Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a bajom? Menjek pszichológu...

Mi a bajom? Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Már több éve tart nálam ez az állapot. Észrevettem, hogy vannak időszakok amikor rettentően boldog vagyok, olyan gondolataim vannak, hogy az élet gyönyörű, meg kell ragadnunk a lehetőségeket, egy csomó mindent eltervezek, hogy majd milyen jó lesz, szó szerint van, hogy ugrálok örömömben. Aztán ez az időszak elmúlik és jön a levert hangulat. Ilyenkor nagyon magam alatt vagyok, pánikolok, öngyilkossági gondolataim vannak (már legalább 100x megfordult a fejemben), de annyira, hogy egy hajszál választ el attól, hogy kiugorjak az ablakon és e gondolataim közben egyrészt meg is rémülök és a másik, "normális" énem tart csak vissza. Úgy érzem ilyenkor, hogy egy senki vagyok, nekem semmi se fog sikerülni az életben, innen már nincs visszaút, egyedül a halál lenne a megoldás.


A viselkedésemmel kapcsolatban is kettős gondolataim vannak. Egyik énem azt mondja, hogy van valami komoly bajom és segítségre lenne szükségem, a másik énem viszont azt súgja, hogy minden rendben van és ez csak hiszti, más embereknek is van problémája, mégse mondja mindenki azt, hogy valamilyen betegségben szenved.


Szóval van valami problémám amivel szakemberhez kéne fordulnom vagy ez teljesen normális?


2013. márc. 16. 23:11
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
Én is valami ilyesmit érzek. Van, hogy örömöt, amikor tényleg valami jó hírt kapok, vagy valami jó történik, akkor örülök, hogy élek, meg minden szép és jó, máskor meg semmi értelmét nem látom semminek. Év elején napokig a nap különböző szakában sírásrohamok jöttek rám.... Nagyon rossz volt. :( Veled nem szokott ilyen előfordulni?
2013. márc. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Antonius Caepio válasza:
Mennyi idős vagy? Kamaszkoromban nekem is volt egy hasonló időszakom, bár így visszatekintve azt sem tartom normálisnak. Ha megteheted, szerintem is fordulj szakemberhez.
2013. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 fospuska ***** válasza:
aranyom,kérdeztél valamit,válaszoltunk. ha neked jó így élni,mit bánom én,rongyold le az idegeidet szépen lassan ezzel,a tied. de én nem tenném a helyedben. valami nem stimmel,különben nem lennél itt. úgyhogy ha azt mondjuk,szerintünk menj dokihoz,akkor vagy fogadd meg a tanácsot vagy ne,de kifogásokkal ne gyere. tedd vagy ne. ilyen egyszerű.
2013. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:

Keress fel egy pszihológust!!

És szedjél B-vitamint, az kedélyjavító és jó az ilyen tünetekre, de ez nem megoldás, a doki majd segít neked.

2013. márc. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#11 Velem is szokott ilyen lenni!


#12 21 éves vagyok.


#13 Rendben, köszönöm!

2013. márc. 16. 23:35
 16/24 anonim ***** válasza:

A depresszió egy betegség. Persze, az ember élete hatással van a mentális egészségére is, de - a közhiedelemmel ellentétben - a depresszió nem fogja megkérdezni, hogy most boldog vagy-e, és ha az vagy, akkor nem jelenik meg.

Ez nem így megy. A depresszió pont azt jelenti, hogy akár van rá okod, akár nincs, ez a depresszív szakasz bizony akkor is rád törhet. (Mivel az egész bizonyos biokémiai zavarra vezethetők vissza.)

A betegségek ilyenek. A lábtörés se fogja megkérdezni, hogy most szerinted indokolt-e, hogy eltörjön. :) Ugyanígy a depresszió sem fogja megkérdezni, hogy milyen az életed.

2013. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Esetleg az orbáncfű teát próbáld ki! Bár nem kifejezetten bipoláris zavarra való... ha tényleg az a bajod, arra valami hangulatstabilizáló való, enyhébb esetekben még antidepresszáns sem kell. De akár egy sima pszichoterápiával is hatalmas javulás érhető el.
2013. márc. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kezdetnek megteszi az is, ha valamilyen orvos valaszol tipusu honlapon teszed fel ezt a kerdest (a www.vital.hu honlapon peldaul gyors es ingyenes regisztracio utan tudsz kerdezni pszichiatertol, de tobb ilyen honlap is van, keress rajuk).


Nagy valoszinuseg szerint azt a valaszt fogod ott is kapni, hogy mindenkeppen indokolt lenne szemelyesen megkeresned egy szakembert, hogy pontosabban fel lehessen merni az allapotodat.

2013. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Nekem is vannak rossz periódusok, de soha nem vagyíok ilyen mélyen. Most pl. a magánéletemben is gáz van, a fűnököm meg nap 3x átlagban a sírásba kerget, de ennek ellenére, egy pillanat alatt el tudom felejteni a szomorúságot egy baráti bezsélgetéstől, egy úszástól, vagy attól, hogy most itt chatelek.

Azt gondolom, hogy az öngyilkoság gondolata, stb túl van az egészséges határon.

Eészséges ember nem is szárnyal irracionálisan magasan, de nem is zuhan ennyire mélyre.

Szóval, szerintem keress fel egy szakembert, ártani nem fog!

Kitartás!

2013. márc. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És pszichológushoz vagy pszichiáterhez menjek? Ingyeneshez vagy inkább fizetőshöz?
2013. márc. 16. 23:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!