Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok gyengébb mindenben?

Miért vagyok gyengébb mindenben?

Figyelt kérdés

Nincs tantárgy, amiben jó vagyok. Gimiben amire őrült sokat tanultam és szerettem, esetleg ötös voltam, ha nem szerettem, esetleg négyes. Ha szimplán sokat tanultam, akkor négyes ill. hármas voltam... Most egyetemen - gyengébb szakon, tehát nem olyanon, ahol ha megszakadsz, akkor esetleg kettes - jól megy a tanulás, de itt is sokat tanulok. Nem akarom elkiabálni, de talán megtaláltam a számomra megfelelő ritmust, így nem érzem magam terhelve. De még mindig sokat tanulok...

Számomra ismeretlen a figyelsz órán, számonkérés előtt egyszer elolvasod és jó jegyet kapsz effektus. Pedig mindenki ezt meséli, hogy gimiben így tette...


Testmozgás. Nem mondom, hogy eleget mozgok, mert nem igaz. A heti három óra mozgás talán minimum irányelv, de annyi sincs meg általában. De tény, hogy mozgok. Évek óta. És így sikerült azt a szintet elérnem, hogy annyit bírok, mint azok, akik SEMMIT se mozognak évek óta. Lekocogok 20 perc alatt 3 km-t, és nálam az nagy szó, kifáradok, örülök neki, majd kisül, hogy erre az képes, aki 5-10 év óta most kocog előtte. Én azért annál többet...


Hobbik. Tehetséges voltam rajzban, de semmi türelmem nem volt.

Viszont szeretek fotózni, talán az átlagnál tehetségesebb is vagyok.

Mégis, sok év alatt (8) sikerült oda fejlődnöm, hogy nem csak szökőévente fordul elő olyan fényképem, aminek úgymond értéke van.


Ráadásul emberileg is... Nem vagyok alapvetően se kedves, se empatikus, nem hallgatok meg másokat, nem figyelek másokra, csak lököm, hogy mi volt velem, beszélek arról, ami érdekel, ami bánt, aminek örülök. Erőltetnem kell, hogy ne az én témám domináljon, hogy meghallgassam a másikat, hogy elmondhassa és hogy ne fárasszam.


Nincs önbizalmam.

Nyilván az is számít, fejlesztem is.

Valamivel mégis könnyebben tanulok, mint gimiben, sőt. Annál mondjuk jóval könnyebben.

Tavaly az a 3 km kocogás 25-30 perc volt, ahhoz képest a 20 perc is nagy szám, ráadásul az év második alkalmán már elértem.

Ha jó kedvem van, kedvesebb tudok lenni másokhoz, és inkább meghallgatom őket.


De mégis... ez nem minden, az önbizalom nem minden.

Úgy érzem, hogy mindenért küzdenem kell.


(Orvosilag amúgy komoly bajom nincs. Mindenre azt mondják (ami eltérésem van), hogy tény, van, stressztől, levegőszennyezettségtől, össze-vissza evéstől; változtassak azokon a faktorokon, amin lehet, ha úgy érzem, írassak gyógyszert, ha úgy érzem, ne törődjek vele. Nálam a ne törődjek vele válik be.

Szóval nincs ismert szívbetegség, tüdőbetegség, ami miatt gyengébb vagyok.)


2013. máj. 9. 13:01
 1/2 A kérdező kommentje:

Amúgy évi egy-két multivitamin-kúrát tartok, próbálok több zöldség-gyümölcsöt enni. Mivel az egyik rendellenesség, amire utaltam, a gyomrom miatt van, próbálok normálisan enni, meg reggelizni - régen nem reggeliztem, csak kakaó és irány a suli.

Rendszeresen sétálok ligetekben, ez kicsit megnyugtat.


Szóval nem hanyagolom magam, nem 0-24-ben ülök a gép előtt -- hogy ezt ne írjátok. :D Nem amiatt vannak a gondok.

2013. máj. 9. 13:04
 2/2 rcsbrcs válasza:

Ajánlott irodalom:

A. A. Milne: Micimackó (különös tekintettel Füles karakterére)

és Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak (különös tekintettel Marvin karakterére)


Arról, amit az emberi problémádról írsz: annyira ne aggasszon, hogy folyton magadról beszélsz, mert vannak emberek, akik meg irtóra szeretnek foglalkozni a másik ember problémáival. Tudod: ez olyan zsák meg a foltja témakör. Persze ha érzed, hogy túlzásba viszed magad, megteheted, hogy észbe kapsz, és megpróbálsz a társad dolgaira is egy pár mondatot szánni. Ha már tudatosult benned a probléma, ezen a bajodon segíthetsz a legkönnyebben. De a megoldást azzal kezdd, hogy semmiképp se szégyenkezz azon, amilyen ösztönösen vagy. Ezután elkezdheted korrigálni azt, amit problémásnak tartasz.


A fotózásról: manapság már egész jó árban egész jó minőségű fényképezőgépek elérhetőek széles rétegek számára, így szinte már mindenki fotózik. Ebből a tömegből egyre nehezebb bármivel kiugrani. Ha neked évente egy-két képpel sikerül, az kiváló eredmény, büszke lehetsz rá. :)

2013. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!