Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki csak a szülei miatt nem...

Aki csak a szülei miatt nem lesz öngyilkos az hogy bírja ki?

Figyelt kérdés
csak azért nem lettem még az hogy ne legyek anyaszomorító. a saját sorsom már jó pár éve nem érdekel viszont a szüleimet nem akarom ennyire megkeseríteni.a balesetes halált jobban elfogadja a család?

2013. máj. 14. 00:27
1 2
 1/11 Boda Gergő válasza:
73%

Az öngyilkosság nem megoldás, a gyávák menekülő útja csak; gondolkozz: mit oldasz meg azzal, ha több gondot csinálsz, mint ami van?


A halál bárhogy is jön, bármi is az okozója, nem játék. Nehéz feldolgozni azt, ha a szerettedet elveszted, akár ön szántából, akár egyéb uton távozik is az élők közül.

2013. máj. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

fordulj szakemberhez, a saját dolgodat könnyíted meg vele. Segítséget kapsz és nem mész végig egy borzalmas úton. Egy ismerősöm pár hete próbálta meg, most kórházban van és már örül, hogy túlélte. Neki az élet megbecsüléséhez az kellett, hogy 2 napig feküdjön az erdő szélén bénán felvágott erekkel, szerintem fölösleges lefutni ezt a kört.

Egy angol nyelvű oldalon találtam az adatot, amikor egy másik suicid hajlamú ismerőst győzködtem, hogy nem érdemes balesetnek beállítani, inkább forduljon szakemberhez. Szerencsére a számok velem voltak: 20-ból általában 1 embernek sikerül, a többit megmentik, vagy visszafordul magától. Magyarul 95%-ban szembe kell utána nézniük mindenkivel és magyarázkodni + végigcsinálni mindenféle terápiát. Sokkal egyszerűbb, fájdalommentesebb és garantáltan maradandó károsodás mentes, ha magadtól mész el szakemberhez. Hidd el, hogy számodra is van segítség.

2013. máj. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
szeretünk téged így látatlanban is,ha gondolod hívj fel egy lelkisegély szolgálatot,ingyenes és anonim,
2013. máj. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Nehezen lehet ezt bírni és orvoshoz kell fordúlni bátran
2013. máj. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#2, a "sikerül" nem a jegjobb kifejezés, ugyanis nem a szerencsén múlik.

Azok, akik gyógyszereket szopogatnak el, meg ereket karcolgatnak, nem gondolják komolyan.


Aki komolyan gondolja, az kilép a sínekre. A vonat nem végez fél munkát.


Kérdező! Az öngyilkosok a pokolba jutnak. Ott még annál is gázosabb lesz a helyzeted, mint most. Szedd össze magad. Ha gondolod, írj privit.

2013. máj. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

figyelj az nem megoldás semmire...

nem tudom hány éves vagy, hogy fiú-e vagy lány...ha kicsit bővebben részleteznéd a helyzeted talán tudnánk egy kicsit segíteni :(

2013. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szia én először is arra lennék kíváncsi fiú vagy vagy lány? És ha nem baj a korodat is megkérdezem. :)

De az öngyilkosság talán tényleg nem a legjobb megoldás.. hasonló cipőben járok, csak azért nem ugrottam még bele a tóba vagy nem ugrottam a sínekre mert azzal fájdalmat okoznék pár embernek,viszont így meg saját magamnak okozok fájdalmat.. de hamarosan eljutok egy orvoshoz ami talán segít.. neked is ezt ajánlom. Nagyon nehéz beszélni ezekről a dolgokról..de megéri hidd el! :) Sok sikert az ÉLETHEZ! Majd jelentkezz!:) Ha akarsz írj privátot ,nyugodtan.

2013. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nehezen,tapasztalatból mondom,nálam is ugyanez a helyzet. Mindig próbálok csak előre menni csinálni amit kell tanulni, dolgozni. De amikor a szüleimen (vagy inkább mindenkin) látom a csalódottságot, akkor nehéz megállni csak valahogy elég szar érzés, hogy nekem kell szenvednem, hogy más ne szenvedjen, mégha a szüleimről van is szó, ámbár már hozzászoktam mekkora szívás az élet egyeseknek (nekem).
2013. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Buta elgondolás, hogy a halállal majd megszabadulsz a nyomasztó érzéstől amit az élet jelent neked. Sőt a halálon túl még jó darabig sokkal nyomorultabban fogod magad érezni, de semmi nem tart örökké. :D
2013. máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát én tuti hogy megölöm magam, ha anyám meghal
2013. máj. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!