Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme az életnek?

Enajjer kérdése:

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Te miért élsz? Mire törekszik az ember? Van Isten?
2013. febr. 22. 12:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
az az élet értelme hogy keressuk az elet ertelmet:)
2013. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Számomra Isten:Valamennyire hiszek benne,de ha létezik akkor szerintem felesleges templomba járni és ott imádkozni hozzá.Én a sorsban erősebben hiszek mint az Istenben,de abban is úgy hogy közünk van a sorsunkhoz,vannak választási lehetőségeink,az életünk szinte csak döntésekről szól,különböző döntéshez,különböző történet adódik.Szóval részese vagy az egésznek ezért picit bele is avatkozhatsz.Ez olyan mint a fákon vannak a faágak ha leakarnám rajzolni.

Egy picit az Istenhez visszatérve:A biblia alapján elképzelteket vagy megtörténtek szerint leírtak alapján képzelem el.De ugyanakkor hiszek más dolgokban is,mondjuk a fengshuinak is látom értelmét.

Még valami:Voltam egyszer valahol ,olaszországban egy helyen,egy Úgymond zarándok helyen.Látogatásomat tettem ott egy lánnyal.Mind a ketten éreztük hogy ott abban térben valami más.Ott igen is elképzelhetőnek láttuk hogy valami van ami megérint minket belülről,de ez akár lehetett akármi más is.

2013. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Az ember tragédiája nekem nagyon tetszett... a küzdelemről szólt. Sajnos egy kicsit depis vagyok, de a kérdést csak részben tettem föl ennek okán. Inkább arra voltam kíváncsi, hogy vannak-e még emberek, akik felteszik ezt a kérdést, mert már annyi elvetemült baromságról olvastam itt.


Isten biztos hogy létezik, még ha nem is a bibliai képben, vagy egy szakállas motoros csávó képében. Talán energia, de az biztos, hogy amit ma tudok a világról, az az embernél értelmesebb "dolog" műve. Én Istennek nevezem.


Vajon tényleg mindig egyre rosszabb a világ, vagy csak mi látjuk így (fizetés, főnök, suli, szomszéd, nincs időm semmire)? Vagy az igényeink túl nagyok?


Sokszor arra gondolok, hogy a gyors információáramlás okozza.

2013. febr. 25. 11:59
 14/14 anonim ***** válasza:

az élet értelme, hogy megtaláld azt, biológiai-filozófiai szemszögből a boldogság keresése. hogy kinek mi ez, az mindenkinél más.


isten:

hogy van isten vagy sem, azt nem tudhatjuk, de ha van is, biztos enm olyan, mint amit a legtöbb vallás leír.

nem kell értelmesebb erő ahhoz, hogy valamit ne érts. amint megérted a világ működését, eltűnik "isten". ugyanis ha a világ folyton visszafelé fejlődne, akkor mindig csak az okosabb tudna butáébbat teremteni, tehát midnen gyerek egyre debilebb lenne, és enm felhőkarcolókat építenénk és feltlaálnánk dolgokat, hanem csak elfelejtenénk és másznánk vissza a fára. mivel ez fordítva van... (a többit kitalaálod).


a világ nem midnig rosszabb, de most ilyen időszak van, a technológiai fejlődés túlment a szellemin, és most van 1 rakás ostoba nemtörődöm majom, aki sanyargat milliókat. viszont régen értékálló dolgokat készítettek, pl a tömegtermelés áltlaában ross zminőséggel járt, vagy a párkapcsolatok, emberek minősége is jobb volt régen. jobb volt az étel, levegő, víz minősége is, csak mi folyamatosan tönkretesszük a környezetünket. de rosszabb volt pl az egészségügyi technológia, magasabb volt a csecsemőhalandóság, volt 2 világgháború, stb.


ha a véleményem kérdezed, őszintén nem tudom, hogy melyik a rosszabb, egy olyan világ, ahol mindenki birka, vagy egy olyan, amiben elnyomás van, de vannak még emberek is. ma már ezeket a kérdéseket tényleg enm teszik fel sokan, mindenki a csordával tart.


az információáramlás nem okozza ezt, tény hogy a legtöbb ember a tragédiára figyel fel, ezért ömlik a tvből a sok mocsok, de sokkal több lehetőséged is van megismerni a világot és a jó dolgokat is, az más kérdés, hogy mostanában nem sok jó történik.

2013. febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!