Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek a felnőtté válástól,...

Félek a felnőtté válástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a születésnapom, 17 éves lettem, azaz egy év múlva hivatalosan is felnőtt leszek! Tegnap teljesen kétségbe estem, és ma is eléggé depressziós hangulatban voltam, mert én még erre nagyon nem vagyok kész, imádok gyereknek lenni, főképp tiniként élni! :( Úgy érzem, még rengeteg mindent kell csinálnom, ki kell élnem magamat! De még a felét sem értem el annak, amit szerettem volna. Nem ilyennek képzeltem el ezeket az éveimet. Kimaradt a bulizás, a vadulás, a "fiatalság, bolondság". Túl hamar megkomolyodtam...

Ti is kétségbe voltatok esve a felnőtté válás előtt?

17L


2013. ápr. 21. 23:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Na jó,akkor 2 embernek is boldog szülinapot :)


Amúgy ez ellen nem tudsz mit tenni.

Én amikor 18 lettem,akkor ugyanígy depresszióba estem.

2013. ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Pont ez az, ami a legjobban zaklat, hogy sokan már most elvárják, hogy felnőttként viselkedjem. Amikor pl. örömmel játszom a buborékfújóval, anyukám megdorgál, hogy én ehhez már idős vagyok. Az iskolában sok tanár is azzal jön, hogy nem a dedóban vagyunk, már ideje lenne felnőni, túl komolyan állnak hozzánk.

Smik kimaradtak az életemből: nyári tábor, iskola utáni rendszeres szakkör/sport, első szerelem, első csók, igazi legjobb barátnő, akivel szinte tesvérek vagyunk, bulizás.

2013. ápr. 21. 23:26
 13/18 anonim ***** válasza:

Ne félj tőle, magamból kiindulva fiatal felnőttnek lenni sokkal jobb, mint tininek.

Igaz, hogy egyre több lesz a kötelességed, de ezzel együtt a jogod is. Engem egy idő után nem is zavartak a kötelességek, kihívásként fogom fel.

2013. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Smik kimaradtak az életemből: nyári tábor, iskola utáni rendszeres szakkör/sport, első szerelem, első csók, igazi legjobb barátnő, akivel szinte tesvérek vagyunk, bulizás."


NEM maradtak ki, most lesz egyre több a lehetőséged! A tanárokkal meg ne foglalkozz, úgysem sokáig lezs már "hatalmuk" fölötted! (A buborékfújó meg fun, a 35 éves párom és én is szeretjük ;))

2013. ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

foley, köszi! :)


nyári táborra kiváló pótszer a fesztivál; első csók, első szerelem meg még előtted áll!

a tanároknak az a dolguk, hogy osszák az észt, neveljenek. ne várj tőlük mást.

nekem nem volt nagy szám a gimis osztályom, egyetem alatt kerültem igazán olyan társaságba, akik közt végre nem éreztem furának magam; még simán lehet neked is olyan barátnőd, akivel sülve-főve együtt vagy! :)

a buborékfújót meg hagyjuk már! :D én ősszel vettem egy literes utántöltő folyadékot..:D

2013. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Yorxun Yorxun válasza:

Nem kell félni tőle. Egyrész csak attól, hogy egy számjeggyel nagyobb lesz a korod, nem fog megváltozni semmi. Felnőtté válni lélekben kell, az életkorod vajmi keveset számít.


Nekem például úgy ment, hogy 18 évesen egy olyan szituációba kerültem, hogy muszáj volt eltartanom magamat, a szüleim nem voltak jó helyzetben és nem is akartam a nyakukon lógni. Azóta is gondoskodom magamról és remek munkahelyem van, mellette most egyetemre is járok. :)

2013. ápr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én 21 leszek, igaz ellenkező nem, de akik ismernek, azok tudják, hogy minden hülyeségben benn vagyok mint egy 5 éves, de mikor olyan szitu van akkor totál komoly vagyok.

Magyarul attol, hogy felnősz lassan, nem kell rögtön mindenhol komolynak " felnőttesnek " lenned. Én azt szoktam mondani: Idősebb? Lehet. Komolyabb? Soha! :D

2013. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

én most érzem ugyanezt kb mint te, csak a buliás nem maradt ki, de inkább a városban tekergés szót használnám xD De egy korszak lezárul, egy új nyílik, a részeges életemnek vége, most már csak néha iszom és testépítő életem kezdődik :)

Jah és régen volt egy WoW függő életem is :D


Amúgy én is sajnálom hogy öregszem, de minél idősbb leszek annál vonzóbb is és annál jobban kellek a csajoknak, ez szemmel látható

2013. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!