Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan tudom, hogy igazán...

Honnan tudom, hogy igazán depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Kisgyermekkorom borzasztó volt családi viták, verekedések, engem is megütött apa nem csak anyát. Ittak is sokszor. Anyum rákos lett. Mindig úgy érzem semmi vagyok. Nyugtatókat is szedek labilis vagyok folyton és szomorú. Öngyilkosság gondolatával hetente eljátszadozom. Valaki aki volt depressziós leírná milyen az? Nem a netről akarom olvasni. Őszinte véleményt szeretnék személyes tapasztalatból!

2013. jan. 5. 02:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem nem voltam még depressziós, bár a környezetem sokszor rám sütötte már ezt a jelzőt.

Szerintem csak energiahiányos típus vagyok. Sokszoregész nap csak aludnék, nem tudok erőt venni, hogy megmozduljak. A lelkiállapotomra mindez nincs olyan szinten hatással, hogy öngyilkosságra vagy egyáltalán bármi rosszra gondoljak. Alapvetően boldog és nyugodt ember vagyok, nyugtatót még sosem szedtem.


A nyugtatókat ki írja fel neked? Hány éves vagy?


Én 32N

2013. jan. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha IGAZÁN depressziós lennél,akkor nem tudnál az ágyból kikelni.Akkor viszont tényleg gáz van,és irány az orvos.
2013. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szerintem depressziós lettem. Olyan kilátástalannak érzem a helyzetem. Elmesélem a történetemet, hátha megnyugszik a lelkem kicsit. Ne haragudj, hogy kiöntöm, csak fáj ez az egész. Most éppen a sírás kerülget. Egyetemen tanulok, vizsgákra kéne felkészülnöm, de olyan dolog jött közbe, hogy legszívesebben elmennék külföldre dolgozni, az első szakmámmal, amit megcsináltam, de azt meg utálom, és nyelvet sem beszélek normálisan, protekcióm meg nincs. Apám, anyám beteg lett nemrég, és nyugdíjból+táppénzből kell megélnünk, ami összesen kb. 110 e Ft. Hát hogy él meg annyiból 3 ember??? Kérdem én?? Diákmunkára nem tudok menni, mert gyakorlatokon kell részt vennem, hogy eltudjak menni vizsgákra. A sz...s diákmelókat is úgy osztják be, hogy csak olyanok tudják elvállalni, akik ellógják az összes órát, és abban a városban laknak (én attól elég messze lakom, de bejárok suliba). Nekem eddig olyan órarendjeim voltak, hogy jóformán wc-re se volt időm elmenni (reggel 8-9-től este 6-7-ig). A másik meg az, hogy tanulok, mint egy hülye, és cserébe rossz jegyet adnak, hogy véletlenül se kapjam meg az ösztöndíjat. Megnézném a megírt dogát, de alig lehet megtalálni a tanárt vizsgaidőszakban, ha meg későn megyek, már nem ér semmit az egész, mert olyan mintha elfogadtam volna a jegyet. Egyedül szóbeliken érek el olyan eredményt, amit elvárok magamtól. Volt olyan vizsgának nevezett vmi, hogy a tanársegéd elmondta a megoldásokat, erre sz.. jegyet kapok, akik mellettem ültek ugyanazt karcolták le, és nekik 5. Hol élünk mi??? Mi ez a hely? Mi ez a Magyarország?? Egy mo....s putri hely, gerinctelen emberekkel irányított szem..domb. Utálom ezt az országot. Van egy ismerősöm, ő már nem jár haza, elment külföldre pár éve. Tavaly hazajött és mesélte, hogy mekkora különbség van a 2 ország között, az emberek viselkedése között. Nem írom le melyik országban telepedett le. Mondta, hogy menjek én is ki, de egyetlen akadálya van, az, hogy lassan tanulok nyelveket. Nem tehetek róla, ilyen az agyam, lassan fogom fel az újat, amit ráadásul rosszul is tanítottak meg... Igen, azt hiszem én depressziós vagyok. Nincs olyan gondolatom, hogy öngyilkos leszek, vagy fogok egy fegyvert és lelövök mindenkit. Ilyen nincs. Csak az van, hogy legszívesebben átaludnám ezt az időszakot, és addig bőgnék, üvöltenék, amíg el nem ájulok.

Ennyi a történetem. Ha valaki akar, segíthet. Szia

2013. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ennél szebben nem tudom összefoglalni:


http://www.youtube.com/watch?v=YHwSZcUXv2s

2013. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Megmagyarázhatatlan szomorúság, vágyakozás az egyedül létre,öngyilkoság gondolata, önkínzás- fájdalom okozás magunknak, jókedv kerülése, bőgőrohamok, ingerlékenység.
2014. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!