Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan oldanátok meg ezt az életkrízist? (hosszú! )

Figyelt kérdés

30/F

Bevallom férfiasan, eléggé szégyellem ezt a helyzetet, mibe belekerültem. Tisztában vagyok azzal, hogy én okoztam magamnak, csak épp megoldani nehéz. egy haverom azt ondta, hogy ha ő ilyen helyzetben lenne már felkötötte volna magát. Még szerencse hogy én ezt másképp látom.

Elámulok és csodálkozom magamon, hogy MÁR kétségbe sem vagyok esve hanem hidegfejjel tekintek az egész problémakör elé. A tanácsotokat szeretném tudni, biztosan tudtok tippeket adni és talán ez elősegít engem ahhoz, hogy tovább folytassam, viszont nagyon félek.

Azt sem tudom hol kezdjem:


- egy rokon lakásában lakok egyedül, szerencsére albérletet keveset kell fizetnem neki, ez az egyetlen előnyöm. Egy külön könyv lenne, hogyan jutottam el idáig, a lényeg, hogy semmit nem tudok felmutatni. egy táskányi cucc mindenem amim van, megtakarított pénzem semmi, "napról napra élek" (haha!) nulla egzisztencia. Vagyis hogy mínusz: a Diákhtel miatt millió feletti tartozásom van a Diákhitel felé, s a fizetésem egyharmada a navhoz ugrik (ezt próbálom úgy felfogni hogy így legalább biztosan fizetem a tartozást), viszont ami marad belőle az édeskevés, 46-47ezer forint havonta. Ebből kéne megélnem, és előre terveznem.

- Végzettségem egy főiskolai irreleváns gumidimploma, de én szárnyaló kreativitásomból szeretnék megélni, pontosabban a kreativitást választanám életformaként (ha tehetném nyolcórás kötöttségektől mentesen), de hát ez egy álom.

Angolul jól tudok, szívesen segítenék embereken is, de alapvetően mindig újat és mást szeretnék alkotni.

- A gyakorlatban viszont semmihez nem értek hivatalosan, így idegennek érzem magam egy olyn világban ahol a "többiek" tudják jól a dolgukat, én pedig feleslegesen létezem, célok és eszközök nélkül a a cselekvésre. Ez a spirál olyannyira begyűrűzött, hogy rettegéssel töltenek el a hétköznapi élet mindennapos szituáciban való részvétel is (vásárlás, ügyintézés, stb), úgy általában ha hivatalos szituációba (lényegtelen melyik oldalon vagyok) kell lépnem emberekkel (a nem hivatalos/informális kapcsolatom az emberekkel állítólag irígylésre méltó), és ez leblokkol, így a maradék alja munka elvégzésére ledegradávla, is iszonyatosan megterhelővé válik számomra. Sokszor egy hajléktalan aktivitása is figyelemreméltóbb az enyémnél.

Migrén és izomgörcsrohamok gyötörnek néha, igen, ez pszichoszomatikus, igen, én csináltam magamnak, és igen, nem tudok mit kezdeni vele...

Azt hiszem nappal, hogy az élet kövvetelményei magasak, és lehetetlennek tűnik alulról ütnöm a lécet. Abban a hitben élek, hogy életképtelen vagyok és úgy is viselkedem, de ez mégsem látszik. Csak annyi hogy néha halk szavú vagyok és nem merem kinyitni a számat, de akkor azt hiszik az emberek, hogy meg vagyok illetődv vagy valami, holott ez csk a jéghegyem csúcsa.

Mert ha a körülmények úgy adódnak (egy helyzet váltja ki), blokkolódom és lefut egy prorgam, ami közben bénultan hagyom hogy sodorjanak az események, nem tudok közbeavatkozni. Elmondhatatlanul borzalmas érzés , amikor "elsötétül a kép"!!!

- "Menj ki Angliába!!" -igen, ötvenezerszer gondoltam már rá, de egyrészt félek hogy eltaposnak, másrészt én imádom Magyarországot, harmadrészt ,meg ötszámjegyű alaptke kell ahhoz hogy kimenjen az ember és szerencsét próbáljon. És vannak lyukas fogaim is, amgánfogdoki úgyszólván alapértelmezésből ugrik, de hálistennek találtam egy tündéri fogorvoshölgyet tb alapon, aki megcsinálja a fogaimat. folyamatban, nyárra egészséges mosolyom lesz, mert időzített bombákkal a számban nem célszerű kűlhonosodni.

