Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 33 évesen ebben a helyzetben...

33 évesen ebben a helyzetben mi az, ami életben tartana Titeket? Hogyan oldanátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Szóval 33 éves diplomás vagyok és jelenleg munkám sincs már egy jó ideje. Álláskeresésnél mindig mindenhonnan elutasítanak, vagy épp nem válaszolnak. A szüleimmel élek (akikkel nem vagyok jóban), mivel albérletre sincs pénzem, bármennyire is szeretnék elköltözni. Esélyem sincs arra, hogy valaha egy saját lakásom legyen. Barátom nincs és nagyon rég volt utoljára. Amúgy szépnek mondott és jó alakú vagyok, nulla kisugárzással.

Sajnos olyan szakon diplomáztam még anno, ami egyáltalán nem érdekel és teljesen mást kellett volna tanulnom. Igen ám, de nem tudok másik diplomát szerezni, mert ahhoz is pénz kell, stb. És amit szeretnék, azt csak nappali tagozaton oktatják.

Barátaim nincsenek, mert magamnak való vagyok.

vagyis: jelenleg nincs semmi, ami örömet okozna az életben. Igen: ezekről mind-mind én tehetek. Tudom.

Öngyilkosságra sokszor gondoltam, de gyáva vagyok megtenni. És amúgy is inkább az életet választom és vele szeretnék szembenézni, de nem tudom, hogyan… Mert ez így nem élet.

Diplomásként a felszolgálói, vagy takarítói állásokra sem kellek, mert olyan irányú gyakorlat híján (legalábbis erre hivatkozva) elutasítanak.

Nyaralásról álmodni sem merek, mert ugyebár ahhoz is pénz kell.

Tavaly egy pasi csúnyán átvert, meg amúgy a többi ember is szereti ezt játszani velem. Ha az emberek megérzik a gyengeséget, akkor valami rejtélyes oknál fogva mindez arra sarkallja őket, hogy belém töröljék a lábukat.

Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet lépésről lépésre? Mert én már nem látom a kiutat. Egyszerűen nem látom, értitek? Pedig sokáig „erős” maradtam és tartottam magam, de mostanság betelik az a bizonyos pohár. Normális válaszokat szeretnék! Okoskodó, kioktató ítélkező emberek kíméljenek! Köszönöm! Nem versenyt keseregni akarok itt senkivel, hanem megoldást találni! Tudom, hogy mindezért én vagyok a hibás, de ez nem segít!



2013. aug. 1. 23:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Próbálj meg az angolt vagy németet megtanulni, időd most van rá aztán irány külföld. Ha összegyűlik a rávaló tanulhatod amit szeretnél. Ennél jobb ötletem sajnos nincs.
2013. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Nekem nincs diplomám, de 33 évesen már volt lakásom (igaz hitellel vettem) és van egy csodás fiam.. A családi háztól 18 évesen költöztem el, jobban mondva 18 évesen egyik nap csak úgy kidobtak a szüleim azzal a szöveggel hogy

"felnőtt vagy, van szakmád, nem fogunk eltartani, Tűnés innen) Azóta a saját lábamon megélek..

Igazából a fiúk /férfiak "helyesnek " tartottak, de én sosem tartottam magam szépnek..Jó alakúnak sem, végül is hízásra hajlamos voltam mindig. Bár figyelek arra hogy miképpen nézek ki, de ha cigánykereket vetek is nap mint nap akkor sem lesz belőlem soha manökenalkat.. Mégis mindig volt valakim, aki a vidámságom miatt is velem volt..


Szóval 33 évesen a helyedben már réges régen nem élnék otthon..

