Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mondjam meg a tesómnak, hogy...

Mondjam meg a tesómnak, hogy mi történt vagy ne?

Figyelt kérdés

A tesómmal lakok. Ő szokott mosni általában, de hazament egy hétre anyumhoz és nekem kellett mosni. Hát nem el sikerült rontani a mosógépet? Na sebaj, szétszedtem és mint kiderült már volt javítva a gép. A problémája, hogy a motort egy csavar tartotta és sikerült leesnie. Pedig nem raktam túl sok ruhát bele...volt rakva sokkal több is. Na de elhívtam az egyik haverom, és visszaraktuk a motort (már amennyire lehetett, mert szerintem emiatt volt javítva a gép). Kipróbáltam üresen és megy. De nem tudom, hogy mi lesz ha komolyabb "rázkódtatások" érik a gépet.

Ha a tesóm megtudja, hogy elrontottam ki fog akadni rám. Főleg ha újra leesik a motor. Ha viszont nem mondom el és leesik a motor, akkor simán hív egy szerelőt és megjavíttatja, mivel neki van állása és pénze, én meg csóró egyetemista vagyok.

Ha nem szólok semmit lehet, hogy fog menni gond nélkül a motor és meg lenne oldva a probléma. Sőt ha el is romolna, nem lenne akkora tragédia, de nekem annyira lelkiismeret furdalásom van. Én vagyok a családban a kicsi, aki mindent elront. Ezek után az lesz, hogy nem lehet semmit rám bízni. De tuti, hogy nem az én hibámból történt.

Na de mit tegyek? Így is úgyis szarul fogom érezni magam. Ha elmondom, mert hallhatom az egész családtól, hogy "na ezt is megetted", ha meg nem mondom, akkor a lelkiismeret furdalás miatt fogom szarul érezni magam. Nem tudom mit tegyek. Holnap jön haza a tesóm. A tulajnak akié a ház, végképp nem mondom el. A gép már rossz volt és akkor csak jajgatna. De a tulaj nem érdekel. A tesóm miatt aggódom. Már nem vagyunk gyerekek, hogy egymásra kenjük a hibát.


2013. jan. 8. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az őszinteség a legegyenesebb válasz.

Nem igazán tudsz "elrontani" egy mosógépet, rendeltetésszerűen használtad, nem mostál benne követ, macskát, óvodást. És ha a tesód felnőtt, értelmes ember, ezt ő is tudja.

Főleg, miután valószínűleg nem sikerült szakszerűen összeraknotok a haveroddal, így, ha kijön a szerelő, ezt azonnal látni fogja, hogy valaki nemrégiben megpróbálta megszerelni. Ezt nem akarjuk. :)


Szerintem mondd meg a tesódnak, ne magyarázkodj, vagy esdekelj, hanem közöld vele, hogy mosni akartál, leesett a motor, kész, passz, ez van. És ajánld fel neki, hogy beszállsz a javítási költségekbe, hiszen te is ott laksz, a te ruhádat is mossa az a gép.

2013. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát most sincs, de nem is volt szakszerűen felrakva a motor, mert el van törve a karosszéria ott ahova a motort kéne felfogni. Mint mondtam már volt javítva, szóval egy fémdarabbal próbálták pótolni. Ez már alapból hibás.

Beszállok a költségekbe, de itt nem a pénzről van szó (a javítás nem lehet drága), hanem, hogy az én kezeim között ment tönkre. Az lesz, hogy rengeteg ruhát beleraktam...de ez nem igaz.

De talán igazad van, az őszinteség a legjobb. Még sokáig fogom hallani, de kell vállalja a következményeket.

2013. jan. 8. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:
ez nem a te hibad, ha tenyleg rendeltetesszeruen hasznaltad, akkor ne is erezd magad hibasnak. probald meg ugy talalni a sztorit is, hogy toled fuggetlen volt a baleset, te ovatos voltal, es megis ez lett. de most mukodik, tadaaam! az, hogy masok hogyan allnak hozzank, az onbizalmunk kerdese is. ne ketelkedj magadban (ha mindent jol csinaltal) akkor az vele is elofordulhatott volna.
2013. jan. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na köszi a válaszotokat...megmondtam neki. Gondoltam viselkedjek felnőttként. Szóltam neki, hogy ne nyomassa erőst, mert már volt gond a géppel. Annak nincs értelme, ha maximumon, teletömve használja a gépet, mert nyilvánvalóan megint szétesik. Amúgysem tudtam volna sunyiban tettetni a meglepődöttet.

Amúgy nem fogadta rosszul. Kacagott, hogy inkább jobb ha fel sem kelek az ágyból, mert akkor nem romlik el semmi sem körülöttem. Hát igen...én is kacagtam magamon. Jah és persze megmondtam, hogy ha további gondok adódnak, keresek egy szerelőt és megjavíttatom. Persze azóta mostam már párszor és semmi gond nem adódott a géppel.

2013. jan. 11. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!