Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek, ha a legjobb...

Mit tennétek, ha a legjobb barátnőtök öngyilkos akarna lenni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Elbeszélgetnék vele.
2012. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Megállítanám.
2012. szept. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mit mondanál neki?
2012. szept. 1. 18:48
 4/10 anonim válasza:
Addig beszéltetném, hogy mi a probléma, miért teszi, míg végül meg nem nyílik teljesen, és megnyugszik.
2012. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 poiu ***** válasza:
Vszínűleg nem igazán akar, mert akkor nem dumálna róla. Figyelmet akar, össze van gabalyodva? Nehéz ügy, mert az ilyen figyelemfelhívók - szerencsére ritkán - néha sikeresek. És akkor itthagynak egy tucat barátot, akiket életük végéig gyötör a lelkifurdalás. Micsoda gennyes dolog... Nyilván van valami alap gondja, azzal kellene (neki) foglalkoznia. Néha segít (de jogi felelősséget nem vállalok) az őszinteség. Nem akarom, hogy bármi közöm legyen a legjobb barátnőm halálához. Megérted, ugye? Mert én élni szeretnék boldogan. Ha tudok segíteni bármiben, akkor nyögd ki.
2012. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de már megnyílt, és nem használt.
2012. szept. 1. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Adj neki okot hogy élni akajon

Keress valamit amit szeret

Vagy próbálj meg a lelkiismertére hatni

2012. szept. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
talán tudatni kéne a szüleivel,nem gondolod??!! és orvoshoz-pszichológushoz-vinni és nem itt írogatni,ha tényleg fontos neked ő...
2012. szept. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

először is nem hallgatnék azokra, akik azt mondják, hogy, aki beszél róla úgysem teszi meg.... (az öngyilkosok igen nagy százaléka említi, kimondja !!! )

szerintem fontos, h ne kelts benne bűntudatot ilyesmikkel, hogy "gondolj bele mit érez majd a családod, ez önzőség stb"

ezek nem viszik az ügyet előre.

Legyél vele sokat, sok formában tudasd, hogy mennyire fontos neked, add tudtára a jó tulajdonságait, mert lehet azt hiszi nincs neki. beszélj vele a dologról és legyél nyitott a válaszaira. A pszichológus is sokat segíthet! Most lehet rád a legnagyobb szüksége!!! mielőtt beszéltek érdemes pszichológiai (és hivatalos) forrásokban szemezned. tudom, hogy idegen vagyok, de nekem is írhattok, bármivel kapcsolatban! szurkolok neked!

2012. szept. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Családja nincs. Köszönöm utolsó.
2012. szept. 2. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!