Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyek jó ember?

Hogy legyek jó ember?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kicsit h*lye kérdés, de szeretnék jót tenni. Nem ismersz, ne ítélkezz, próbálom leírni azt, aki lettem. Lenéző lettem és mindenkinél felsőbbrendűbbnek érzem magam.Nem érdekel senki és semmi, nem építem a kapcsolatokat, hidegen hagynak az emberek érzései. Ez jó pár év munkájának eredménye..Kiskorom óta folyton csúfoltak és gúnyoltak, megaláztak, eltiportak. Nem bízom az emberekben, félek tőlük és próbálom magam azzal megvédeni, hogy én támadok elsőként. Félek, hogyha jólelkű leszek, kihasználnak ismét és ugyanaz lesz, mint ami mindig is volt. Nagyon sok gyűlölet és szenny gyülemlett fel bennem..én nem akarok ilyen lenni. Nem tudom mit kéne tennem..én voltam senkinek sem ártó gyerek, de lelkileg megöltek. Nagyon elkeseredtem így, 17 éves koromra és legszívesebben meghalnék. Ki akarom űzni a sötétséget a lelkemből úgy, hogy jót teszek másoknak. Mit tegyek? Érdemes egyáltalán megváltoznom? Segítsetek nekem, mert már nem bírom.
2009. okt. 16. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Segíts másokon

próbálj kedves lenni másokkal

én 21/f vagyok és hasonlóan érzek

2009. okt. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
hát én most 14 vok és engem is lenéznek csúfolnak minden ami csak lehet és én is azt tervezem ,h mostanól én is ezt fogom csinálni már nem is szeretek senkit avgyis nem érdekel senki ! Az egész éleet unalmas Először aki veled kedves azzal te is legyél az aki pedig fa*ul viselkedik veled azzal te se legyél barátságban..
2009. okt. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló vagyok, mint te. Nem tudom, hogy én hogyan lettem ilyen, de sokkal különbnek érzem magam, mint mások. Bár lehet, hogy ez az egész körülöttem lévő "fura" társaság miatt van. De nem akarom másra terelni a felelősséget.

Nem szeretek közel engedni másokat,és imádok kötekedni...

(Tiszta szégyen...:( )

És én se szeretek társaságba járni.

Nekem volt olyan, amikor 1 hétig szinte senkivel se beszéltem, utána egyfajta megkönnyebbülést éreztem, hogy egyedül lehettem.


Próbáltam "megjavulni", és egy ideig kedves lenni.

1. nap nekem jött csak úgy egy gyerek, hogy én milyen bunkó is vagyok... Egyszerűen már nem is próbálkozom, mert tudom, hogy úgy se sikerülne.


Másokkal jól kijövök, akik nem a személyes ismerőseim.


Szerintem egy kis magány neked is jót tenne.

2009. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha de soha ne hazudj!!Nincs kegyes hazugsag...
2009. okt. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

nah ez ismerős érzés....1 biztos: NE LEGYÉL OLYAN mint azok akik csúfoltak meg gúnyoltak mert ha olyan vagy mint ők akkor nem lehetsz jó ember!

Tudom, nem egyszerű,de ki kell bírnod.

Szerezz pár BARÁTOT(nem havert)és éld az életed velük.

Hidd el, meg lesz az eredménye.:)


15/F

2009. okt. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Már attól jobb ember lettél, hogy ezen gondolkozol. Szerintem jogos amit érzel, mikor az embert annyiszor hátba szúrják, már arra gondol, h akkor mi a fenének érdemes rendesnek lenni? De mindig vannak jó emberek, csak megkell találni őket. Ne ítélkezz mások feltett amíg nem ismered meg őket. Az emberek sajnos imádják bántani egymást, de ha te is azt teszed csak olyan leszel mind ők, viszont jópofiznod sem kell. Szard le az olyanok véleményét akik csúfolkodnak. Mond, hogy nem érdekel a véleményük. És ne vedd fel amit mondanak, mert ha lássák, hogy komolyan veszed, nem fognak leállni. Lépj tovább a múlton. Ha megváltozol magadért tedd, ne másért.
2009. okt. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Vegyél kutyát. De komolyan. Én is hasonlóan vagyok mint te, azzal a különbséggel, hogy azt az elvet vallom, hogy nem alacsonyodok le senkihez. Tehát nem támadok vissza, nem bántok senkit, mindig normálisan beszélek. Igaz megalázni nem tudnak meg semmi, mert egyszerűen nem figyelek rájuk, meg hátba szúrni sem, mert annál óvatosabb vagyok, de a tudat nagyon fáj, hogy nem szeretnek. De nagyon sokat segít a tudat, hogy eszembe jut: én nem bántottam őket, ártatlan vagyok, ok nélkül bántanak, mégsem én vagyok a rossz, velük van valami baj (mert ugye sosem szólok vissza stb.. így nem lehet okuk a bántásra). És igen, sokszor látom a vörös fejüket, hogy mégjobban erőlködnek, hogy piszkáljanak, de én nem látom meg. Sok olyan dolgot is megtudok róluk ami szintén engem igazol. Pl engem szekálnak, utána meg elmennek leinni magukat, mert nekik problémáik vannak. Ez mind-mind elégtétel. Mióta van kutyám, azóta sokkal jobban érzem magam. Ő keménykedik helyettem is. :) Mindigis többre tartottam az állatokat az ilyen buta, éretlen embereknél.
2009. okt. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Déva: Böjte Csaba gyermekotthona.


