Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El akarok tűnni egy időre. Ez...

El akarok tűnni egy időre. Ez normális?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen nincs okom panaszkodni. Csodálatos életem van , mindenem megvan, bár nem éltünk luxusban, de hiányérzetem se volt sűrűn.

Vannak barátaim, de már csalódtam bennük egy párszor. Voltak szerelmeim, de mind elhagyott és a szüleim is elváltak évekkel ezelőtt. Nemrég megismerkedtem a magány szó, szószoros értelmével. Mikor nincs senki akivel megoszthatnád a problémád, csak élsz és elvagy, de semmi nem tud felpörgetni, mikor a világot üresnek látod és legszivesebben fognál egy pengét és felvágnád az ereidet. A karácsony és a szilveszter egy örökkévalóságnak tűnt. Életem legrosszabb időszaka volt ez.

Újév napján eldöntöttem, hogy változtatok a hozzáállásomon. Hogy pozitív akarok újra lenni és hogy fel akarom dolgozni a csalódások sorozatát. Sikerült. Helyreállt a rend a szívemben, a lelkemben. Bár most mégis azt érzem, hogy hiányozni akarok. HIányozni akarok a családomnak a barátaimnak, hogy ne tudják mi van velem, csak lelépni és egy ideig nem visszajönni.


Tudom, hogy ez nem normális, és hogy hálásnak kéne lennem azért, amim van, de most azt érzem, hogy erre van szükségem!


A kérdésem pedig:


-Másnak is fordult már meg ilyesmi a fejében?

-Valaki kipróbálta már? Változott bármi mikor hazaért?

-Van aki hasonló cipőben járt és mindezt kipróbálná?


Köszönöm előre is a válaszokat!


19/L



2013. febr. 9. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

"Ez normális?"


Nem igazán,de ez sem : "mikor a világot üresnek látod és legszivesebben fognál egy pengét és felvágnád az ereidet."


Szerintem érdemes lenne felkeresned egy jó pszichiátert,én depresszióra gyanakszom.

2013. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Először is ne pszichiátert keress fel, hanem egy pszichológust! Őszintén mondd el neki a problémáidat és ő segíteni fog neked.
2013. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A problémáid benned vannak,ha elmész,magaddal viszed őket,tehát nem ez a megoldás.

Szemléletváltás,pozitív gondolkodás.Nyiss a családod és az emberek felé.Találj célokat!

2013. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen depresszió lehet nálad, de azt megteheted, hogy napokig nem telefonálsz senkinek, és megnézed utána hogyan érzed magadat. Menj el pihenni ha megteheted.
2013. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

igen, depressziós voltam, de már nem.:)

Csak azért írtam ezt így, hogy legyen hatása, de már nem gondolok rá egyáltalán, sőt...


Voltam pszichológusnál, de csak flörtöltem vele, nem pedig a lelki bajaimról beszéltem...

2013. febr. 9. 20:12
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

pszichiáter! ahogy az 1. írta

semmi esetre sem pszichológus!!

2013. febr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért akarod ezt csinálni, hogy felhívd magadra a figyelmet, hogy foglalkozzanak Veled. Régen én is ilyen voltam, folyton betegséget szimuláltam, hogy valaki foglalkozzon velem, sajnáljon.

"Valaki próbálta már? Változott valami, amikor hazaért?" Pontosan mi az a változás, amit várnál ettől? Ülj le, és mondd el nekik amit érzel, ők valószínűleg nem is sejtik, mi zajlik benned. És ha egy időre eltűnnél, még ha szólnál is előtte nekik, nem értenék, miért tetted. Én is azt javaslom, keress fel egy pszichológust. És mozogj, sportolj, sétálj, mozdulj ki, ismerkedj. Keress valami hobbit, amiben kedved leled, örömet okoz, sikerélményt nyújt. Ha befordulsz, az Neked sem jó. Jobbulást! :)

2013. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"igen, depressziós voltam, de már nem.:)"


ha a azon filózól,hogy eltűnnél,csak hogy sajnáljanak/hiányozz nekik.......


én átéltem hasonló dolgokat,jártam pszichológushoz,dumáltam egy csomót,de nem használt,aztán apu elvitt egy pszichiáterhez,kiderült hogy bipoláris depresszióm van,írt fel gyógyszert, kaptam enyhe kedély javítókat,azóta(lekopogom)semmi bajom,és a gyógyszereket sem szedem már.

2013. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Teljesen normális! Mindannyian vágyunk néha egy kis kikapcsolódásra, nyugalomra, és legfőképpen arra, hogy szeretteink észrevegyék a hiányunkat.

Ha meg tudod tenni, vonulj el egy időre, és lazíts.

2013. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia! Velem is hasonló a helyzet... " Mikor nincs senki akivel megoszthatnád a problémád, csak élsz és elvagy, de semmi nem tud felpörgetni, mikor a világot üresnek látod és legszivesebben fognál egy pengét és felvágnád az ereidet." mintha csak én írtam volna. Én is rengetegszer próbáltam kikerülni ebböl az ördögi körböl, rövidebb idöszakokra sikerült is ugyan, de mindig visszaestem és mindig egyre rosszabb lett. Sokat gondolok én is arra, hogy itt kéne hagyni mindent, egyedül elmenni valahova, ahol senki nem befolyásol és össze tudjam szedni a gondolataimat meg magamat. Szóval nem vagy egyedül..:) és én sem tudom mi lenne erre jó megoldás.

18/L

2013. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!