2013. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz ma munkát kapni, ráadásul olyat, amelyikből még meg is lehet élni. Van-e lehetőséged esetleg OKJ-s tanfolyamot végezni, nyelvet tanulni? Ha igen, mindenképpen elkezdenék valamit, részben a tartalmas időtöltés, részben a nagyobb esélyű munkatalálás miatt. Nagyon nehéz, tudom, de előbb-utóbb találni fogsz munkahelyet. Esetleg a munkaügyi központban próbálj érdeklődni, indítanak-e munkanélkülieknek tanfolyamot, előadást a sikeres munkakereséshez, ahol megtanítanak önéletrajzot írni, interjúzni. Sok sikert!
2013. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
külföld?
2013. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
31%
ha sehol nem akarnak alkalmazni, mert túlképzett vagy, akkor talán nem kéne megemlíteni h diplomád is van. senki nem fog utána nézni. amúgy meg szerintem lehet munkát találni ha akarsz. én diákmunkásként dolgoztam mcdonaldsban és nagyon élveztem. én most diplomáztam le, de nekem lesz munkám. ha nem lenne akkor visszamennék a mekibe és ott dolgoznék. ha éjszaka vagyok 8 órát 5* egy héten akkor olyan 110 120 körül össze lehet szedni. nem sok, de mégis valami. arra jó, hogy egy albiba költözzek és közben lehet más munkát is csinálni. de ha diplomás vagy, és a mekiben szükség van vmi vezetőre és ügyes vagy akkor az is elképzelhető h ott kapsz jobb munkát. csak valamit el kell kezdeni és onnan már könnyebb. ha otthon ülsz és azon gondolkozol h hogyan légy öngyilkos, meg sajnáltatod magad attól nem lesz jobb. keress valami "legalja" munkát, ha már nem tudsz elhelyezkedni olyan téren amiből végzettséged van, és ott próbálj meg feljebb jutni. csak próbálkozni kell. szúrj ki valamit célnak és ez fogod tudni éri! ha mégsem, akkor tűzz ki egy másik célt.
2013. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Szereted a gyerekeket? Érdemes lenne kimenned külföldre au pairnek, azaz bébiszitternek. A szállás meg lenne oldva, kapnál némi pénzt, tapasztalatot szereznél, új helyen lehetnél és közben tudnál kint munkát keresni.
2013. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

én 22 voltam amikor meghalt az anyukám, aki egyedül nevelt, a lakás is majdnem elúszott, és harmadéves voltam az egyetemen

mégis itt vagyok ma már 36 évesen

nem kell ennyire kétségbe esni, hanem önállósulni kell egy kicsit, dolgoztál már valaha? mert ha nem ideje elkezdeni! ülj le a gép elé, keress ki 200 helyet, céget ahol szívesen dolgoznál, írj önéletrajzot, motivációs levelet, és küldd ki mind a 200 helyre. Ha ezt megtetted, gyere ide vissza, és írd meg hogy mi történt.

Sok sikert!

2013. aug. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

1., 4. Igen, angolul középfokon „beszélek” és épp azért nincs egy fillérem sem, mert az utolsó tartalékomat nem rég arra áldoztam, hogy kiköltözzek Angliába egy kisvárosba állást találni és ott letelepedni. Ha valaki nekem korábban azt mondja, hogy másfél hónap alatt úgy sem találok állást, hogy reggeltől estig állást keresek személyesen, interneten, 2 szomszéd városban, mindenhogy, ám nem találok…szóval ezt nem hittem volna el!! De így lett. Haza kellett jönnöm, mert elfogyott a pénzem. Mindez most volt idén. Ja és kint még a KFC-ből, Mekiből és a Tesco-ból is elutasítottak. No comment… Gondolom azért, mert nem volt olyan irányú gyakorlatom.

Amúgy ha lenne pénzem, újból nekivágnék külföldnek (csak nem Angliának!), de már nincs. És kezdőtőke nélkül sehová sem mehetek.

6. Egyetértek Veled is abban, hogy a legaljáról kezdjem. Bár hotelekben szobalánynak sem kellettem, de igaz: az itthoni Mekikben még nem próbálkoztam. Ha minden kötél szakad (vagyis úgy kb. most ), akkor ott is dolgoznék. Nem büdös nekem a munka.

3. Munkaügyi központ: igen, én is azt hittem, hogy megoldás lehet. Iksz időnként meg kell jelenni, az teljesen rendben van. De: bent az álláslehetőségekről tájékoztató faliújságok teljesen üresek, vagyis nincs állás. Kérdem az ott dolgozókat, akik megerősítenek ebben. Majd tanfolyamokról érdeklődöm: „Nincsenek tanfolyamok”. Így meg minek menjek oda, sőt: azt sem tudom már, hogy minek létezik az az intézmény, ha semmiben sem tudnak segíteni. Köszönöm szépen a jókívánságot!

7. Igen, a bébiszitterkedésre én is gondoltam. Hisz ahhoz kezdőtőke sem kell. Ám tudtommal csak huszonéveseket foglalkoztatnak au pair-ként. Ha tévedek és saját tapasztalatod alapján tudsz egy megbízható au pair ügynökséget ajánlani, akkor kérlek, írd meg.

