Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Traumát hogyan lehet feldolgozni?

Traumát hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

Vagy legalábbis valami hasonlót... Nem egy konkrét esemény hatására, de félelmeim vannak a betegségekkel, rosszulléttel meg a halállal kapcsolatban. Persze ez normális egy bizonyos szinten. De még kisebb koromban ez nem így volt, teljesen nyugodt voltam, lehetett nekem minden bajom mindenki ott halálra aggódta magát, de én nem még én nyugtattam őket. Aztán 1-2 dolog hatására, mint most már tudom, egy ideig voltak pánikrohamaim, de az később elmúlt pár évvel később viszont, előjött a pánikbetegségem ami tartott kb 3 évig. De mindegy azon már túl vagyok, viszont még mindig félek ezektől a dolgoktól, hogy betegség, rosszullét halál... Egy egyszerű megfázás kikészít idegileg, és a szorongásom még mindig produkál testi tüneteket aminek én nem örülök... Aztán mindenhonnan az folyik, hogyha rájövünk a problémánk okára akkor az mennyire földöntúli érzés, és hogy utána el is múlik :D Na hát én rájöttem mi volt ennek az egésznek az oka, aztán semmiféle érzelmi megkönnyebbülés nem történt, itt tudom örülök a fejemnek és semmi nem változik:D Na szóval a lényeg az, hogy hogyan lehetne ezt "feldolgozni", vagy valami?

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. jan. 20. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

ijesztgesd magad azzal, minél többször gondolsz valamire, annál nagyobb az esély, hogy bevonzod magadnak!


nem ártana olvasnod erről, míg élsz...


javaslat: a Titok c. könyv

2013. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ismerem a lényegét amiről szólna, bár nem a titok című könyvből. Nem azzal van a gondom, hogy állandóan erre gondolok, inkább azzal hogyha valami olyan történik akkor egyből a legrosszabbra gondolok, túlreagálom,szorongok. Bizonyos esetekben meg gyakran csak ok nélkül, ha olyanok a körülmények akkor teljesen akaratlanul, csak mert régen hasonló körülmény között történt valami nem túl jó. Ezt akarom leküzdeni.
2013. jan. 20. 20:15
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval hogy leginkább nem is gondolatokról van szó, hanem belső szorongásról.
2013. jan. 20. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:

en pszichologust es/vagy pszichologia konyveket javaslnek, amelyek segitenek megertened magadban ezeket a folyamatokat es ezaltal valamelyest te is kozelebb kerulsz a megoldashoz. van itt egy ilyen, ebben mondjuk meg magam sem melyedtem el, de erdekesnek tunik, es lehet, hogy mukodik (szerintem mindenkinel kicsit mas az ami bevallik, hiszen mashogy mukodunk, es csinaljuk a problemainkat)

[link]

2013. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egy pszichoterapeuta segíthetne neked ezeket a félelmeket feloldani, feldolgozni. Szerintem keress fel egyet, néhány alkalom is elég lehet, hogy megszűnjön a szorongásod. Veszíteni biztos nem veszíthetsz semmit.
2013. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem azzal van a gondom, hogy állandóan erre gondolok, inkább azzal hogyha valami olyan történik akkor egyből a legrosszabbra gondolok"


szinte nincs is különbség a kettő között


a lényeg negatívan gondolkozol, be is vonzod, pszichés alapon megteremted saját magadnak a betegségeket is

2013. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!