bár jelentőségük nagy, de a kérdés talán nem elsősorban erre, hanem a megjelenés (ön)elfogadására vonatkozott. E téren akartam azt mondani, hogy az emberek elfogadnak, úgyhogy neked sincs okod arra, hogy ne fogadd el magad.


(Persze talán illendőbb lett volna meg sem szólalnom, ha egyszer nem nekem szólt a kérdés. Ezért elnézést kérek, őszintén.)


Mindezt látatlanban mondom, de sajnálom, hogy nem ismertelek személyesen. Talán azáltal magam is nemesültem volna, rámfér.


"szeretném ha úgy nézhetnék ki mint egészséges társaim, vagy legalább ne lenne ennyi testi hibám, ha kevesebb volna, akkor nyugodtabb volnék"


Ez a megfelelési kényszer még mindig különösebb indok nélküli, mivel a kinézetről van szó. Értem én, alapvető, hogy szeretnél "átlagosan" kinézni, ez természetes – de az, hogy azon emészted magad éjjel-nappal, hogy "rosszul nézel ki", pláne ha nem tudsz mit tenni ellene, már tényleg indokolatlan, szerintem.


Szerintem, aki "átlagosan" néz ki. Így persze könnyű.


Mindenesetre fogadd baráti üdvözletemet, és kívánom, hogy minél több kellemetlenségtől megszabadulj.

2013. jún. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:

"Elnézést kérek, ha egy kicsit indulatos voltam az előző válaszomban."


Nem, egyáltalán nem voltál indulatos, nincs miért elnézést kérned, sőt, örülök hogy írtál a kérdésemhez


"Ha úgy vesszük, nem is illett volna írnom, hiszen duplán nem nekem szól a kérdés. "


Én örülök hogy írtál, utólag gondolkodva rosszul fogalmaztam meg anno a kérdésemet, a "Kamasz fiúk!" megszólítást nem kellett volna alkalmaznom, ez már más tészta.


Én jómagam rendkívül elfogadó ember vagyok, elfogadok mindent, és mindenkit, már csak azért is, mert engem is elfogad a többség. Elfogadom a melegeket, a leszbikusokat, és azokat is, akiknek valamilyen betegségük van, mindenkit, magamon kívül.

Magammal nem tudok megbirkózni, s talán ez a legnehezebb.


"Aki hisz egy istenben vagy valamilyen felsőbb igazságban, az azt mondja, hogy minden szenvedésnek meglesz a jutalma."


Én sem vagyok vallásos. Majdnem szóról szóra ezt mondta nekem egy osztálytársam minap, mikor el voltam keseredve. De hirtelen bele is gondoltam a helyzetbe, mi az, amiért "ekkora árat fizettem"? Mi fog - ha fog egyáltalán ezért - ezért kárpótolni az életben? Mert jelen helyzetben nem tudok olyan dolgot elképzelni, ami a hiányosságaimat pótolná.


Igen, az emberek elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, ez igaz, és e nélkül nagy valószínűséggel már nem volnék.

De ahogy írtam, annyira kegyetlen érzés, amikor látom, hogy osztálytársaim - és persze a velem egyidősek - tudnak rendesen futni, egészségesek, kutya bajuk, jól néznek ki, én meg mint egy fekete bárány közöttük, egyes egyedül én vagyok akinek ennyi baj jutott ( no persze ez szűk értelemben igaz, láttam már nálam betegebb embert is). Félre értés ne essék, nem azt szeretném, ha bárkinek is hasonló baja legyen, hanem ellenkezőleg, se nekem, se másnak ne kelljen így élnie.


"Ez a megfelelési kényszer még mindig különösebb indok nélküli, mivel a kinézetről van szó. Értem én, alapvető, hogy szeretnél "átlagosan" kinézni, ez természetes – de az, hogy azon emészted magad éjjel-nappal, hogy "rosszul nézel ki", pláne ha nem tudsz mit tenni ellene, már tényleg indokolatlan, szerintem."


Nem feltétlenül indok nélküli ez a dolog, hiszen megannyi hátrányba ütközöm így. A mennyiség sem mindegy, ha csak az ujjaim lennének görbék ( persze akkor azon problémáznék, de talán nem ennyit, és nem ilyen mértékben) akkor azt mondom, vígan leélem életem, de így...

Legalább 1 szépnek, vagy egészségesnek mondható testrészem volna, de nincs. Gyakorlatilag egészségem sincs...


Aztán ott van az a bajom, hogy nem szeretem magam látni, mert tényleg nem szépségükről híresek ezek a betegségek.

Ezért ha tehetem inkább sötétben zuhanyzom, öltözöm át.

Strandot a mostani hangulatomban el sem tudok képzelni, ( szívszaggató volt már az is, amikor hallottam múltkor ahogyan osztálytársaim éppen hétvégi strand programjukat beszélték meg, és rögtön beugrott, hogy ők úgy néznek ki ahogyan kell, én meg... és hirtelen azon találtam magam hogy lemeredtem, moccanni sem tudtam, és csak bámultam, aztán volt egy másik eset,egyik fiú oszt. társam tesi órán elkezdett félmeztelenül rohangálni /én felmentett vagyok tesiből/ és csak néztem ki a fejemből, szólni nem tudtam semmi, se kép se hang, szóval elég egy pillanat, egy kép, ami emlékeztet másságomra - ha éppen nem azon rágódom - és vigyoriból olyan szomorú tudok lenni 2 másodperc alatt, hogy az hihetetlen ) papucsban is egyre kevésbé mászkálok, mert nem akarom látni hogy milyen.