Látom, a 2. válaszolót jól lepontoztátok, ám én őt is megértem! Bárcsak engem is kivágtak volna 18 évesen! Mert akkor az önállóságra, korábbi érésre késztetett volna! és igen: a vidámság. Egy vidám ember mindig vonzza az ellenkező nem képviselőit. :)

8. Köszönöm, teljesen igazad van! Épp azért mentem Angliába, mert kb. 200 helyre küldtem itthon önéletrajzot (pontos számot nem tudok, mert meguntam az e-mailek számolgatását). Az a 200 hely sajnos főként hotelek voltak. Személyesen is meglátogattam egy csomó hotelt Budapesten. Leráztak mindenféle sablon szöveggel…. Egyik helyen, azt mondtam: ok, nem vesznek fel, de itt szeretnék önöknél önkénteskedni 1 hónapig és az alatt eldönthetik, hogy szeretnének-e velem dolgozni, vagy sem. Erre a válasz: „Önkénteskedés? Jól hangzik (mindez cinikusan), de ha magát az alatt baleset érné munka közben itt, akkor mi lennénk a felelősök.” Eredmény: onnan is elutasítottak. A hotel nevét is leírhatom akár, csak most így első körben nem akartam égetni őket. Mert az a hozzáállás szerintem nagyfokú korlátoltságra vall!

Én hiába nézek ki jól, ha nincs kisugárzásom és a körülményeim miatt a legtöbbször olyan vagyok, mint aki citromba harapott.

Sokat sportolok (ami ingyen van :)), ám jelenleg az sem segít.

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Írjon még nyugodtan, akinek van hozzáfűznivalója. :)

2013. aug. 2. 00:22
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó (9.)! Azért ez már egy kicsit keményebb!!

És köszönöm szépen, de a „miért nem tettem ezt, vagy azt A MÚLTBAN másként?”- típusú kérdések a jelenlegi helyzetemen nem segítenek! Otthon ülni és siránkozni? Mit tudsz te rólam?! Mit tudsz te az életemről, az erőfeszítéseimről? A legkönnyebb a világon másokat bírálni, anélkül, hogy bármit is tudnánk az adott ember életéről. A fentiek csak felszínes infók rólam.

És igen, természetesen dolgoztam. Csak nem írtam le fent az életrajzomat.

2013. aug. 2. 00:32
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

Akkor benned van valami ami miatt semmi nem sikerül neked.. Talán túl pesszimista vagy, vagy alapból nem vagy egy megnyerő ember.

Azért engem meglep hogy középfokú angol nyelvtudással nem vettek fel kint sehová. Én annyit tudtam angolul hogy Hello és thank you.. Meg a nevemet megtudtam mondani angolul.

Nem szégyen, mert én orosz nyelvet tanultam, és mivel az is kínkeserves volt számomra így én késztetés sem éreztem hogy több nyelvet tanuljak. Ha nem a párom után jöttem volna ki Angliába akkor eszembe sem jutna hogy nyelvtudás nélkül kimenjek. Annyira nincs nyelvérzékem, annyira képtelen vagyok a nyelvtanulásra, hogy lassan 3 év kint élet után jó ha alap angol tudásom van.. Mégis dolgozom. Nem protekció állás, nem takarítás. Mekiben kezdtem. Egy előre megírt Cv-vel bementem, és a betanult szövegemet mondtam. Én vagyok x.y. tudok és nagyon szeretnék dolgozni, mikor jöhetek?? Kérdeztek de csak vigyorogtam hogy oké minden jövök dolgozni.. felvettek. 3 hónap után a párom mondta hogy olvasta egy kis cég keres forrasztókat.. Gondoltam miért ne próbáljam meg?? Nem fecsegni kell, hanem dolgozni.. Elmentem oda is.. Ott se mondtam többet csak amit eleve tudtam.. Kérdeztek, de fingom nem volt mit..Csak mosolyogtam és mondtam: tudok forrasztani.. Én lenni munka.. Felvettek..

Istenem, ha középfokú angol nyelvtudásom lenne olyan jó helyeken dolgozhatnék.. annyi lehetőség adódna, és ezért lep meg hogy neked nem sikerült..

(én is egy angol kisvárosban élek)

Még annyit, hogy még ma is ha megyek munkából haza látom a hirdetéseket, hogy keresnek eladókat a café Neróba vagy ahová én örömmel mennék (de ugye nincs nyelvtudásom) az Argosba..vagy eladókat keresnek a sainsburybe..

Valamit nagyon nem jól csinálsz.. (vagy én vagyok nagyon megnyerő??????? )

2013. aug. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!