Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék egy kis akarater...

Hogyan tudnék egy kis akaraterőt szerezni?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem le, tök jól is sikerült és eddig azt képzeltem, hogy ez lesz életem legjobb nyara. Azonban most is itthon poshadok és internetezem, mert egyszerűen semmihez sincs kedvem, pedig most lenne végre arra időm, amit elterveztem akkor, amikor készülnöm kellett a vizsgákra: fel akartam frissíteni a nyelvtudásomat németből és angolból, edzeni akartam meg mindig kint lenni a szabadban és rajzolni. De most hogy lenne rá időm, nem teszem, mert mindig mondom magamnak "na, akkor most tényleg rá kéne venned magadat!" , sosincs kedvem hozzá. Az ismerőseim többsége mind dolgozik vagy nyaral. Úgy hogy se pénzem, se társam, viszont időm, mint a tenger....csak egyszerűen akaraterőm nincs semmihez se. Hogy a fenébe tudnám motiválni magamat, hogy végre tegyek is valamit. Tudom, hogy szégyen ezen rinyálni és csak elhatározás kérdése, de valahogy nem akar jönni a kedv hozzá. Kérem, adjon valaki valamilyen tanácsot! 20/L


(u.i.: mielőtt valaki beszól, hogy 20 évesen érettségiztem év vesztesen jártam 5 éves gimibe, ahol saját bénaságomnak, meg a 20. új tanárnak (se) köszönhetően nem tudtam normálisan nyelveket megtanulni!)



2013. júl. 10. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Az akaraterőgyűjtős-részben nem tudok segíteni, nekem sem az erősségem. A nyelvtanulósdi viszont igen, szóval ahhoz szólnék hozzá. Az első javaslatom az lett volna, hogy keress különtanárt. Ez egyfajta rákényszerítés, nem tudsz nem tanulni az órádra amiért még fizetsz is... Csakhogy írtad ezt a nincs pénzed dolgot, így viszont töménytelen mennyiségű idegennyelvű és idegennyelven feliratozott film megtekintését javaslom, illetve nyelvtanulós játékokat (pl.: [link] ). Hajrá! :)
2013. júl. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!