Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok kicsit segíteni?

Tudnátok kicsit segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyjából mióta az eszemet tudom,fogyni szeretnék.Elkezdtem sportolni,próbáltam nagyjából csak zöldség-gyümölcs-húst enni.2méretet fogytam 2év alatt.Nem azzal van bajom,hogy lassan megy,hanem hogy nem hozom a maximumot.Ebben a két évben átestem azon,hogy hánytattam magam,majd nagy nehezen,de abbahagytam.Visszatértem a normális életvitelemhez,majd most tavasszal nagyon magam alá kerültem.Nagyjából semmit nem ettem,ha igen,akkor se többet mint 600-800kalória.Eléggé megviselt,nagyon fáradt és ingerült voltam mindig.Majd nyár vége felé megismerkedtem majd összejöttem a barátommal,kicsit derűsebb lett minden.Szeptembertől fogva csak zabálok,tényleg nagyon sokat eszek.Emelett/emiatt visszatért az önutálatom is,sokat sírok,fogyni akarok,mert még van miből.Mindenki a szemembe hazudik,hogy vékony vagyok,ne fogyjak már,és hasonlókat,a barátom pedig őszintén és támogatva elmondta,hogy igazam van,bár ne utáljam magam emiatt,mert ő így is szeret.

Szeretnék lefogyni,és nem csak félig-meddig,ahogy eddig sikerült.Ha elkezdem,be is szeretném fejezni.Hogyan szabadulhatnék meg a kényszerzabálástól?Melyik sport lenne a jobb,spinning vagy úszás?Ha a családtagjaimat "nem érdekli mit esznek",én hogy egyem az egészségesebb ételeket?

Aki válaszol,nagyon köszönöm neki!16/L


2013. okt. 20. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyors fogyás titka: egyél sokat, és egyél annyit amennyi jól esik, és ne törődj a súlyoddal.
2013. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát először is gratula, hogy sikeres volt a fogyásod! Tudod, a fogyás az olyan, mint az izomnövelés: nem megy egyik napról a másikra, idő kell neki, mire kialakul. Neked 2 év kellett hozzá. Ha olyan génekkel vagy megáldva, akkor meg pláne nem csoda, ha idő kell hozzá.


Másodszor: a hányatás viszont nagyon nem jó ötlet, az ilyesmit bulímiának hívják és ha túlzásba viszed, annak nagyon komoly következményei lesznek! Szervezeted kimerül, emiatt könnyebben lesz beteg és amúgy is a megszokás miatt nehezen tudja majd befogadni az ételt. (És ez nem jó, mert azért megvan a napi minimum mennyiség, amire a szervezetednek szüksége van! Ha ez nincs meg, akkor immunrendszered összeomlik, keringési, emésztési zavarok lépnek fel és gyengeségérzeted lesz.)


Harmadszor: tudod, a szerelem nagyon szép dolog és a párod így is elfogad téged, innentől kezdve szerintem nem kell erőlködnöd. A többiek véleményére - már bocs, de - sz@rj rá! Ne másoknak akarj megfelelni a testsúlyoddal! És bocsi, de ha annyian mondják, hogy nem vagy kövér, akkor nem is vagy az! Egyébként is mi van akkor, ha van rajtad pár kiló felesleg? Jöhet bármikor egy depressziós időszak vagy vírusos fertőzés, amikor az istennek nem fogsz tudni enni, és akkor nagyon jól fognak jönni az elraktározott súlyok.


Az úszás szerintem jobb sport, mert az minden izmot megmozgat így ott több kalóriát égetsz el.


Egészséges ételek. Na, ez megint olyan dolog, hogy ha nincs pénz rá, akkor felesleges rajta gondolkozni. Én sem étkezem egészségesen, mégiscsak 1-2 kiló felesleg van rajtam.


Fel a fejjel, vannak az életben sokkal rosszabb dolgok is, mint a fölös kilók! Különben is, mint írtam, az nem biztos, hogy rossz! Nekem pl. kifejezetten bejön, ha van a lányon mit fogni :-)

2013. okt. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!