Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ilyen álszentek az...

Miért ilyen álszentek az emberek az öngyilkossággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Le merek fogadni,hogy aki ide ír,az már biztosan érzett késztetést arra,hogy megtegye.Ezt a kérdést szándékosan szilveszterre készítettem,hogy a sok happy ember lehetőleg ne legyen itt,hanem inkább a magányosok/otthon ülők.

Először is nyugodjatok meg én is el fogom rúgni a széket egyszer magam alatt,de addig meg szeretnék vitatni veletek valami fontosat.Azt tudtátok,hogy Magyarország benne van a top10 legtöbb öngyilkosságot elkövető országok között?Ha nem,akkor most megtudtátok.

Az lenne az értelme a kérdésemnek,hogy talán ezen az oldalon nincsenek öngyilkosságon gondolkodó emberek?Ha vannak,miért nem szólalnak meg soha az öngyilkosságos kérdésekben?Olyanok vannak akik azt mondják,hogy öngyilkosságot fontolgatnak(már akik kérdeznek).Ha meg megszólalnak miért mindig azt mondják,hogy nem adom fel,meg megbántanám vele a szeretteimet(ez igaz is de nincs mindenkinek olyan jóindulató szülei például),stb.Hiába mondják egyes vallásosok,hogy az élet Isten ajándéka,az ajándékot vissza is lehet utasítani! Van egy életünk,az a miénk és azt csinálunk vele amit akarunk! Ha kell,hát eldobjuk.Jó messzire...Arra szeretnék választ kapni,hogy sok ember miért szenved akaratlagosan és miért keresi a kifogásokat arra,hogy csak éljen.Igaz,hogy az életösztön erős,de ha valami nem megy akkor nem megy.Ez nem provokálásképpen mondom,de eddig még egy olyan választ se olvastam,hogy "Az,hogy élsz vagy meghalsz a te döntésed." Miért nem gondolja,vagy miért nem állítja senki se azt,hogy az életünket jogunk van kioltani? A sok vallásos ember miatt?Nem hiszem,hogy ide csak vallásosok írnak.

Várom a válaszokat!


2012. dec. 31. 22:38
1 2
 11/12 anonim válasza:
Ugye az öngyilkosokra mondják, vagyis a jelöltekre, hogy aki mondogatja az nem fogja úgysem megtenni. Ez szerintem hülyeség. Ki az a bolond aki ne próbálna meg egy ilyen tett előtt segítséget kérni? És hogy miért nem beszél senki róla? Azért, mert itt nálunk mindenki elítéli sajnos ezt a dolgot és nem is hajlandóak beszélni róla. ha kiejtesz ilyet a szádon az első reakció az, hogy te hülye vagy, aztán meg hogy bűntudatot akarnak benned kelteni, végül rávágják hogy jó, akkor tedd meg. Azt kevesen kérdezik meg hogy mi a bajod, és a megoldás senkit nem érdekel. Én nem ítélem el, mert nem vagyunk egyformák, mindenkit máshogy érintenek bizonyos események. Van, amire tényleg nincs megoldás. Nekem már volt egy kísérletem, jól el is szúrtam. Most ismét egyre többet gondolkozok rajta, csak hát uyge jó lenne biztosra menni. Ja, és nem figyelemfelhívásból írtam ide, és nem kérek negatív kommenteket! Köszike!
2013. jan. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hogy vagy mostanság miújság veled,sikerült már legyöznöd a depressziódat?:)

2020. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!