Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gondolkodtál már öngyilkosságo...

Gondolkodtál már öngyilkosságon? Miért nem tetted meg?

Figyelt kérdés
nem akarok meghalni, csak érdeklődöm.
2009. okt. 15. 21:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
én csak addig gondolkodtam ezen, amig nem szívtam el életem első spangliját. rájöttem, hogy ilyen a tulvilágon biztos nincs, szóval azóta inkább tépek :D
2009. okt. 16. 11:50
 12/19 anonim ***** válasza:
Én is sűrűn gondolkodom rajta,sajnos mostanába!Annyira nincs semmi célom,álmaim!És ugye azt mnodják h addig élj míg vannak álmaid...sajnos már nincsenek!! De félek megtenni....a fájdalom miatt!De ha odáig jutnék..gyógyszerrel az biztos!
2009. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Igen, gondolkoztam már rajta. Hogy mért nem tettem meg? Nem is tudom, lehetséges, hogy a büszkeségem mentett meg. Talán csak szeretem kínozni magam, és azt hinni, hogy ettől csak erősebb leszek. Lehet, hogy ez így is van. Mért adjam fel? Nem hagyhatom, hogy mások ennyire befolyásolják az életemet, mert általában személyhez fűzödik a szomorúság, depresszió. Néha nagyon nehéz élni. Egy fájdalmas szakításon vagyok túl, azaz lennék túl, de nem megy...az utóbbi hónapban sokat gondoltam az öngyilkosságra de ha végiggondolom, úgy logikusan, nem látom értelmét. Bár szeretném megszüntetni ezt a búskomor hangulatot, vlmi más megoldást kell keresnem, vagy csak szenvednem csendben. Örökké csak nem tart.

Amúgy igaz, aki csak híreszteli, hogy az lesz az nem lesz öngyilkos. Nagyon kevés a valószínűsége. Aki tényleg annyira bentragad próblémáiba az nem tud már másra gondolni, nem, hogy arra, hogy elmondja másoknak. Csak megy és megteszi.

2009. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

aki megakar halni vonat elé ugrik... :\

apum mentős és nagyon dühös a sok öngyilkosságot kísérlő emberekre... :D

2009. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

..igen,gondolkodtam már..arra,hogy miért nem tettem meg,túl sok a válasz,de megpróbálom elmondani őket. Úgyhiszem,gyávaság lett volna öngyilkosnak lenni...és igen,tudom hogy itt vannak akik azt mondják,hogy naná,persze,de az már nem gyávaság ha valaki eldönti hogy megteszi. Hát részben egyetértek...viszont,szerintem nincs a világon olyan probléma amit ne lehetne megoldani így,vagy úgy. Az élet igen sokszor kegyetlen,és nem tudunk mit kezdeni azzal a nehéz helyzettel amit elénk állított,de megkell próbálni megoldani. Vicces,hogy ezt épp egy 14 éves gyerek mondja,hogy miylen nehéz az élet,meg minden,de akármilyen hihetetlen,minden korban megvannak a megfelelő bajok,gondok,amiket nehéz megoldani. Lehet ez családi,baráti,akár szerelmi vagy önprobléma...sokminden lehet. De..mégis..az öngyilkosság nem vezet semmire,azon kívül,hogy hamarabb bekövetkezik a halálunk órája,mint ahogy az magától jönne. Minek siettetni azt,ami egyszer úgyis eljön??...valamiben megkell találni a reményt,azt a pontot ami segít abban,hogy ne érezzük ennyire kínzónak és semmitmondónak az életet...meg aztán..nem hiszem hogy lenne olyan ember akit ne szeretne akár egyetlen egy ember is...abba is belekell gondolnia az embernek,hogy mekkora fájdalmat okozna a halálával a szeretteinek. Tudom,hogy vannak olyan helyzetben is személyek,akik azt mondják,hogy engem mindenki csak utál,magam vagyok,...de igazából csak az a helyzet,hogy sokszor nem tudjuk megfelelően értékelni az embert,már csak akkor,ha nincs velünk...Akinek pedig nincs célja az életben a jövőre nézve,pontosan azért él nap mint nap,hogy meglássa valaminek az értelmét,hogy igenis van miért élni...hogy most még nem tud magával mit kezdeni,de akkoris van akaratereje hogy végigcsinálja azt amit kell...hiába,embereknek születtünk. Az élet nem egy cukrászdából áll,ahol minden édes,és hiperszuper....vannak savanyú meg romlott sütik is. De ha még a romlottat ki is dobjuk,attól még nem kell a savanyút is..meglehet azt enni. :) így gondolom én.

Persze miden ember másként látja a dolgokat,de ha ésszerűen gondolkozunk,eléggé kegyetlenül hangzik a két dolgot összehasonlítani,hogy valaki meghal mert öngyilkos lett,vagy pedig azért hal meg,mert mondjuk fiatalon magához hívja a Mindenható. Ezen szerintem mindenkinek érdemes elgondolkodnia....egyszer megtörténik aminek megkell hogy történjen,senki nem él örökké,meglehet nyugodni. De az,hogy a saját akaratunkból elvesszük az életünket,miközben mások is meghalnak,de ők azért mert nincs választásuk..hát nem tudom..eléggé nyomasztóan hangzik.

Szóval,fő az optimizmus emberek! Nehéz dolog,de nem lehetetlen!... :)


...

2009. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
volt kísérletem. gyógyszerrel. depressziós voltam.
2009. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én megfagyni akartam. Télen elaludtam kint, de a kutya felkeltett. És ez most komoly. A fagyhalál öntudatlan állapotban, azt mondják, nagyon kellemes. Egyszerűen nem láttam értelmét tovább élni. Most se látom, de azért pár dolgot még kipróbálnék. A következő kísérletet 50 éves koromra tervezem, nem akarok alzheimeres vén f*rokként elrohadni.
2009. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Korábban is gondolkodtam az öngyilkosságon,de akk még láttam értelmét az életemnek,de most is gondolkozok rajta,mert most már nem látom értelmét az életemnek a következő okok miatt:a barátom kibékült velem és megint szakított velem 3nap után örökre,a szüleim nem foglalkoznak velem,csak a munkájukkal vannak elfoglalva,soha nem hallgatnak meg mert vagy telefonálnak órákon keresztül vagy fáradtak és pihenni akarnak,a barátok meg kétszínűek:S

röviden ennyi:(

2010. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Néha én is azt érezném, hogy az a legjobb, de vhogy nem kerítek sort rá, és először kiderül, hogy jól tettem, aztán megint bajok
2011. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!