Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme az életnek?

Enajjer kérdése:

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Te miért élsz? Mire törekszik az ember? Van Isten?
2013. febr. 22. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Amiért él az ember az a motorozás :)

Mikor valaki meghal akkor egy motoros mennybe kerül :)

Ha van isten az is szakálas és bőrszerkóban osztja az észt :)

Komolyra fordítva a szót:

Amiért élünk az a célok elérése,ha nincs célod amit elakarsz érni akkor nem is csinálsz semmit és így értéktelenné válik az élet.

Ha van Isten akkor majd találkozunk vele ,gondolom.

2013. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem acéljaink elérése miatt élünk, hanem a feladat miatta, amit teljesítenünk kell. mindenkinek van egy feladata, de nem tudhatjuk mi az. Add a sors nem enged meghalni. Szerintem olyan, hogy pokol és mennyország nincsen, csak következő élet. Istent azt nem tudom van-e, de ha így gondolkozunk, hogy nincsen pokol meg menny, akkor nincsen.
2013. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Életnek az az értelme, hogy bejuthassunk a mennyországba.

Itt a földön áll vagy bukik ez. Ezzel már a második kérdésedre is válaszoltam, hogy van-e Isten! :)

2013. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
addig
2013. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha depressziós hangulatban vagy, ez az írás emészthetetlen lesz számodra, mert egyrészt hosszú lesz, másrészt meg oda is kell figyelni.


Az életnek az az értelme, amit Te adsz neki. Senki helyetted nem rendelkezhet arról, mit kezdj magaddal, milyen célokat jelölj ki és mi felé törekedj. Tudod, mekkora szabadság ez? Észvesztően nagy, elképzelhetetlen nagy terhet rak a válladra a tudat, hogy senki nem oldja meg a szóban forgó problémád, mivel ütöd agyon a földi 50-120 éved. Olyan nagy ez a teher, hogy igen kevesen veszik a vállukra, őket "tömegembernek" hívjuk. Azért is, mert sokan vannak, együttesen nagy tömegűek, másrészt mert nem mertek még a rózsaszín, közép öntudatlan masszából (őket nevezik eufemisztikusan emberiségnek) kiválni. Tény, hogy a tömegemberségnek is vannak előnyei, de ezek -szerintem- nem olyan értékesek, hogy magam is közéjük álljak. Te mit szeretnél? Terhet cipelni, vagy merni különbözni? (nyugi, ez a "teher", amit sokadszorra leírok, nos ez szimbolikus Nekem pl. így könnyebb, ennek tudatában élni.) lehet mintákat is követni persze, az kényelmes, és a mintakövetés el is visz valahova. Ha ott jó Neked, az oda vezető mintát nem szégyen megkeresni.


Én azért élek, mert annak idején szeretve tisztelt apám és szeretve tisztelt anyám ivarsejtjei megfelelő körülmények között egymásra találtak, és a megfelelő körülmények kitartottak mintegy kilenc hónapig. Ennek már több éve, de azóta is sikerült a homeosztázisomat fenntartani.


Az ember a nagyobb boldogságra törekszik, még ha a kívülálló nem is láthatja, a másik ember fejében mi minősül nagyobb boldogságnak. Nem én, hanem komoly pszichológusok mondják, hogy még a kívülálló számára gusztustalan és vállalhatatlan emberi viselkedésben is van valami rejtett nyereség.


Van-e Isten? Ha leírod, mit nevezel Istennek, akkor tudok valamit is kezdeni a kérdéseddel. Nos?


Üdv R.

2013. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"azóta is sikerült a homeosztázisomat fenntartani"


a micsodát? :)

2013. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igazából tudósok sem és senki sem tudja, hogy miért vagyunk itt a Földön és hogy mi értelme van ennek az egész ittlétünknek.Az embereknek egyéni céljaik vannak, de a boldogság többnyire ezen cél eléréséért küzdenek.


Hogy van-e Isten, azt sem tudja senki, de szerintem nincs, mert mi szerepe lenne Istennek az életben? És sok dolog megmagyarázható fizikai törvényekkel és egyéb dolgokkal, amik számomra elfogadhatóbbak, mint az isteni beavatkozás.

2013. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lenni vagy nem lenni? Ez itt a kérdés!
2013. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves Érdeklődő!


A homeosztázis definíciója: "A homeosztázis a belső környezet dinamikus állandóságát jelenti, az élő szervezetek egyik legfontosabb jellemzője." Arra céloztam, hogy 1. születésem óta se patkoltam el 2. a Kérdező "Te miért élsz?" kérdése igen hányavetire sikerült, a "mi célból" és "mi okból" lehetséges opciókból készakarva a másikat választottam. Aki ilyen dolgokban kutat, annak kérdezni pontosan kell tudni (ezért is várom a válaszát arra, kit/mit nevez Istennek. Drukkolok annak is, hogy legalább a wikipédiában nézzen utána, milyen sokféle, egymásnak ellentmondó istenképből lehet választani.) Használna neki a szellemi összeszedettség, különben 1. belefúl a slendrián kérdésekre kapott pontatlan válaszokba 2. a vélhetően a háttérben lévő rossz hangulat (kezdődő depresszió? Heveny önazonossági konfliktus?) elhúzódóan fog uralkodni rajta.


Üdv R.

2013. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb járunk ha magunkban hiszünk!
2013. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!