Állandóan elbambulok, sokszor úgy találom magam, hogy csak lesek ki a fejemből, és osztálytársaim már vagy ötödjére szólnak, hogy "hahhóó, itt vagy?". Egyszerűen nem tudok figyelni, mert ez jár a fejemben, még akkor is, amikor a hobbimmal, a fotózással foglalkozok, mostanában fotózás közben is ez a dolog aggaszt.


Egyébként más iránt ilyen szempontból nyitott vagyok: ha valaki odajönne hozzám az utcán, vagy bárhol, hogy nekem mi miért van így, stb, szívesen elmagyaráznám neki, nem zavarnám el, nem problémáznék neki, sőt, meg köszönném, hogy bámulás helyett inkább megkérdezte a problémámat, ezt értékelném.


Bár a legjobb mégis az volna, ha nem volna szükségem ilyenekre, hanem élhetném én is ugyanúgy az életem, egészségesen, mint mások...


Még egyszer: nagyon szépen köszönöm válaszod, örülök hogy írtál.

2013. jún. 3. 22:11
 35/53 A kérdező kommentje:

Nos.. egy kicsit talán jobban vagyok, mint múltkorában...

A március-június időszak számomra pokoli volt, éjjel nappal ez a dolog járt eszemben. Végül beszéltem szüleimmel, mert nem bírtam tovább, teljesen ki voltam borulva, úgy éreztem ha nem mondom el, akkor szétrobban a fejem. Bár ekkor értek kisebb-nagyobb csalódások, rossz dolgok, de ezeken nagyjából túl tudtam tenni.

- Végül is elmentünk pszichológushoz, azóta 2 hetente járok oda, jólesik beszélgetni a problémámról, s sok biztatást kapok másoktól is, akik erről tudnak.

- Elhatároztam a nyár elején, hogy amikor csak tudok, elmegyek biciklizni, ezzel elterelvén figyelmem a bajomról is még erősítem is lábaimat, és valóban: jobb volt a biciklizés közben, hiszen nem azon agyaltam, így utána azért jobban szoktam érezni magam.

- Több, mint 1 év után tegnap pedig sikerült újra kimennem a strandra, bár nagyon nehéz volt, és amennyire csak tudtam, azért megpróbáltam úgy helyezkedni, hogy ne nagyon legyek középpontban, hogy lehetőleg minél kevesebb szem akadjon meg rajtam... de jól tudtam érezni magam egy kicsit még így is. Igaz, volt 1-2 pillanatom, amikor egy kicsit rosszabbra fordult a kedvem, de ez csak rövid ideig volt jelen.


Tudom hogy nagy része rajtam múlik, hogy elfogadom magam avagy sem, de a környezetemben élők hozzáállása is sokat jelent...

2013. aug. 4. 11:56
 36/53 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólásodat jó volt olvasni. :)

Tetszik a hozzáállásod, és csak bíztatni tudlak, hogy csak így tovább. Ha okos és tehetséges vagy (az alapján, amit írsz, kimondottan értelmesnek tűnsz), akkor ha továbbtanulsz, simán lehet olyan szakmád, ahol mindenki meg fog becsülni, és le se szarják, hogy hogy nézel ki. A barátaid, családod és kollégáid a belső tulajdonságaid alapján ítél meg, tisztel és szeret, és nem a külső eltérésekkel/hibákkal foglalkozik.

2013. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
Próbáld meg álcázni vagy kompenzálni olyan dologgal, ami eltereli róla a figyelmet. Tudom milyen, mert nekem is van olyan bajom, amin nem lehet segíteni, de megpróbálom álcázni, illetve ha észreveszik, akkor viccet csinálok belőle és elpoénkodom. Az a lényeg, hogy valami olyan dolgot emelj ki magadon, ami eltereli a figyelmet a "fogyatékosságodról" (ezt a szót nem rossz értelemben írtam). Például gyúrjál és hordj olyan cuccokat, amik jól állnak rajtad.
2013. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
nekem másféle egészségügyi problémáim vannak, amik nem gyógyíthatóak, de azért teljesen meg tudlak érteni, és sajnálom. a kérdésre ugyan nem tudok válaszolni, mert én sem tudom elfogadni magamat, de.. neked kitartást, és jobbulást! olyasmivel ne törődj, hogy nem lesz kapcsolatod, családod, mert - tudom hogy közhely, de - aki szeret, az el fog fogadni úgy ahogy vagy. nekem egy értelmes, rendes embernek tűnsz, olyannak akivel jó lehet beszélgetni és barátkozni :) szóval, hát igen, remélem sikerül majd jobban érezned magad!
2013. aug. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

Mi a dongalabu ragyas fiuba voltunk szerelmesek a gimiben mer olyan meno volt! :) Kis vagany gyerek! Imadtuk :)

Pedig ha belegondolok nem az a Brad Pitt ideal, de raadasul meg ot is inditottak a diakigazgatosagert szoval nah eleg nepszeru volt a suliban.


Nem tudom neked mennyire van dongalabad de szerintem anno en tinilanykent siman at tudtam volna bujni a laba kozott ugy hogy normalisan all a gyerek.

2013. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
Nálunk a legnagyobb arc a gimiben is dongalábas volt,elég durván, kifelé álltak a fogai,és Hatalmas SZTK keretes szemüvege volt,és borzasztó vékony. minket nem érdekelt így is nagyon nagy forma volt,megabiztos,és humoros,és így is hallani lehetett ahogy a lányok fehérneműje a hangsebesség háromszorosával fúrodik a vasbetonba. Igaz hogy akkor még nem volt ennyire megjelenés alapú a társadalmunk,de a akkor sem a kinézet a fontos.
2013. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!