Szóval én itthon szeretnék boldogulni. na de alig ötven ropiból ? É s "ezekkel a képességekkel"? vicc... vagy mégsem?

Leglábbis egy nagy kérdőjel van előttem.

- a rokon lakásától lassan-lassan könnyes búcsút kell hogy mondjak. Gondolom kitalálod: igen, a kaució. vagy ha az nincs akkor a havi minimum harmincezer (nagyonalsóhangon), és sajnos a fénnyel való táplálkozás művészetét még nem fejleszettem ki, talán ezért kellene az életművészetét. de hát tény ami tény, hogy gyáva disznó vagyok, mondhatni fosos. ezért sem csodálkozom azon, hogy itt tartok, ahol.

- Csodák csodája, a lakás amiben elvagyok, rohamléptékekkel amortizálódik és mivel szinte ingyé lakok itt, jogosan kellene ezeket (vagyshát illene) a költségeket nekem fedeznem. Varázsütésre baszódott el a csaptelep a meleg vizes csavarja és alul is a zárószelep. emellett szintén párhuzamban a konyha falában is van valami csepegés a időnént, és az öt éve vízkövet hízlaló bojler is nyögdécselget az utóbbi időben, és ezt én tegnap összeszámoltam mennyi lenne, hááát, vakartam a fejem... a franc se tudja honnan fogom ezt pluszba összeszedni addig míg el kell mennem, a költözés költségei mellé.. na de ekkor, mint egy jó könyvben, történt valami

- a szobában a konvektor, mikor az utóbbi enyhe idők offja után próbáltam volna bekapcsolni őtet, bedobta a törülközőt, olyan vehemensen, hogy a fülem belesüketült a "lőporszagba". ez minimum egy gázszerelő, márpedig a pénztárcám különösen sovány, summa summrum, a hétvégére fűtés nélkül maradok, vagyis várom az enyhülést. Addig meg betervezek hajnalig tartó kocsmatúrákat budapest fagyos utcáin, kivéve munkanapokon, de akkor meg úgyis meleg van a melóhelyen.

- ruháim fajulnak, kölcsönlapotopról írok amit majd szintén illene visszaadni, nincs öltönyöm amibe állásinterjúra tudnék menni, és zabálok mint az őrült, részben pótcselekvésből... mert állandóan éhes vagyok!!!

- Amúgy meg ha nem mondtam volna, meleg vagyok és nem tudok közeledni senkihez mert alapból azon görcsölök hogy elítél a másik az élethelyzetem miatt és alapból nem fog elfogadni engem amiatt amilyen élethelyzetben élek (ezt a lakást is szégyellem, nem hozok ide senkit sem soha), és távol tartom magam mindenkitől, iközben talány mindenki számára ez a titokzatosság...

és ez kihat más emberi kapcsolatokra is - nem szoktam meglrinteni másokat és összerezzenek ha hozzámérnek, valamiért támadást várok. Pedig alapvetően emberszerető vagyok és ölelésre konfiguráltak


szokták mondani, hogy "minden adottságom megvan az életre", megogy "helyes, értelmes, jfej, stb blahblah" srác vagyok, de ők.. nem látják a teljes életem (jobb is). Belülről átélni mindent egész más mint néhány mondatban beszélni róla - ez a szöveg is csak egy egydimenziós szimulánsa annak a csodás borzalomnak amin keresztülmegyek...

Ez a lakás és egyben a helyzetem is egy fekete lyuk, és én csak pörgök benne és pörgök a szokásaim progrmjaitól vezérelve és nem tudok kiszabadulni az őrületből. Borzalmas hogy egyedül vagyok az egásszel, borzalmas a világtól való beteges félelem és az hogy nem tudok a rólam megtudott iszonyatos információval mit kezdeni. Talán katalogizálni kellene őket először.

(pszichológusnak kellett volna mennem,,, esetleg fogorvosnak, akkor legalább igazán hatalmam lenne :))

Elméletből jeles. Gyakorlatisság: elégtelen. Ez vagyok én.



