Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak szerintem rossz dolog az...

Csak szerintem rossz dolog az ilyen pályaválasztási tanácsadó?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon kedves barátom, aki 2 év múlva elvégzi a gimnáziumot, és nem tudja még hogy mi akar lenni...mesélte nekem, hogy gondolkozott rajta hogy elmegy egy pályaválasztási tanácsadóhoz. Csak szerintem nagy hülyeség az ilyen? Az ilyenek nem ismerik az embert, nem tudják mi a jó nekik, mondanak egy munkát és pár év múlva a személy azzal szembesül, hogy egész életében olyanra lesz kényszerülve, amit nem is akar igazán. De viszont céljai nincsenek, én mondtam neki hogy szánjon rá napokat, amikor nem zavarja senki és összeszedni a gondolatait, amikor senki nem zavarja....ehelyett elmegy egy olyan emberhez, aki nem ismeri, mondd valamit és neki ennyi. A legjobb az lenne ha jó sok időt rászánna és kitalálna valamit ami neki helyes, hisz az embert senki sem ismeri jobban saját magánál. Csak én gondolom ezt így?
2013. jan. 19. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rossz és jó tapasztalatom is volt tanácsadókkal.Az elsővel kétszer találkoztam,és nagyon jót beszélgettünk.


Megnézte a jegyeimet kérdezte hogy mit szeretek mit nem, és mihez van tehetségem.Kérdeztem hogy szerinte jó lenne e nekem a tervezett szakma,és teljesen egyetértett.Utána javasolt egyetemeket,és én úgy éreztem reálisan látja a dolgokat nem csak biztat.


Viszont a 2. nem sokat segített.Elmondta milyen szakmát gondoltam magamnak megindokoltam, mutogattam a jegyeimet,munkámat,és mondta hogy teljesen rossz irányba tartok,nem fog összejönni és hagyjam a fenébe.Aztán valami olyat javasolt amihez semmi közöm,csak max jó jegyeim vannak egy adott tantárgyból ami kapcsolódik a szakhoz.Azt mondta garantáltan be fog jönni,biztosabb pályára menjek.Inkább elbizonytalanított.


Én azt mondom,sok emberrel kell beszélni,ha tud menjen el több tanácsadóhoz,nekem az iskolám szervezte meg hogy bejöjjenek de gondolom a net tele van ilyenekkel,szóval legjobb lesz ha több emberrel felveszi a kapcsolatot,vagy esetleg olyanokkal akik azon a szakon vannak amelyikre szeretne menni.


Lehet hogy egy tanácsadó nem ismeri az embert,de valahogy mégis tudja terelgetni vagy legalább ötleteket tud adni hogy hol kezdje a pályaválasztást.

2013. jan. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!