Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi van velem? Mit tegyek ezellen?

Mi van velem? Mit tegyek ezellen?

Figyelt kérdés

Egy szuper, a pasimmal toltott hetvege utan, amint haza ment, nem is tudom, ugy lelombozodtam , hirtelen felgyultek bennem a rossz erzesek es minden ami kikeszit a fejemben forgott.... Hianyzik a baratom, pedig meg 1-2 nap es ujra latom megis most rendkivul rossz erzes, rosszabb mint maskor amikor 2x ennyit kell varnom, hogy ujra lassam. .... Benezek a szekrenyembe, elkezdek bepakolni... uh b*meg roman oran irunk, a tanarno cs*sztet mert nem vagyok valami nagy romanos es , hogy o figyel nehogy puskazzak.... 6-nal ha nagyobb jegyet irok mar tuti puskaztam... Majd ott van a magyar ora, a tanarno ram van szalva, barmit teszek neki az mar szurja a szemet.... mindossze azert mert egyszer elmentem az orajarol annak ellenere , hogy o nem engedet. Mentsegemre szoljon, sulival kapcsolatos dolgot kellet elinteznem es az oszi is elengedett. Az osztalytarsakrol ne is beszeljunk... Lany osztaly vagyunk (29 lany, 2 fiu) , az egesz osztalybol 3-4 szemeny van akiben meg lehet bizni, a tobbi alszent, vagy epp nincs baj veluk csak nem allunk kozel egymashoz, de a tobbseg az fehermalyu, utalatos, rosszakaro, pletykagep.Mar joparszor kozoltem veluk a velemenyem a velem kapcsolatos pletykakrol, am a legutobbi esetig nem fejeztek be.

Lehetseges, hogy az a problemam, hogy sok szemely stresszel es azert nehez tennyi a kemeny embert akinek a pajzsan nincs res... amint megtapasztaltam , hogy mennyire gonoszak tudnak lenni az emberek, felvettem egy arcot, egy olyan ember arcat akin nem lehet kifogni, aki nem hadja magat...olyanet akivel nem lehet packazni. Ez mind szep es jo, de egy ido utan mar nem birom! Felgyul bennem a sok stressz, a sok feladat ami meg ram var de azt sem tudom , hogy fogjak hozza... a szuloknek valo megfeleles... ha magamnak tanulok, akkor miert is kell nekem 8,50 flotti evvegi atlag? Azert, hogy legyen mivel stresseljem magam? Hogy ezt, meg azt is meg kellene csinalni? Egyszeruen undorodom az iskolatol! Nem azert mert annyira nem birok tanulni egy minimumra, hanem az emberek, a tanarok... az, hogy minden szavam meg kell valogatnom, hogy mit irok ki fb-re, ugyan is egy leendo pedagogus nem irhat ki barmit.... Pedagogus egy nagy f*net! Az egesz hivatast megutaltattak velem. Csak ugyebar 11 osztalyba , elegge nagy h*lyeseg valtani. Nem kivanok en tokeletes eletet, csak kicsit nyugisabbat. Jelen pillanatban, meg eletkedvem sincs, folyton eszek, sirok ok nelkul...nem vagyok emo-s vagy valami... csak ugy elegem van mindenbol. Ugy erzem, hogy ennyi kesz! Ennyit birtam es nem tobbet.



#iskola #rossz #utálat #stresszelo
2013. febr. 24. 20:47
 1/1 anonim ***** válasza:

:)


Szerintem ha szánnál egy félórát arra, hogy önmagaddal, a legnagyobb nyugalomban megbeszéld, hogy mit követelsz meg az élettől annak teljes hosszában, és hogy mi reálisan kivitelezhető ebből, akkor beljebb leszel. Nézzük a tanár hivatást. Gondolom feltűnt, hogy jópár szebb napokat is látott kolléga (megelőlegezzük ezt nekik!) kicsit el van veszve néha a fegyelmezésben, ami valljuk be, rögtön szükségtelen volna, ha nem volna kit fegyelmezni. Kicsit sok talán a felzárkóztatásra fordítandó energia is. Kicsit a saját hibájának is érzi, sőt, talán nagyon. Akár bevallja, akár nem. Talán még önmaga előtt is rejteni próbálja. Aztán ott a szokvány túlóráztatás, idióta viszályok, intrikus ökrök és kezelésük, meg még az otthoni felkészülés, dolgozatjavítás, soknak nem is egy-két tárgyból.


