Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Személyiségzavarom van?...

Személyiségzavarom van? (kissé hosszú leírás)

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lehet ez? Keresgéltem a témával kapcsolatosan, de mindig mást találtam.

Nagyon visszahúzódó vagyok, nem tudok beszélgetni senkivel, csak anyukámmal, kerülöm az embereket. Gyakran előfordul, hogy inkább elnézek másik irányba, vagy telefonálást színlelek, hogy még csak köszönnöm se kelljen, nehogy leálljon velem az illető beszélgetni.

A környezetem a "tipikus csendes lánynak" tart.

Sokszor előfordul, hogy hozzám szólnak, de annyira bele vagyok merülve a képzeletembe, saját kis világomba, hogy nem reagálok többszöri szólongatásra sem. A kritikát nagyon jól viselem, nem vetek rá különösebben ügyet, utálom, ha megdicsérnek, nem tudok rá köszönetet nyilvánítani. Az érzelmeimet sajnos nem tudom kifejezni, tehát mindig a barátom mondja ki, hogy "szeretlek", én 100-ból 1-szer, akkor is kényelmetlenül érzem magam, pedig tényleg szeretem.

Nem érdeklődöm mások iránt, elvagyok magamnak. Ha bárhová is hívnak, általában valami programot gyorsan beszervezek, hogy legyen kifogásom, miért nem tudok menni.

Nem érzem jól magam tömegben, de mégis 3-4-5 emberrel jobban elvagyok, mint ha kettesben kell beszélgetnem valakivel, olyankor mindig olyan érzésem van, hogy mondanom KELL valamit, hogy ne álljon meg a téma.

Máskor viszont nyitok a külvilág felé, egész pontosan megjátszom, hogy érdekelnek a többiek, stb.

Szokásom más útvonalat választani, ha tudom, hogy valaki arra jönne, mint én.

Nemtörődömség jellemez, érzéketlen tudok lenni másokkal szemben...

Ha sokat voltam társaságban, utána sürgősen magányra van szükségem, ha ezt nem kapom meg, teljesen befordulok és rossz kedvű, bunkó leszek.

Kérlek segítsetek, mit tehetnék ennek megváltoztatása érdekében... Arra jutottam, hogy rejtett skizoid vagyok, és elkerülő személyiségzavarom van.

Ha tudtok rá tanácsot, hogy hogyan változtathatnék ezen, vagy valami bővebb infót, annak örülnék.

Bocsi, hogy tényleg hosszú lett, csak akkor válaszoljatok, ha elolvastátok, és nem bunkóztok.



2013. ápr. 6. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a leírtak alapján te "én" vagy lányba:OO

amúgy szerintem nincs semmi bajod(bajunk) egyszerűen csak ilyenek vagyunk..

2013. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

skizoid nem hiszem, az elkerülő tényleg lehetséges. Miért nem mész el egy pszichológushoz? Kitöltet veled pár tesztet , és 1-2 beszélgetés után meg fogja tudni mondani, és azt is, hogy mit csinálj, hogy ez jobb legyen

De nem jött le teljesen, min szeretnél változtatni? Milyen szeretnél lenni?

2013. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi, pszichológushoz nem igazán fordulnék, nem szeretek idegen emberekkel beszélni...

Egyébként átlagos szeretnék lenni vmilyen szinten. Ne féljek másoktól, ne legyek ennyire távolságtartó is tudjak beszélgetni. Már ez is elég lenne...

2013. ápr. 6. 19:36
 4/13 anonim ***** válasza:
ne legyél ilyen drasztikus, egyszerűen visszahúzodó vagy, ez egy emberi tuljadonság, nincs baj veled, de ha mégis változni szeretnél, csak te változtathatsz magadon
2013. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez nem személyiség zavar, egyszerűen ilyen vagy. Egy része pozitív ennek a szememben, de egy része pedig negatív...


Viszont ha van barátod meg egy-két ember akikkel jól kijössz, akkor nem is értem mi a gondod. Nekem ennyi se adatott meg.

2013. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.. Végül is igazatok lehet.

Utolsó, neked pedig sajnálom, ha nem így történt.

Szeretnék változni, de nagyon nehéz, és nem igazán sikerül.

2013. ápr. 6. 20:01
 7/13 anonim válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de tizenéves koromban nagyjából én is ilyen voltam. Ez még most is jellemző rám, de már sokkal jobban tudom kezelni (életkoromból adódóan). Semmi skizo nincs benned, egyszerűen azokkal az emberekkel szeretsz kommunikálni, akikkel élvezed a társalgást, akiktől érzed, hogy elfogadnak. A többiek meg ...., de meg kell tanulni alkalmazkodni. De ne izgulj, lesz rá időd, ahogy telik az idő, ez egyre könnyebb lesz!:) Akik nem érdekelnek, azoktól fordulj el, ez így helyes!
2013. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! 16 éves vagyok. Remélem tényleg változok még, és meg tudok nyílni jobban. :)
2013. ápr. 6. 22:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Én mindig is ilyen voltam...18 éves vagyok most és kezd kicsit javulni a dolog :D de még így se az igazi. 18f
2013. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor még van pár évem:)
2013. ápr. 7. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!