Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyen valaki pozitív...

Hogyan legyen valaki pozitív ha folyamatosan csak a rossz dolgokat kapja az élettől?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé depressziós, pesszimista lány vagyok, annak köszönhetően, hogy nekem soha semmi nem sikerül. Se munka téren, sem a magánéletemben. Egyetlen egy barátnőm van csak, de neki van pasija, szóval nem lehet vele eljárni ide-oda. Szeretnék barátokat, barátnőket, szerelmet. Mások szerint eléggé negatív a kisugárzásom, annak ellenére hogy szép vagyok. Nem vagyok mosolygós, vigyori alkat, egyszerüen nem tudom magamra erőltetni a jókedvet. Magabiztosságom nulla. Azt mondják, sokkal több esélyem lenne, ha kedves, mosolygós lennék, de könyörgöm, nem vagyok színész! Mi a francért mosolyogjak, ha nincs rá okom. Ha véletlen rászánom magam, hogy mosolyogjak, senki nem mosolyog vissza, nekem meg így elmegy a kedvem az egésztől. Olvastam sok könyvet, amely pozitív gondolkodásról szól, pár napig jót is tettek, aztán megint befordultam. Mit csináljak?
2013. febr. 5. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Hidd el hogy minden agyban dől el, és amit nagyon akarunk azt el is érjük. Én sem vagyok egy vigyori alkat, de ha társaságban vagyunk, azért kedves vagyok, és mosolygok, és általában vissza is szoktam "kapni" amit adok. Igaz az, hogy mindenki azt kapja, amit ad. A legjobb barátnőm is negatív kisugárzású (VOLT!!!) egészen addig, amig ez a tulajdonsága tragégdiába nem torkollott. Mikor terhes lett, meg volt róla győződve, hogy beteg lesz a babája. Igy is volt, de csak a születése után derült ki, és 2 hónapos korában meghalt a baba. A barátnőmnek két év kellett, mire rájött, hogy az egész élete eddig erről szólt, hogy negatív, és bevonzza a rossz dolgokat.


Változtatott a hozzáállásán. Most boldog, egy két éves kislány anyukája, öröm ránézni, és már sajnálja, hogy nem előbb változtatott a gondolkodásmódján. Próbáld meg!!!

2013. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de mivan, ha nem megy??? Pár napig maximum jó a kedvem, aztán minden megy előlről.
2013. febr. 5. 08:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Dettó, mintha magamat látnám.. :/ :(
2013. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Muszáj hogy menjenk, különben nem tudsz kitörni az ördögi körből, vagy úgy jársz mint a barátnőm... hogy egy tragédia döbbent majd rá, hogy nem szabadott volna így. :( Nehéz, de nem kivitelezhetetlen.
2013. febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok. (épp most vagyok a nem érdekel semmi minden egy nagy rakás sz..periódusban)

Engem az segít, hogy tudom hogy mindig van/volt lejjebb, és abból is kijöttem, mennyi mindent elértem. És tudom, hogy képes vagyok a jó kedvre, képes vagyok felszabadultan viselkedni, csak nem mindig megy.

Próbálj meg beszélgetni a körülötted lévő emberekkel, minden témába próbálj meg beleszólni. Én egy időben mindig ezt csináltam, kedvesnek tűntem, beszélgettem, és megjött az önbizalmam is. Most már bárkivel elcsevegek mindenféle marhaságtól még ha rossz kedvem is van.

Ne gondolj negatív dolgokra. Gondolj arra, mit értél el eddig.

2013. febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna ki! Én is folyamatosan a rosszat vonzom be, hiába próbálok a jóért tenni a jóra vágyni..
2013. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne legyél eredményorientált. Ezalatt azt értem hogy te mosolyogj de ne azért mert visszamosolygást vársz. Csak azzal kell foglalkoznod amire kihatással vagy azaz önmagad, a környezeted meg majd alkalmazkodik hozzád.


Ha meg nincs miért mosolyogni akkor ne tedd. Én is megkaptam párszor hogy milyen komoly arcot vágok állandóan.


Átállás nehéz pesszimistából optimistára, főleg ha azt várod és azért csinálod hogy az átállással mindent megkapj (pénzt, szerelmet, barátokat) ez nem így megy.

2013. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Faster EFT-t, keress rá a Youtube-on.
2013. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!