Nem voltam ennyire drasztikus állapotban, de az ami ott van egy csoda.

Jó teszel, ha odamész önkéntesnek és az ottani szabadidődet a gyerekekkel töltöd. Nem mesélek sokat, hiszen, ha nem mész akkor mindegy, ha meg mész , akkor te is része leszel ennek a csodának.


Itt van egy videó, nekem ez adta meg az első löketet, hogy elinduljak és eredetileg én akartam nekik adni, de annyi szeretetet és valami felfoghatatlan érzést kaptam tőlük, ami egy életre megváltoztatott.

http://www.youtube.com/watch?v=oDO5Yc4SY1w&feature=related

Egy ilyen élmény csak segíthet rajtad.

Ha kérdésed van írj privit, bármiben segítek.

16/L

2009. okt. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutya, a gyerekotthon sem rossz ötlet, vagy bármi, ahol gondoskodni, szeretni tudsz.

Én még azt mondom hozzá, hogy alkoss! Alkoss valamit, aminek kézzel fogható eredménye van. Akármit, képet, vázát, autót, kiskanalat,.... mindegy, csak tetsszen neked! Majd figyelj! Kis szerencsével találkozni fogsz valakivel (legyen az egy kisgyerek, vagy állat, vagy felnőtt, vagy akárki), akinek nagyon fog tetszeni, amit alkottál, s add oda neki! Természetesen minden ellenszolgáltatás nélkül. Nagyon jól fogod érezni magad utána. :-)


Írtad, hogy félsz attól, hogyha jólelkű leszel, akkor újra kihasználnak. Hidd el, nem tudnak kihasználni! Rosszhiszeműséget, rossz tapasztalatot, keserűséget, persze el tudnak érni nálad más, szintén keserűséggel teli emberek, de megfosztani jóságodtól valójában senki nem tud! Az belülről jön.

Tudod, ha adsz valamit, soxor nem rögtön, vagy talán soha nem jön érte köszönet. Ám ha képes vagy mégis adni, ne várj érte köszönetet! Az sem baj, ha "kihasználják" jóhiszeműségedet, hisz nem a bölcsességedet vették el. Bölcsességed nagyobb lesz kihasználóid esetleges balgaságán! Már azzal, hogy adtál, vagy példát mutattál, a "sorok között", sokszor késleltetve nagyon is elkezd dolgozni egy pozitív érzés a kapó/elfogadó félben, s egyáltalán nem biztos, hogy neked köszöni meg egyenesen a dolgot, hanem továbbadja ő is a "jót".

Biztos lehetsz benne, hogy még jó sok megaláztatás, gyűlölet és társai fognak még érni az életben. Nincs értelme erre közhelyeket mondani. Ezeket tényleg nehéz elviselni. De talán a legjobb, ha kívülálló embernek értékeled magad (akkor azzá is válsz ilyen kritikus helyzetekben), és átlépsz ezeket a szituációkon. Azt fogod észrevenni, minél több ilyen helyzeten léptél már át, annál kevesebb atrocitás fog érni, ami valójában már nem igaz, csupán már nem veszed ezeket észre. A jó dolgokra tudni kell megnyílni. Te már az első lépést megtetted, hogy írtál ide.

2009. okt. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

A lényeg az, hogy akarsz-e változni, vagy sem.

Nem szabad törődnöd azzal, megéri-e jónak lenni, mert azzal pont a jóságot áldozod fel ennek a szennyes világnak az oltárán.

Sajnos nem mondhatom azt, hogy a vallás vagy akármi ilyen spirituális maszlag segít, legfeljebb csak magadat ámítod vele.

Jónak lenni sokféleképpen lehet, döntsd el, neked melyik a legmegfelelőbb. Vagy maradj ilyen megkeseredett, és légy vállalati igazgató sok, nagy fekete autóval és háromemeletes villával.


[link]

2009. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!