Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért szégyellem magam az...

Miért szégyellem magam az ismerőseim előtt?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy pl. egyik rokonommal/ismerősömmel elmegyek a boltba, akkor meg sem merek szólalni, nem merek kerni, vagy ha muszáj, akkor nagyon rosszul érzem magam. Izzadok, idegeskedek, stb. Vagy például nem merek angolul beszélni előttük, nem merem megvenni a buszjegyem úgy, ha hallják közben ahogy kérem, mert mindig előjön ez az érzés.. Ezért van az is, hogy szeretek egyedül lenni. sokkal felszabadultabb vagyok, ha olyan helyen vagyok, ahol nem ismernek. Az utcán is folyton azt lesem, hogy nehogy ismerőssel találkozzak. Mit lehetne ezellen tenni?

2013. jún. 3. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Külföldön élsz? (angolul kell megszólalnod miatt)
2013. jún. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Úgy hangzik mint egy kialakulóban lévő szociális fóbia, bár érdekes hogy csak azok előtt jön elő, akiket ismersz.
2013. jún. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég fura, tegyél ellene, mielőtt rosszabb lesz.

Durván gátlásos vagy, valahogy próbáld meg szuggerálni magadban, hogy erre semmi szükség.

2013. jún. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid nem vártak el túl sokat tőled? Nem kritizáltak túl sokat?
2013. jún. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
... és már előre félsz, hogy mi fog történni, még meg sem kell szólalnod, de már vizes vagy. Hát nem tudom minek nevezik, akár szociális fóbiának, bárminek, de tudom, hogy szörnyű érzés. Én évekig küzdöttem ezzel, pirultam és tócsákban úszott a hónaljam. Elkezdtem autodidakta módon "gyógyítani" magam. Nagyon fontos az önismeret, önmagad szeretete, az önbizalom. Nekem pl. Kurt Tepperwein könyvei nagyon sokat segítettek. (Tudásból fakadó új élet, Ami nem boldogít engedd el címmel kifejezetten ajánlom neked). Ja, és ne foglalkozz azzal, ha valaki kritizál, akár itt, akár az életben. Ez egy nagyon fontos alapkő!
2013. jún. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem külföldön élek, hanem inkább nyaralásnál volt ez. Néha kritizálnak a szüleim, de azért sok jót is mondanak. Nem tudom miért van ez. Mióta elkerültem egyetemre, jobb a helyzet, mert nagyobb városban nem olyan sok az ismerős, de azért akad itt is.
2013. jún. 3. 09:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én lehet hogy megpróbálkoznék kineziológussal. Van olyan fóbia, amin 1-2 kezeléssel nagyon sokat lehet javítani.
2013. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindig is el akartam menni szakemberhez, de nincs rá még pénzem. Ha lesz, az lesz az első! Már gyerekként is tudtam, h valami baj van :)
2013. jún. 4. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én sem merek angolul beszélni, mert félek,nehogy hülyeséget mondjak. Pedig felsőfokú nyelvvizsgám van:D Sokat érek vele...
2013. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 orchidea3 válasza:
100%
szerintem keress fel szakembert! vagy körzeti orvost és az lehet be tud utalni állami szakemberhez amit fedez a biztositó,az anyagi okok miatt.
2013. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!