Van lehetőség roppant szaktekintéllyé válni, és egyben karizmatikus, önérvényesítő emberré, akire még számítani is lehet, barátjának akarja kolléga is, diák is... Ha ezt tervezed, és meggyőződésed, hogy megtalálod az útját, hogy erőlködéstől mentes alfanőstény legyél bármelyik osztályban, amit rád bíznak, akkor egyértelmű. Ha a szép, hosszú élettel kapcsolatos álmaid egészen mást mutatnak, én javaslom, állj rá arra, akármekkora hülyeség is. Jó, ha sportkarrier, vagy zenész, vagy természetvédő, ilyesmi, akkor legyen szintén élvezhető b-terv, ami azért "összehozható" a nagy belső hivatással, és képes vagy csinálni. Pl ha énekes lennél (azazhogy énekes vagy:), akkor a mulatós biznisz járható lehet, vagy ha attól undorodsz, akkor ami csak szép és erős hangból tud hasznot húzni, mind okos döntés. Ha csak kicsit is tudod "promózni" magad a pénzkereső melódban, már annyival több az esély a valódi hivatásodban, és persze annyival szebb a pénzkereső munkáddal töltött idő is. De szerintem annyit írtál, és annyira csapongva, hogy leszel még ofő egy csomó tágra nyílt szemű poronty nagy-nagy örömére. Jó befektetés az a jó jegy is, ha valódi tudásra kapod. Csomószor lesz, hogy szétoltod egy-egy diákodat, hogy mennyire kéne már tudnia ezt meg ezt, és nyomod neki az anyagot, mintha közöd lenne a szakhoz! :) Csinálják ezt a mostani tanáraid is, nem? És mennyivel másképp nézel rájuk utána! Főleg ha elbénázza az ökör! :) Mit is mondtál, milyen jegy kéne? :D :D


Ha "kemény" akarsz lenni, akkor pont egy hátraarc hiányzik a kívánt hatáshoz. A szilárd szót keresed, és talán a valódi tartást érted alatta... :) Kissé szomorúan veszem tudomásul, hogy önmagad kapcsán nem használsz ilyen szavakat, pedig még innen is megmondom, hogy jelentősen alábecsülöd magadat. Megtévesztő lehet, hogy nagy a zűrzavar, de a zűrzavar mögött szilárdan önmagad vagy, nem is lehet másképp. Ahhoz, hogy valódi tartásod legyen, csak magadra kell találnod. Egyik szerep se te vagy. Ezzel nem azt mondom, hogy soha ne legyenek szerepeid. De ha már tudatában vagy, hogy te éled bele magad, és te nem vagy azonos azzal, akkor önmagad vagy akkor is, ha egy megengedhető mértékben idomulsz akár elég hibbant elvárásokhoz is.


A jegyeid meg a suli kapcsán szerintem ne engedd, hogy mások "elvárjanak" valamit tőled. Nálad a gyeplő. Te mondod meg, mit akarsz. Ha jó okát látod a jó jegyeknek, akkor hajrá és kész. Ha már van mibe beleszólni az okosoknak, akkor vesztettél, de szerencsére csak csatát.


Tudom én, hogy rohadt nehéz. És annyiszor mondják, hogy így csak most nehéz, ha meg most könnyítesz, egész életedben lesz nehéz! Gondolom feltűnt, hogy senki nem állítja az ellenkezőjét... :) Én ehhez tényleg csak annyit tudtam hozzátenni, hogy magadban kell kiderítened, milyen hivatásban lennél igazán otthon életed legtermékenyebb évtizedeiben. Megfoszthatsz minket egy nagyszerű tanártól, és még csak tudni se fogjuk, mit veszítettünk. Ha cserébe még jobban élsz más hivatásnak, és nagyon rendben találod vele az életedet, akkor így volt tökéletes. Csakis te tudod kideríteni, és csakis belül. Érdemes egyszer végiggondolni becsülettel, hogy mi vagy és mi dolgod a világban, mit tennél igazán szívből.

2013. febr. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!