Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kamasz fiúk! Hogyan tudtátok...

Kamasz fiúk! Hogyan tudtátok elfogadni önmagatokat, ha valami súlyosabb testi hibátok van, amit nem lehet műtéttel sem korrigálni? 16/F

Figyelt kérdés

Sajnos van jó pár olyan testi hibám, melyeket semmiféle műtéttel nem lehet kijavítani, kamasz korban ez maga a pokol. Nagyon nem tudom magam elfogadni. :(

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 16. 17:58
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim válasza:
Bocsánat, egy hiba bent maradt *menjen :)) Az előző voltam.
2013. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:

"Amúgy mindenkinek van hibája, neked ez a másiknak meg az."


Nos ez igaz, hogy senki sem tökéletes, na de a bibi ott van, hogy nem egy kis probléma van (mint általában a többségnek), vagy nem csak maga a dongaláb, ami már önmagában is elég kellemetlen dolog, hanem

ez mellé annyi hiba társult, hogy az vmi elképesztő, percekig tudom sorolni őket. Nem sajnáltatás céljából írom ezt, hanem mert így van. S ez bánt nagyon, hogy nekem jutott egy rakatnyi, más meg (szerencsére, isten ments, hogy ilyen baja legyen bárkinek is) "megússza" egy orrsövényferdüléssel, vagy enyhébb betegséggel.

És itt jön az eleje megint az egésznek, maga a "miért" kérdések halmaza, amivel nem megyek semmire, de mindig ott van.


Persze, így is megtalálom a szépet az életben ( sőt, erre kifejezetten figyelek), csak a betegségeim eleve lehetetlenné teszik azt, hogy én is ugyanolyan teljes életet éljek, mint egészséges társaim.

2013. márc. 29. 21:39
 23/53 anonim ***** válasza:
nem kellene ezeken gondolkodnod, ha ennyi ember ilyen pozitívan áll hozzád. meg ha írok neked privátban és bármilyen okból nem válaszolsz, én nem tudok többet tenni érted. inkább olyan embert keress, akivel tudsz ezekről beszélgetni, kibeszéled magadból. aztán valami mással kéne lefoglalnod magad, ami nem csak a rossz dolgokra, hanem sikerekre és pozitívumaidra is rávilágít, versenyek, vagy valami hobbi amiben sikeres lehetsz, vagy ahol hasonló lányokkal tudsz ismerkedni. tulajdonképp nem is értem, mi bajod van, ha mindenki szeret téged a környezetedben. a legtöbb "egészséges" emberrel nem foglalkozik a kutya sem, mindenki ott rúg bele a másikba, ahol tud.
2013. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:

"tulajdonképp nem is értem, mi bajod van, ha mindenki szeret téged a környezetedben"


Óh, hát persze, ennyi erővel még köszönetet is mondhatnék azért, hogy dongalábam ( és egyéb más bajom) van. Hurrá.

Csak bele kell gondolni hogy milyen ezzel együtt élni, (milyen magadat látni tükörben, s maga a tudat, hogy ezen az Isten sem segíthet) mindjárt világossá válik, hogy miért rinyálok ezen.

Az 1 dolog, hogy a környezetemben élők elfogadnak. De az már más tészta hogy magam el tudom e fogadni vagy sem, és itt a bibi, mert nem hiszem, hogy bárki is örömmel fogadná saját testén ezeket a hibákat.

2013. ápr. 1. 18:09
 25/53 anonim válasza:
Biztos, hogy senki sem örülne ezeknek a hibáknak. De ha folyamatosan csak ezeken rágódsz, még nagyobb bajod lesz. Teljesen kifogsz készülni. Ezeket meg kell tanulni elfogadni, tapasztalatból mondom. Nekem pl. van egy immunbetegségem, ami elég ronda tüneteket produkál.
2013. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
Vegyél példát róla: MC DC - Veres Robi! Neki is sikerült leküzdenie.
2013. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:

Tudom ne vigasz, de tudod mi folyik a világban?