Én mindennel tisztában vagyok. azzal is hogy én teremtettem ezt az egészet és hogy nekem kell megoldnom, de nem tudom... a hatás-ellenhatás törvénye alapján pedig egy ekkora kaliberú problémát csak egy hasonlóan nagy kaliberű dologgal (/kreatív módszerrel) lehet megoldani (illetve minden problémának van megoldása)

Szóval mi legyen? Merre tovább? Hogy csináljam? Hogy oldjam meg?



Hát feladtam Nektek a leckét... Írjatok... (és légyszi azt is szúrjátok be hogy hány évesek vagytok, meg a nemeteket)


2013. márc. 14. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress egy gazdag meleg pasit,aki támogatna!(38/F)
2013. márc. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát tesó itt tényleg az segítene ha elhúznál. Tudod én is szeretem magyarországot,de a hazaszeretet kevés a boldoguláshoz. Oda lóvé kell. Ezért húztam én is el otthonról. Persze anglia odébb van, de ha lenne egy kis német nyelvtudásod is, itt van ausztria a szomszédban, és vannak vendéglátó egységek bőven, ahova mosogató és konyhai kisegítőket keresnek ottlakással,itt csak a kiutazást kellene előfinanszíroznod. Persze ez csak bizonyos fokú német nyelvtudás mellett lehetséges. És tudom hogy nem fekszik neked a fizikai meló, de sajnos ebből szerintem csak így (vagy hasonlóképpen) tudsz kimászni.

38/ffi

2013. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amíg inkompetensként kezeled önmagad, sehova nem fogsz jutni. Feltételezem, hogy teljesen tisztában vagy a helyzeteddel, de szerintem sosem árt, hogyha újból felvázolod magadban, hogy hogyan kezdődött el ez az egész, mit csináltál rosszul és mit kell csinálnod ahhoz, hogy javuljon az életminőséged. Nyilván ez egy eléggé hosszútávú folyamat, tehát nagyon türelmesnek kell lenned. Ahogy így olvastam az írásodat, azt szűrtem le, hogy elég könnyen elkalandoznak a gondolataid, nem akarsz (eléggé) koncentrálni, összpontosítani a dolgokra és ebből adódik, hogy a mindennapi feladatok nem mindig mennek.


Ha én ilyen élethelyzetbe kerülnek, a lehető legerőteljesebb kontrollálnám magam, morzsáról morzsára beosztanám, hogy mikor mit eszek, percről percre, hogy mikor-mit csinálok. Attól, hogy anyagi hasznot esetleg nem termel egy-egy elfoglaltság, még lehet felettébb hasznos.


Ezenkívül, sajnos igaza van az előttem szólónak, hazaszeretetből nem fogsz itt megélni. Ahhoz, hogy ne a 8 órás ritmushoz kelljen alkalmazkodni, az adott embernek vagy családjának rengeteget kell előtte dolgozni, ez kevesek kiváltsága még külföldön is. Amennyiben szeretnél anyagilag rendbejönni, kénytelen vagy akármilyen munkát elvállalni, az a +10-15 ezer forint is már valami, amire lehet alapozni. Ennél többet így most nem tudok írni, nagyon összetett a helyzeted, meg vannak még üres foltok. Milyen diplomád van példáúl?


*Egyébként én is meleg vagyok, felvállaltan, egyedülálló és lényeges dolgokban nem akadályoz. Sok Sikert :)

2013. márc. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

van kereseted, nem értem, mi itt aprobléma? örülj, hogy en maz utcván élsz, mert sokan ma oda jutnak.


pont itt láttam valahol egy kérdést ahol egy meleg srác ismerkedni akart. menj a szerelem szex kérdésekbe, ott tedd fel. sokat segítene egy társ, biztos.

2013. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2-3: Igen, minden afelé tendál, hogy ki kellene menni, de ez még egy kis ideig eltart, amíg ezt meg tudom valósítani.

#3: komm-művserv diplomám van és igen, igazad van, eléggé nehezen tudok koncentrálni a dolgokra, mindig vn valami ami sikeresen elvonja a figyelmemet az adott dologról, mondhatni sosem ott vagyok ahol kéne lennem.

#4: teljesen igazad va, próbálom a pozitív oldalát felfogni a dolgoknak

2013. márc. 15. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!