Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek milyen előnyöm és...

Szerintetek milyen előnyöm és hátrányom származhat abból, ha mindig mindenben első akarok lenni?

Figyelt kérdés
Kiváló tanuló vagyok az egyetemen (évfolyamelső), és emellett néha dolgozom néha diákmunkában is. Értelmes válaszokat várok.
2013. máj. 20. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy idő után ki fogsz égni, nem lesz normális párkapcsolatod, mert a munkád lesz az első.
2013. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem sok előnyöd pl. munkában meg ilyenekbe biztos,amig nem gázolsz át mindenkin. Viszont párkapcsolatban tényleg nem előnyös ..és az se túlságosan ha túl hajszolod magadat,mert akkor az egész életed ekörül fog forogni.
2013. máj. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kisebbségi komplexusom van a fogyatékosságomból adódóan. Engem szokott zavarni, ha valakinek több pénze, jobb ruhái, és még jobb tanulmányi átlaggal rendelkezik mint én. Amúgy köszönöm az eddigi kommenteket. Várok még válaszokat arra vonatkozóan is, hogy ezen a kialakult helyzeten hogyan lehetne változtatni.
2013. máj. 20. 19:40
 4/9 anonim válasza:
Előző vagyok, ha változtatni szeretnél és kissebbségi komplexusod van,akkor egyértelműen több önbizalmat kéne szerezned. :) Ilyen tanácsokban nem vagyok valami jó,de pl. gondolkodj el az hogy mi miatt van ez a komplexusod,írd össze a jó és rossz tulajdonságaidat,sportolj valamit az is sokat segíthet ilyesmik. Remélem tudtam segíteni.
2013. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
gyakran értek már atrocitások, mivel asperger szindromás vok. Emellett jelenleg gyúrni járok konditerembe. Azért tanulok és dolgozom keményen, mert így kompenzálok. Szüleim és hugom is mondták, hogy nemcsak munkából és tanulásból áll az élet. Sajnos előfordult már hogy társaim orra alá dörgöltem azt, hogy én sérülten különb vok náluk. Sőt volt olyan, hogy 1-2 idiótától számon kértem, hogy miért nem dolgozik iskola mellett, holott megtehetnék, és emellett nem kellene állandóan a szüleik nyakára, csak azért mert pénz kell nekik.
2013. máj. 20. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem baj hogyha a legjobbat akarod kihozni magadból. Csak arra vigyázz, hogy ne lökj el magad mellől olyan embereket akik az utad során fontosak voltak.. mert lehet, hogy mire rájössz mi az ami igazán fontos elveszíted.
2013. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Rendkívüli előnyökkel jár, ha mindig mindenben Te akarsz lenni az első. Néhányat megemlítenék.


Te lehetsz a Kiállítás Legszebb Tenyészkancája. Kapsz egy szép kupát és a képed ott lesz a Kistenyésztők lapja címlapján. Buliii!


Lehetsz a III. görcsönydobokai nagyotmondó verseny első díjazottja. A díjad egy aranyozott alumínium plecsni. Az alu igen drága a Melléktermék és Hulladékhasznosító Vállalat telephelyein. Felemelő.


Lehetsz a szovjet Hős város kitüntetés gazdája is, mint mondjuk Murmanszk. Egy csapatba kerülni Murmanszkkal és Volgográddal egy klassz dolog, ugye?


Tudod, az a bajom ezekkel -és egyéb versenyekkel- leginkább, hogy mások írják a szabályait, mások indítják mások céljainak az érdekében, miközben az én időm és energiám fecsérlődik el rá. Ha Te ennek tudatában vagy, és nem zavar, ám legyen, az én életem és az időm az ilyesmire túl értékes. Valószínűleg ezért nem voltam a Hónap dolgozója cím büszke birtokosa sose. Ciki, hogy kicsit se érzem magam vacakul emiatt?


Most érkeztünk el kérdésed sarkalatos pontjához. Te -javíts ki, ha tévedek- félre vagy tájékoztatva. Az Asperger-szindróma nem fogyatékosság... A leírás szerint:

"A fiatal korban hiperaktívnak, figyelemzavarosnak kikiáltott gyerekek valójában Asperger-szindrómások.

A szindróma általános jellemzője az átlagos vagy átlagon felüli intelligencia, a szegényes kommunikáció, gyenge kapcsolatteremtő készség, szemkontaktus kerülése, a szabályokhoz, a megszokott rutinhoz való görcsös ragaszkodás, a feszült idegállapot és/vagy depresszió, az aprólékos beszéd, az ingerek feldolgozásának nehézsége, a megtapadt gondolkodási sémák.

Az autisták és az Asperger-szindrómások merev belső szabályrendszerükhöz görcsösen ragaszkodnak, a közösségi lét íratlan szabályaival folyamatosan összeütközésbe kerülnek. A gyakori kudarcélmény a szindrómát árnyékként kíséri, ezért a nehéz időszakokban az érintettek fokozott támogatása lehet szükséges." Vagy, amit el tudok képzelni, Téged félrediagnosztizáltak.


Mi lenne, ha az átlagon felüli intelligenciádat nem az átlagos népesség erkölcsi hiányosságainak felhánytorgatására használnád? Játékelméletileg ez nem egy pozitív végkimenetelű meccs (őrájuk nem hat jól a Te szemrehányásod, Te meg hiába szósz gyöngyöt a disznók elé). Javaslom, nézz utána, volt-e olyan ember az Aspergeresek között, akinek az élete (nem a majmolása, hanem az elért eredményei) esetleg lenyűgöz Téged, hogy e kisszerű, érzelmi elszigeteltségbe igyekvő, morális tartásodat másokon is számon kérő viselkedéseden túlsegítsen Téged.


Tőlem persze lehetsz a Blokk leggyorsabb zacskóragasztója is, ha mérgedben agyonütöd azt, aki nem olyan produktív diákmunkás, mint Te (bár ezt az agyonütésesdit nem javaslom). Rajtad áll! Elég intelligensnek tűnsz az írásod alapján, hogy belásd a különbséget.


Üdv R.

2013. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a hiteles választ kedves utolsó. nem diagnosztizáltak félre. 6 éves koromban kaptam diagnózist.
2013. máj. 24. 11:07
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem elvonhatják egyes dolgok a figyelmed a még fontosabbakról, ha mindent akarsz.. nem véletlenül tartja a mondás is... sokat akar a szarka...

viszont, amíg nincs belőle hátrányod, hát sok szerencsét az élethez! :)

2013. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!