Ha kövér vagy azért szólnak meg/teszik rommá az életedet.

Ha túl vékony vagy azért.

Ha eláll a füled azért.

Ha nagy az orrod azért.

Ha nem követed a divatot azért.

Ha nem tudod magadat megértetni azért.

Ha görbe a lábad azért.

Ha szem alatti karikáid vannak azért.

És még sorolhatnám.

Sok helye hallani hogy legyél tökéletes. A legjobb, a legszebb..

Csak épp az emberek többsége ne milyen.

Tanuld meg elfogadni magad. Nem könnyű, mert a mai világgal szembe kell menned, mint oly sokaknak.

Pozitív gondolkodás sokat segít. Ha meg valaki kritizál, hát szólásszabadság van, jobbanjársz, ha meg se hallod! :)

http://www.youtube.com/watch?v=RgDCv7p4P6Q

2013. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

Szia!


Szeretném előre bocsátani, hogy megértem az érzéseidet. Tényleg nem könnyű a helyzeted, nem könnyű így strandra menni, tükörbe nézni, osztályfotóra nézni.


És akkor most a szentlecke (amit NAGYON komolyan gondolok): NINCS MÁS ÚT, mint megszeretni önmagad!!!! Feltétel nélkül... Pont úgy, ahogy az Isten szeret Téged...

Ez pedig hosszú, nehéz út. Meredek,göröngyös,fárasztó.Jó ha van segítséged hozzá, mondjuk egy iskolapszichológus, mentálhigiénés szakember, lelkivezető. És amikorminden kedved elmegy, márcsak makacsságból is tarts ki!!!

2013. máj. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm segítségeteket.


Tudjátok, sokan azt hiszik, hogy a társadalom nem fogad el.

Többségében elfogad, sőt, (eddig, hál'istennek,hogy el ne kiabáljam) nagyon is jól fogadja a helyzetem.

Éppen emiatt sokak nem értik hogy miért vagyok mégis szomorú - melyet mostanában egyre többen észre vesznek rajtam, osztálytársaim jó része már kérdezte hogy mi a baj, pedig egy szót sem mondtam nekik, hogy bármi bajom volna. Egyszerűen észre vették.

Elmondtam nekik, hogy mi a bajom, felsoroltam, hogy mivel kell éljek.

Azt mondták így szeretnek, így ahogy vagyok.

Örömömben majdnem elsírtam magam.


Ettől függetlenül azonban saját magam észreveszem, hogy egyre inkább belemélyedek ebbe a problémába. Kívülről általában vidámnak látszom, de belülről akkor is sírok.

És mostanában szinte napról napra többet gondolkodok ezen, most már ez jár a fejemben, ha csak van egy szabad percem is, ha eszek, ha fürdök. Ez utóbbi esetében eljutottam arra a pontra, hogy ha lehet, inkább leoltott villany mellett - magyarul sötétben - fürdök/zuhanyzok.

Nem szeretem magam látni ruha nélkül.

S mostanában egyre többet sírok - ha ciki, ha nem egy fiútól.

Olyan rossz abban a tudatban élni, hogy ez sosem lesz jobb. Hogy ezek többségét már műtéttel sem lehet javítani.


S felmerültek bennem a jövővel kapcsolatos kérdések is, hiszen ez nem kis mértékben kihat majd a jövőmre is.

Ezektől pedig még jobban elszomorodtam.


Tudom hogy nem kéne rajta rágódnom, hiszen nem tehetek ellene, mégis állandóan ez foglalkoztat.

2013. máj. 10. 00:22
 30/53 anonim ***** válasza:

"most már ez jár a fejemben, ha csak van egy szabad percem is, ha eszek, ha fürdök"


Na ez már baj!!! Kezdesz belecsúszni egy csúnya, mély depresszióba, MOST kérj segítséget!!!

2013. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!