Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek ilyen ember?

Hogyan legyek ilyen ember?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Nincs különösebb bajom magammal, nincs önbizalomhiányom (de öntelt sem vagyok), elfogadom a kinézetemet, csak a belsőmmel nem vagyok elégedett. Hangulatember vagyok, elég durván. Ezen kívül nem vagyok az a mosolygós, kedves ember, nem tudok állandóan jó pofizni. Sokak szerint csúnya a nézésem, pedig nem gondolok közben semmi rosszra, egyszerüen örököltem a csúnya nézést az egyik szülőmtől. Emiatt gondolnak engem az emberek komolynak, barátságtalannak.

Ha egy szórakozó helyen vagyok nem tudok ellazulni csak mondjuk piásan. Aki nem halad előttem amikor én gyorsabban mennék, vagy véletlen meglök, legszívesebben megverném. Elkap olyankor az ideg. Nem vagyok beteg, depressziós, sem verekedős, csak egyszerüen idegesít ha valaki az ,,utamba áll".

Pedig én szeretnék olyan csaj lenni akit szeretnek az emberek, és kedvelnek a pasik! Azt mondják, szép vagyok, de mégis van bennem valami ridegség. Szeretnék vonzó személyiség lenni. Hol kezdjem, hogy csináljam? Mit tegyek? Köszönöm aki végig olvasta és ad nekem tanácsot! :)


2011. márc. 10. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ÚÚÚ, egy az egyben mintha én írtam volna..Nem tudom, mi lehetne a megoldása, én is igyekszem toleranciát tanulni. Marha ideges tudok lenni én is, ha hátráltatnak! Főleg ha autóval megyek, fel tudok robbanni, ha 40-el mennek előttem ott, ahol 70-el szabadna, és hasonlók. A sok embertől kiver a víz.. Ha kis időt eltöltök például tömegközlekedésen, ahol aztán akad bőven az idegesítő, bámulós, óbégatós fajtából, rengeteg ideig kell regenerálódjak.. Valamiért mi úgy lettünk összerakva, hogy kevés tolerancia szorult belénk. Engem is úgy jellemzett pár csoporttársam, hogy mindig túl komoly és rideg vagyok, és a kulcsszó: szintén csúnyán nézek egész nap! Pedig próbálom megerőltetni magam és tudatosan jókedvű arcot vágni, de néha lehetetlen a körülmények miatt, főleg, ha érzem, fel fogok robbanni a tököléstől, vagy bármilyen számomra idegesítő ténytől.. Engem is érdekelnek a válaszok!
2011. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tetris ***** válasza:

Nem kellene megváltoznod! Maradj olyan, amilyen vagy. A bőrödből úgyse tudsz kibújni. Ilyen vagy, ez vagy te és kész.

Esetleg tudatosan megpróbálhatsz arra törekedni, hogy nyitottabb, oldottabb hozzáállással fordulj az emberek felé, de teljes átalakulásra senki sem képes.

Hidd el mindenki utálja, ha gátolják a haladásban, ha az útjába állnak . Az emberek döntő része nagy megpróbáltatásként éli meg a frusztrációt.Ezzel nem vagy eegyedül. Ettől te még nem vagy rosszabb senkinél.

Nincs veled semmi baj. Nyugi. A nézésedről meg csak annyit, ha állandóan vigyorognál, mint egy idióta, akkor meg az lenne a baj.

2011. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 yuda ***** válasza:

Semmiképpen nem vagy menthetetlen, különben nem lenne vágyad a változásra - tehát ez jó.


Elsőnek a tükör előtt gyakolás jutott eszembe, ott figyeld meg magad, szemed, kifejezéseid és ez azonnali visszajelzés, megtanulhatod korrigálni.


Belső személyiség változáshoz szerintem menj el pszichológushoz és együtt kiderítitek az egyébként nyílvánvaló dolgot, hogy a proléma gyerekkorban gyökeredzik, de nem is ez a lényeg, hanem hogy direkt rád speciálisan kidolgoz egy tervet, amit ha csinálsz, észrevehető pozitív változások lesznek.

