Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bűntudatom van, mit tegyek?

Bűntudatom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok.Mindig is jó tanuló voltam,kedves,segítőkész.Aztán egy barátnőm hatására minden megváltozott....12 évesen volt egy barátom, akivel anno csak azért kezdtem el járni, mert sajnáltam,mindig sírt, hogy szeret.(Persze csak tette a fejét,17 éves)Úgy döntöttem adok neki egy esélyt.De eltelt kb. 8 hónap és mindig megcsalt,(Nem hittem el,de aztán rájöttem,hogy tényleg) meg elég csúnyán beszélt velem.Úgy éreztem ezalatt az idő alatt, hogy belé szerettem.Petting volt.De novemberbe rájöttem, hogy ezeket a dolgokat nem kellet volna és arra is, hogy valójában nem is szerettem.Anyukám mindenről tudott.Persze eltiltott az internettől.A házból nem mehettem ki.Jól kezelte a helyzetet.Megbocsájtott nekem már és bízik bennem.Mégis bűntudatom van.Rosszul érzem magam.Megváltoztam.Újra "jó kislány" lettem.Igaz már nem vagyok kitűnő, de javítottam.4-es vagyok.Rossznak, gonosznak érzem magam.Életkedvem nincs.

2013. ápr. 13. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha anyukád megbocsájtott neked, te is bocsáss meg magadnak. Mindenkivel előfordulhat olyan cselekedet, amire nem büszke és legszívesebben nem emkékezne rá. Valamire mégis jó volt ez a lecke. Okosabb lettél, tapasztaltabb, beláttad a tévedésedet. Szerencsére nagyon nagy baj nem történt. Nem vagy rossz és nem vagy gonosz sem. Kérd meg édesanyádat, vígasztaljon egy kicsit, hogy jobban érezd magad. Minden rendben lesz.
2013. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Á, tiniként (és még felnőttként is) csinál az ember hülyeségeket. Még ennél sokkal nagyobbakat is, az a lényeg hogy nem sült el rosszul, nem vagy terhes, nemibeteg, nem drogozol, nem tetováltattál 10 centis griffmadarat válladra.. - tehát nem tettél semmi olyat, aminek súlyos és hosszú távú következménye lenne. Még csak keresed az utad, erről szól a tinédzserkor. Én jóval idősebb vagyok nálad, ha felsorolnám hogy eddig mekkora baromságokat csináltam, reggelig gépelhetnék.


Ne rágódj ezen, bőven elég ha végiggondolod magadban mit és hol rontottál el, mit lehetett volna tenni és legközelebb hogyan kerülöd el ezt. Aztán lezárod magadban és elkönyveled, hogy ennyivel is tapasztaltabb és okosabb lettél.

2013. ápr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.Ez megnyugtatott és jól esett.
2013. ápr. 14. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!