Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Ti nem érzitek néha úgy,hogy az egész élet olyan mint egy véget nem érő körforgás? Mint egy mókuskerék...szerintem az baj,hogy egy idő után annyira monotonná válik az egész,és annyian belefársulnak...és értelmetlenné válik...és az emberek már csak elfogadják és nem küzdenek. Miért van ez? nem az lenne a lényeg,hogy élvezzük,és hogy boldogak legyünk? Ehelyett mintha mindenki elfelejtené hogy miért él. Ti mit gondoltok?
2013. febr. 23. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Mar megint egy: "miert elek?" kerdes... hat azert mert!!!
2013. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Direkt nem így tettem fel a kérdést: "Mi értelme van egyáltalán az életnek?" Nem arról van szó hogy miért élek,hanem hogy mi lehet ennek az értelme. :) Egyébként ha nem vagy képes a kérdésemre válaszolni,akkor inkább ne írj semmit :) köszönöm
2013. febr. 23. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenki azért él, mert élni szeretne. Van aki csak azért él, mert ha már úgy is él minek haljon meg. Meghalni is ugyanannyi oka (és értelme) van mint élni.

Ahhoz, hogy az életnek értelme legyen, az embernek el kell döntenie, hogy mi az ami számít, aminek értelme van (vagy megmondják neki, un. társadalmi nyomás). Ehhez mérten tud mindenki "értelmesen" élni. Akinek nincs ilyen értékrendje az vagy nagyon intelligens vagy nagyon buta.

2013. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42
2013. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ment a zöld pacsi :D
2013. febr. 23. 14:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Fene sem tudja már mi az értelme, van-e értelme. Én is szeretek erről filozofálni, de már csak a fejem fájdul meg tőle!
2013. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Megszületsz, szenvedsz , meghalsz.. ennyi.
2013. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fejlődés és hogy értelmet adj neki vegetálás helyett
2013. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Most akartam ugyanezt a kérdést feltenni mikor láttam te már megtetted, engem is nagyon érdekel már egész kis korom óta. És pont azért akartam kirakni mert én sem tudom hogy tudom-e.Időszakonként elbizonytalanodok,aztán megint rájövök.Mint most... A teremtés az élet! Teremts gondolatokat, kapcsolatokat, tárgyakat ha az jobb kedvre derít.Az értelme pedig hogy élvezd! Teremtés+élvezet=élet+értelem.
2013. ápr. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!