Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megakadt a gondolatom egy...

Megakadt a gondolatom egy kérdésen, mi is az élet, és hirtelen annyi választ találtam, szerintetek?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit uncsi, de most nem azt a 2 teóriát nézem ami a legelterjedtebb, szerintem nincs "Isten", de a világ nem "örökké volt és lesz is" ....

Istent könnyű volt kilőni, szerintem ha ő tökéletes akkor nem csinált volna ilyen szar világot... Ha isten olyan amilyennek vallják, akkor nem lenne rossz, mert a rossz isten hibájából "ered" hisz az embert is ő csinálta, csak nem gondolta hogy igy elcsesszük a világot... meg még sokat birnék mondani ami miatt nem hiszem, de hagyjuk ezt..

Azt meg kilövöm hogy a világot senki nem csinálta, nem tudom elképzelni hogy csak ugy van...

De ha ez az egész egy álom? annyi filmet látunk ahol bűbáj van, honnét tudjam hogy ez az egész világ nem hallucináció? hisz ezt sem tudhatom....

Valahogy nem tudom elképzelni hogy csak ennyi, ez egyszerüen nem elég.... Az a gond, hogy a halál az lehet hogy nem átmenet az egyik világból a másikba, sőt, ott akadtam le hogy félek, ha meghalok akkor bármi is a világ, illúzió vagy bármi más, abban is meghalok, az pedig nem jó, szóval valakinek van valami ötlete hogy mi is ez? Igen, elég baj hogy ilyesmin ennyit gondolkodom, kérem a válaszolókat ha nem választ akarnak irni ne irjnak......


2009. aug. 29. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen igazad van..ez mind igaz amit leírtál!!
2009. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg, Monthy Python - Az élet értelme.

Az élet halállal végződik, értelmetlen.

2009. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Énis Szeretek ilyeneken filózni estefelé a Diófa alatt :)

Én Szeretnék egy olyan világban élni ami telivan fantáziával , Szeretnék Örök életet , aztiscsak azért hogy legyen időm kiélvezni mindeggyik világot (álmodozni szabad , nem? )

2009. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy álom az amire gondolunk, hisz anyira kicsike ez a világ, ki tudja mi van a halál után, vagy...... sokat fogok ezen még gondolkodni, de sztem a látszat csal... és ezt ugy az egész világra amit látunk, hallunk, érzünk, gondolom
2009. aug. 30. 01:14
 5/11 anonim ***** válasza:

"A cél halál, az élet küzdelem,

S az ember célja e küzdés maga." (Madách)

2009. aug. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Légy boldog és tégy boldoggá másokat.

Ha hiszed Istent ha nem.

Ez a lényeg!! Szerintem. :-)

2009. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Isten létezik, de nem úgy ahogy a mai vallások hirdetik.

Az a baj, hogy a vallások kisajátítják maguknak istent.

A vallások egymásnak ellentmondó dolgokat hirdetnek, amik ráadásul sokszor a fizika törvényeivel is ellentmondanak.

A világot nem Isten teremtette. Isten azokat a fizikai törvényeket teremtette, ami szerint létrejöhetett a világ.


Itt olvastam egy cikket erről, ami nekem nagyon tetszett és teljesen logikusnak tűnt a magyarázat:


[link]

2009. szept. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem simán lehet odafönt valaki. vagy valami, ami befolyásol dolgokat.

épp ma gondolkodtam azon én is, hogy van-e véletlen, néztem a dunát, meg ahogy visszaveri a fényt, az ezernyi folt alakoknak tetszettek, betűknek, talán még az se véletlen, ahogy a víz folyik, habzik, ahogy a nap rásüt, ahogy odafolyt és folyik és mindezt csinálja valaki... az a valaki pedig elég szuper kell legyen. simán lehet, hogy mindennek ő a kezdete. most leírva de szar :) a fejemben mikor néztem még egyetértettem magammal :D


lehet minket is tanulmányoznak odafentről :)

mint dexterben :D


amúgy nagyon ajánlom Kurt Vonnegut Titán szirénjei könyvét...megmagyarázza az egész világegyetemet :)sok minden elgondolkodtat a könyv, bár nem biztos, hogy ez a magyarázat tetszeni fog :D

2009. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az élet célja az hogy meg tudjunk halni.
2009. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

talán tudományosnak hangzik,de nem az

de szerintem csak egy szerotonin hallucináció(amit az oxigén illékonysága okoz)

2010. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!