Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az egyik tanárom 3 éven...

Az egyik tanárom 3 éven keresztül piszkált, kritizálta a személyiségemet, hogy lépjek túl ezen, és szerezzem vissza a helyes önértékelésem? 20/L

Figyelt kérdés

Nem tudom kinek mondjam el, és szerintem nem is vennének komolyan, de nekem lelki törést okozott, ahogy velem viselkedett..

Nem is tudnám megszámolni, hányszor égetett be az osztály előtt, hányszor tett megjegyzést arra, hogy defektes vagyok, mert nem vagyok nagyszájú, és nem haverkodok a tanárokkal, és úgy senkivel... akármit mondtam, gúnyosan felvonta a szemöldökét, és valami ironikus megjegyzést fűzött hozzá..

és még most, hogy elballagtunk is, a szóbeli érettségi előtt odajött hozzám, és gúnyolódva mondta, hogy "menni fog??" ... "én nagyon izgulnék ám a helyedben.."

a banketten is a többiek előtt mondta, hogy nehéz eset vagyok, és hogy a szüleimnek is biztos nehéz, hogy ilyen vagyok..

őszintén, szerintetek ez normális? Én nagyon csendes voltam végig a gimi alatt, de ez azért volt, mert egyáltalán nem hozzám való társaság volt az osztály, és úgy éreztem lenéznek, lekezelnek.. alapból viszont egyáltalán nem vagyok ilyen, egy talpraesett, és vidám lány vagyok, akkor, hogyha érzem, hogy szeretnek.. de ha csak a kritikákat, negatívumokat kapom, akkor magamba gubózok, és nem szólalok meg.. és kiskorom óta bennem van az a tulajdonság, hogy nem tudom megvédeni magam.. egyszerűen nem.. és ezáltal rengeteg belsőn feszültség van bennem..

és az önbizalmam soha nem volt nagy, és általában a külső vélemények nagyban befolyásolják.. és így ezalatt a pár év alatt szinte teljesen elvesztettem még azt a kevés pozitív énképet is, ami volt..

miért jó az embereknek, hogyha másokat lehúznak? főleg egy olyat, akin látják, hogy alapból önbizalomhiányos? miért kell megkeseríteni egymás életét? ráadásul egy tanár?..

mit tegyek, hogy felejtsem el azt a sok sértést, amit tőle kaptam?


2013. jún. 23. 18:35
 1/5 anonim válasza:
Próbálj meg erről beszélni a szüleiddel, és ha lesz pasid(vagy ha van) biztos fogja mondani, hogy szép vagy meg ilyenek... Bízz magadban! :)
2013. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De régen mindenki szeretett, én voltam az egyik legjobb a suliban, és most is végig kitűnő voltam, de mégis, senki nem értékeli.. teljesen értéktelennek érzem magam, és ebbe belegondolva ledöbbenek, mert régen annyi mindenben értékes voltam, meg tehetséges, csak hagytam, hogy elhitessék velem, hogy egy senki nyomorék vagyok, és mostmár nem tudok visszatérni a régi önmagamhoz :(
2013. jún. 23. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez történt. Annyi különbséggel, hogy engem általános suliban b*sztattak a fiúk. Mindig beszólogattak, hogy milyen lapos vagyok, se mellem, se fenekem. Gúnynevet is adtak (tepsi), mikor elkezdett nőni a mellem, akkor is kinevettek, hogy biztos kitömtem zoknival. Olyan szinten bennem maradt ez az egész, pedig már azóta eltelt pár év. Elégg megváltoztam, és kikerekedtem, mégis nehezen hiszem el másoknak, hogy szép vagyok. Barátom állandóan áradozik milyen kerek a fenekem, nehéz elhinni :\


Nem tudom, hogy lehetne ezen változtatni. Hova valósi vagy amúgy?

2013. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Általánosban nekem is beszóltak néha, de akkor még volt annyi önbizalmam, hogy lepattant rólam, pár nap után elfelejtettem..

Pest mellett lakok

2013. jún. 23. 19:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Liceumban elég sokat szivattak (ikább osztálytársak, nem tanár), és már már én is kezdtem elhinni, hogy egy fogyatékos senki vagyok, aki már semmire sem jó. Napi szinten mindenbe belekötöttek, gúnyneveken szólítottak, ritkán még bántalmaztak is, de az tényleg ritkán volt.

De pont abban az időszakban 3 iskolán kívüli tevékenységbe is belekezdtem (egyik sport, a másik művészet, a harmadik pedig közösségi tevékenység). Ezek adták vissza az önbizalmam, bár ez nem ment gyorsan. Legtöbbet a sport segített, és azok az emberek akiket az által megismertem. Visszakaptam önbizalmam és az önértékelésem is javult.

Bár még mostanában is néha begörcsölök, és szorongást érzek amikor valami eszembe juttatja a liceumi éveket.

Én azt mondom, keresss hobbit, sportot vagy valami féle önkéntes tevékenységet ahol megbecsülnek, tisztelnek és hasznosnak érzed magad.

Mnden jót.

2013. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!