Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet leküzdeni egy...

Hogyan lehet leküzdeni egy hiábavaló féltékenységet, hogy ne tegyen tönkre egy baráti kapcsolatot? (20/L)

Figyelt kérdés
Hasznos, együttérző választ várok.
2013. ápr. 7. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
hasznos választ tudnák adni, de az kicsit sem lenne kedves vagy együttérző, azok sosem profitálóak, szval inkább hagyjuk
2013. ápr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha hasznos, akkor írd, elvégre ez volt a kikőtés:) Együttérzőséggel nem arra gondoltam, hogy kedves kell legyen, csak arra, hogy ne menjenek abba bele, hogy miért szerettem bele egy barátomba, ami magányügy, lényegretörő legyen:)
2013. ápr. 8. 00:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem könnyű, sőt, ez egy nehéz dolog. Tudatosítanod kellene magadban, hogy nincs értelme. Mert ha nincs rá okod, akkor a paranoiáddal csak magadnak ártasz, ha van akkor pedig az a hajó már elment és önmarcangolás lesz a vége. Gondolj bele, hogy milyen apró tényezők vannak ami kiváltják benned ezt az érzést és, hogy ennyi erővel ő is lehetne féltékeny veled kapcsolatba. Tudosísd magadban, hogy azzal, hogy ki akarod sajátítani magadnak ártasz neki, mert bármennyire is szereted az ember nem kötődhet csak egytlen személyhez. Az önzés emberi tulajdonság, lásd be, hogy ebnned is megvan, és tudatosan tegyél ellene.
2013. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Talán véletlenül, de kihagytad a bántó részt:) megértem, tudom, hogy önző vagyok, és nem szép, ez nem téma.

Kár, hogy nem fejtettem ki rendesen: egy fiú-barátomról van szó(lánylétemre), és nem az a baj, hogy kisajátitom, hanem fáj amikor tudom, más nőkkel elvan. Pedig csak a barátom, és ezt én akartam így, talán ő is gondolhatott arra, hogy több legyen, de én sem mutattam azt, hogy ezt szeretném, mert nem bizom a dologban, (talán magamban sem). De nagyon szeretem őt, mint embert, és fontosnak tartom, mint barátot.

2013. ápr. 8. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam, hogy bántó lesz, csak sokan bunkónak találnak, mert néhány negativ dolgot is irok, az emberek többsége azt várja, hogy azt mondják, hogy nincs vele baj és tökéletes és ne változzon semmit, nem az ő hibája és stb.
2013. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sz*r lehet nekik abban a tudatban élni, hogy tökéletesek:)) de megnyugodtam, már nem izgat a féltékenységkérdés.
2013. ápr. 8. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!