Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Abnormális ez az én koromban?...

Abnormális ez az én koromban? Mit tehetnék, hogy megvalósítsam? 19/L

Figyelt kérdés

Amit tudni kell:

Jelenleg jogi egyetemen tanulok,viszonylag gazdag családból származok, már fiatalon engedtek bulizni a szüleim. SOha nem barátkoztam velem egy korúakkal kb 19-20 éves baráti társaságom volt 16 évesen. Ki is éltem magam úgy érzem: bulik, fesztiválok stb. egy éve külön élek a családomtól, igazából meg van mindenem, anyagi támogatást sem kérek: dolgozok. ... Én unom ezt. nem a munkát. nem a tanulást. a várost. Én nem akarok a mostani áloméletet: egyetem, munka, család. Nem akarom egy irodában leélni az éltemet:( Szabadságot akarok. Kétkezi munkával megkeresni a pénzt.... És nem azért dolgozni hogy befizessem a csekket... vagy ledobjam magam a plazma tévé elé..


2013. ápr. 6. 21:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
74%

Mi a kérdés?

Hagyd ott az egyetemet, még csak most kezdted, ne csessz el még több évet az életedből olyan valamire, amit nem is akarsz csinálni.


Ezután kezdj el olyat tanulni, ami valóban érdekel és szívesen csinálnád. A családot meg felejtsd el, 2X évesen se gondolok még családra, nemhogy 19évesen...

2013. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim válasza:
87%
Probálj ki egy gyárat betanitott munkásként:)meg változna avéleményed!!tuti!
2013. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim válasza:
89%

hehe, nálam is ugyanez a helyzet, annyi különbséggel hogy nem származom gazdag családból, ellenkezöleg.


Èn egy világkörüli utra szeretnék menni, ahol a különböző országokban dolgozok pénzért, ha nem megy pénzért kajáért és/vagy szállásért.

Egy ilyen út alatt rájössz mi a kétkezi munka, nincs iroda, látod mi a fontos, milyen a világ.

Ezután rájössz mit akarsz csinálni.

Èpp a kezdeti összegre gyűjtök...

2013. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:

Utolsó, te hogy tervezed csinálni?

Én már önkéntes munkán gondolkodtam a harmadik világban...



Második:

:)

Ha valaki egy betanított munkásként végezte és nem ezek voltak a vágyai, önhibából került oda megérdemli.

Én nem fogok odamenni, mert nem akarok résztvenni a modern kapitalizmusban. UNALMAS. és a luxus is. tényleg úgy érzem mindenem megvan: legjobb telefon , laptop, ruhák stbstb... unalmas... most mondhatnád azt: adjam oda valakinek. de minek? attól nekem nem lesz jobb

2013. ápr. 6. 21:17
 5/74 anonim ***** válasza:
93%

Szép kis panaszkodás....


Én viszont szívesen cserélnék veled!

Kétkezi munka: Egy gyárban 12 órázom,van két gyerekem,öt éve egyedül nevelem őket,a nagyobbik főz,takarít,mos 15 évesen,mert a szüleim már nem élnek,apuka szépen szólva lesz.rja őket,kiment külföldre dolgozni,majd ott ragadt a főnökasszonyával.Van két szakmám,fodrász+ gyógymasszőr,ha épp szabadnapos vagyok,otthon vágok hajat,vagy eljárok masszírozni....van hogy a gyárba volt már hogy minden nap másik műszakba hívtak be dolgozni...a tengernyi lehetőség elkerül,hisz vidéken lakunk,örülök hogy nem halunk éhen.


Az hogy egyedül nevelem a gyerekeket(szeretem őket,de fárasztó,bár most a nagyobb rengeteget segít),és az hogy egy gyárban gályázok,már rég elvette a kedvemet még az álmodozás gondolatától is.

2013. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim válasza:
85%
Ha van rá pénzed, nyiss valami gazdaságot, vagy farmot vagy ilyesmit. Az nem iroda, sok vele a kétkezi munka, ha fel tudsz venni rá embereket, ott lesz a szabadságod is, amikor akarod...
2013. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
89%

75-ös vagyok


"önhibából került oda megérdemli."


K.rvára látszik mennyi tapasztalatod van a való világról :)

Nálunk érettségivel,és diplomával is dolgoznak fiatalok.

Fogalmad sincs arról,hogy az embereknek mit kell elviselniük önhibájukon kívül,szerintem inkább maradj csendben!

2013. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
93%

"Abnormális ez az én koromban?"


Nem!

Az abnormális hogy leszólsz vkit azért,mert gyári dolgozó,és biztos ő tehet róla,így járt!

Én rosszul vagyok az ilyen elkényeztetett h.lye pics.któl,akik csak unalomból gondolkodnak el ilyen ötleteken,aztán ha egy gyárba kerülnének (nem 12),8 órára,gyanítom hogy 3 óra hossza után sírva menekülnének,hogy ők nem csinálják ezt a rabszolga munkát.

Dolgoztam már gyárban,és láttam nem egy ilyet......

2013. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:

Utolsó:)

Figyelj én érettségivel dolgozok az egyik mobilszolgáltatónál 790 forintos órabérért. Tudom, hogy szerencsés vagyok, de érettségivel és DIPLOMÁVAL nehezen hiszem el, hogy a minimálbéren ( bár nem minden gyárban minimálbérért gürcölnek.)



Én sajnálom azokat, akik szegénységben élnek, és ételre sincs pénzük.... de a pénz engem nem tett boldoggá ( hiába élek együtt a barátommal, és szeretem is, nekem ez az élet kevés) , persze nem mindenki választhat.


És én a szabadságot nem úgy értettem, hogy nem csinálok semmit, és lábatlógatok. ezt most is megtehetném. De én pont nem ezt akarom, hogy hazamegyek és beülök a tv elé, elmegyek moziba. UNALMAS.

Fúúú ezt nem tudom megfogalmazni....

Nem utazgatni szeretnék, ez egy hihetetlen érzés... ezért is gondolkoztam az önkéntes munkán. Megismerni más embereket, az ő életmódjukat. Budapesten élek egyébként és undorodom attól, amit itt művelnek az emberekkel. És konkrétan nem Magyarországgal van bajom.

2013. ápr. 6. 21:28
 10/74 anonim ***** válasza:
78%

ma 21:27


Ja!

Most jön,hogy ő már dolgozott,és tudja mi az a munka.

Persze!

A húsvéti nyuszival meg kebelpajtások vagyunk :)

Akkor nem panaszkodna így.

2013. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!