2011. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok.Nem véletlenül Oroszlán a csillagjegyed?
2011. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én voltam pszichológusnál, pont az ilyen robbanások, és stresszhelyzetben "nyugtató hatású" gyilkos gondolatok miatt. Így elég komolyan hangzik, de elég bagatel. Például sorbanállok valahol, és túl közel jönnek, tolakodnak, csak az menti meg a lelki békém, ha elképzelem, hogy mindenki fejét a falba vágom. Ha rámköhögnek, szintén felrobbanok, reflexből káromkodok. Nagyon hátrányos, hogy nem tudok megküzdeni a stresszel. Mondom, kinézetre egy komoly, rideg embernek tituláltak, hiába öltözködöm nőiesen, színesen. Edzésre is járok napi szinten, így kicsit jobban ki tudom adni a gőzt, ez mondjuk a kérdezőnek is hasznos tanács. De én is kérdeznék tőled, kérdező! Amiket itt fentebb felsoroltam, rád jellemző dolgok?
2011. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Évekig ügyfelekkel foglalkoztam és naponta volt legalább 3-4 olyan szituáció, amikor mosolyogva kellett olyan helyzetben is eljárni, amikor fejben már a kedves ügyfél tüdejét téptem ki a fülén keresztül.

Tulajdonképp gyakorlással, önmagad "rákényszerítésével" egy idő után rutinná válik.

Én se vettem észre, mikor vált nálam rutinná, csak egyszer néhány rázós tárgyalás után kaptam visszajelzést egy ügyféltől (aki egy sikeres üzletember volt), hogy nagyon kellemesen meglepődött, hogy bár mindig mosolygok, amikor rázós szituáció volt, milyen pókerarccal és higgadtan tudtam kezelni. Valahogy kifejlesztettem magamban, hogy ilyen helyzetben ne lássák rajtam az érzelmeket, mert ezzel helyzeti előnybe hoznám a tárgyalópartnert.

Pedig előtte pont azzal küzdöttem, hogy minden érzelmem azonnal kiült az arcomra és volt is bajom belőle elég.


Tényleg gyakorlás kérdése, mint az autóvezetés, vagy a biciklizés. Eleinte oda kell figyelni, elbénázod néha, de idővel és kitartással rutinná válik.

2011. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké, de hogy csináljam és mit, erre adna valaki választ?
2011. márc. 10. 18:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Első lépés:Ismerkedj meg Velem!

Igen mi pasik jobban kedveljük azokat a lányokat,nőket akiknek ragyog a mosolyuk!Szerintem lehet hogy több vígjátékot kellene nézned!Mp3 lejátszóba olyan zenét rakni amitől kivirulsz és úgy mászkálni!

Nos szórakozóhelyen szerintem mindenki más is piával szokott ellazulni(vagy drogokkal).Én vodka párti vagyok mert nemcsak hogy ellazít ,de még mosolygok is :)

Szóval rideg vagy?Hmm:) Szívesen ismerkednék Veled ,de nem , mert...

Üdv!

2011. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18:39-es, én is pont ilyen vagyok, és mikor olvastam a kommentedet, felnevettem: nekem is oroszlán a csillagjegyem. Pedig ez elvileg nem is általános jellemzőnk. :D A többi hozzászólást olvasva szinte minden igaz rám is, én is kíváncsi vagyok, mit lehet tenni. A kisugárzásom nagyon negatív, és nem tudok tenni ellene :(
2011. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én tét nélküli helyzetekben gyakoroltam. Pl. a boltban a pénztárosra mosolyogtam, váltottam vele pár szót, ÉRDEKLŐDTEM felőle. Hihetetlen hatása van. Az amúgy morcos, zord arcú emberek felragyognak és legközelebb már régi ismerősként üdvözölnek. Mindezt gyakorlatilag néhány őszintén érdeklődő mondattal el lehet érni.

Pl. egy pénztárosnál meg lehet kérdezni, hogy mióta tart a műszak, hogy bírja, amikor sok a vásárló,stb. A sort se tartom fel vele, mert le lehet zavarni, amíg beütögeti az árucikkeket.


Nekem a kedvesség "bosszúként" is nagyon bevált. (Én írtam, hogy az ügyfelek miatt kénytelen voltam megtanulni.) Sokszor találkoztam arrogáns, támadó stílusú emberekkel, akik emelt hanggal és bunkó stílussal akarták nyomatékosítani a vélt igazukat. Ha egy sértegetős monológra kedvesen és mosolyogva reagálok, hihetetlenül össze tudják szégyellni magukat az emberek (mivel nem a várt reakciót kapják, nem megyek bele az anyázós játszmába) és rettentő együttműködőek lesznek. Talán jobban is, mint azok, akik eleve kedvesek voltak.


Próbáld ki, gyakorolj boltban, bankban, hivatalban, bárhol, ahol felszínes érintkezés van közted és egy másik ember között. Vagy köszönj a buszsofőrnek, kívánj neki szép napot. Vagy kérdezd meg a pizzafutárt, hogy hideg időben hogy bírja a motorozást, biztos kellemetlen lehet. Amúgy szórakoztató is nézni a megdöbbent, majd hirtelen felviduló arcokat. Nekem meg jó érzés, hogy szereztem pár kellemes percet.

2011. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!