Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nem akarok már szenvedni...

Ha nem akarok már szenvedni tovább, de nem tudok megváltozni hozzá, akkor tudat alatt lehet hogy szenvedni akarok?

Figyelt kérdés

Vagy mi lehet a megoldás. Őszintén szólva nem próbáltam meg minden erőmmel, képességemmel megváltozni. Ezt nagyrészt lehet hogy azért, mert úgy gondoltam, hogy úgyse sikerül. Ide is már szégyellem ezt a sok hülyeséget kiírni, de nincs kinek elmondjam. Eléggé elegem van már és sokszor gondolok öngyilkosságra is, ami valószínűleg nem fog bekövetkezni, mert ahhoz persze gyáva vagyok, vagy tudja tököm miért nem csinálom. Hiába sportolok is például, nem tudok felszabadult lenni közbe se, csak nagyon ritkán, pedig szerintem szeretem. Elvileg azt tanulom, ami érdekel, mégse fordítok elég időt rá, hogy olyan szinten sajátítsam el a tudást, ami megérné (anyagilag és nem anyagilag is). Totálisan magamba zárkózott vagyok, nem merek őszintén, vagy sehogy se megnyílvánulni (akár legalapvetőbb dolgok is néha), és olyan önbizalomhiányom van, hogy ihaj. Ráadásul már nem tizenéves vagyok, nagyon nem itt kellene már tartanom. Legszívesebben addig ütném magamat, amíg mozogni tudok, mert nem tudok változni.

Na, leírtam ezt, ahogy érzek. Vagy ír valaki valamit, vagy nem. Szinte mondjuk úgy is mindegy. Ez a sz@rság jönne belőlem állandóan.



2013. szept. 7. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok,bár csak 17 éves. Te hány éves vagy,megkérdezhetem?
2013. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
20 és 30 közt. A pontosat nem akarom. De ne add fel, te nem leszel ennyi idősen is ilyen, mint én. Hidd el hogy minden jóra fordul és tegyél érte, néha "keményen". Legalábbis ha egy mondatba kellene sűrítenem, amit ezekből az "önsegítő" könyvekből olvastam.
2013. szept. 7. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy a "szenvedni akarás" inkább az az érzés,hogy úgy érzed nem érdemelsz jobbat?
2013. szept. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De lehet.
2013. szept. 8. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik egyszerűen nincs kedved az élethez.Biztos unatkozol,nem látod semminek sem az értelmét akárhogy is próbálkozol...

Motivációra lenne szükséged.

2013. szept. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez így van.

Igen a motiváció. Először pár félelmemet kellene legyőznöm talán, hogy működjön a motiváció. Vagy csak valami "keményebb" impulzusnak kellene érnie, hogy "felébredjek", mert sokszor úgy érzem magam, mint egy élőhalott.

2013. szept. 9. 19:28
 7/7 anonim ***** válasza:

ja énis ilyen tipikus idiótasággal bíbelődök, depi önygyi meg a többi baromság.

próbálj ki valami drogot ha annyira változtatni akarsz a hozzáállásodon, alkoholt antidepresszánsokat vagy ami jólesik.

pszichológus is segíthet vagy pszichiáter (fogalmam sincs melyik csak a gyógyszeres) de ők is valószínűleg ilyen drogokkal tömnének.

motivációm nekem sincs vagyis lenne, mert érdekelnének dolgok, csak irtózatosan lusta vagyok.

szociálisan nem tudom hogy állsz de ha az megy akkor próbálj annyi szociális szakmai vagy bármilyen életet élni hogy ne legyen időd ilyen marhaságokon agyalni, elvileg ez is egy megoldás.

önértékelésen meg ezen a kóros depis tünetegyüttesen elvileg ezek tudnak változtatni az idő műlásával.

bár épp ma gondoltam jó lenne utánanézni ilyen antidepresszánsok működésének hogy azok hogyan csesznék szét az amúgy is idióta agyamat.

23 éves gyökér

2013. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!