Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért élsz? Megtaláltad az...

Miért élsz? Megtaláltad az életed értelmét?

Figyelt kérdés
Szerinted mi célja az életünknek? Valamilyen céllal teremtettünk vagy csak "élünk", majd meghalunk?

2012. dec. 17. 19:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Valamiért kell élnünk, a Művész azért él hogy alkosson, a Zenész hogy zenéljen, a Sportoló hogy sportoljon, stb


Nekem a motorozás az értelem, a romló világunkban, ez a boldogságom forrása

20/F

2012. dec. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Hű, de jó kérdés, én a bpédogságról írtam ki egy hasonlót ma.


Hát... szeretnék zenész lenni, aki zenél, művész, aki alkot, vagy valaki, aki hátrahagy valami nagyot, aki nem hiába élt... Vágyom erre nagyon, de eddig még nem érzem úgy, hogy így lenne...

2012. dec. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az életnek az az értelme hogy éljünk:)
2012. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42
2012. dec. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Sokféle cél lehetséges.

Lehetnek egyéni célok, valamint a kisebb-nagyobb közösséggel vagy akár az egész emberiséggel kapcsolatos célok. Akkor jó, ha mindkét kategóriából talál magának valamit az ember. Akinek csak egyéni célja van, az önző, akinek meg csak közösségi célja, az feláldozza magát, és nincs teljes élete. Általánosságban olyan célokat kell találni, amely érdekli az embert és szívesen foglalkozik a megvalósításával.


Egyéni célok pl. a jólét, család, karrier, boldogság, műveltség bővítése, kreativitás kiaknázása, saját maga és mások megértése (pszichológia). Sok egyéb lehet, ezek csak példák.


Közösségi célok pl. hozzájárulás a fejlődéshez, az általános egészséghez, jóléthez, új felfedezésekhez.


Időtáv szempontjából lehetnek életcélok, vagy rövid távú célok, amelyek teljesülése után lehet keresni a következőt.

2012. dec. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Amit ez előbb írtam, az "horizontálisan" volt egy áttekintés (szerintem).

Az egyéni élethelyzettől függően pedig meg kell nézni, hogy az ember épp hol helyezkedik el a Maslow-piramison, és olyan célokat találni, hogy az adott szinten levő szükségletek teljesüljenek, és feljebb tudjon lépni a következő szintre. Ezt "vertikális" célkitűzéseknek mondanám.

2012. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Csak élek.
2012. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az az élet értelme, hogy keressük az élet értelmét.
2012. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tetszik az utolsó válasza...

Utolsó előttinek mondanám: akkor nem élsz! :)

2012. dec. 17. 22:05
 10/19 anonim ***** válasza:

Bunan egyik verse:

Miközben élsz,

legyél halott,

egészen halott;

és cselekedj, ahogy akarsz,

és minden jó lesz.

Erich Fromm – Daisetz Teitaro Suzuki: Zen-buddhizmus és pszichoanalízis

2012. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!