Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pénzen nem lehet venni boldogs...

Pénzen nem lehet venni boldogságot?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam a pénzről. Tehát azt mondják az emberek, pénzen nem lehet boldogságot venni. Én egy elég csóró családból vagyok, nem élünk annyira rosszul, de azért a mindennapokban megérződik, hogy nem vagyunk a tehetősebb rétegben. 19 éves vagyok. Ha azt veszem alapul, hogy a sok pénz nem boldogít, akkor van alapja, hisz mi értelme, ha mindent meg tudunk vásárolni, mert akkor elveszik az öröm, hogy megengedhettem magamnak, hogy megvegyem azt a szép ruhadarabot, vagy azt a rég kinézett könyvet, mivel ha sok pénzem lenne, mi nekem egy könyv, egy új cipő, akármi. Szóval alapjában véve ha sok a pénzünk, megszokjuk, egy idő után nem lesz különleges a 3 sportkocsi, és semmiben nem látjuk meg a különleges eszmei értéket. DE. Ha sok pénzem lenne, akkor tudnék másoknak adni. Fordíthatnék árvákra, vehetnék édesanyámnak egy-két cipőt, fölsőt, ami kell neki, meglephetném többször a barátnőmet, mert lenne miből, és ha ezt veszem alapul, akkor a pénz valahol mégis boldogít minket. Barátnőm boldog lesz, hogy kapott valamit tőlem, hogy gondoltam rá, én boldog leszek, mert láthatom őt mosolyogni. Tehát most akkor boldogít vagy sem?
2013. okt. 26. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem rossz gondolatmenet, de másképp érted a mondást. Általában ezt akkor használjuk, mikor valaki saját magának akar boldogságot vásárolni. Így ezzel nem ezt teszed. Hisz akinek veszed az adott tárgyat, az boldog nem lesz, de örülni fog. Lényegében Te is "csak" örülsz, hogy örömet tudtál szerezni. Az pedig csak velejárója, hogy pénz áldoztál erre. Hisz ha belegondolsz, manapság szinte semmit nem tudsz adni pénz nélkül. Ha rajzot adsz, akkor a papír és a rajzeszközök, ha valamilyen kötött, fonott dolgot, akkor az ehhez használt dolgok kerülnek pénzbe. Az egyetlen dolog amit tényleg pénz nélkül tudsz adni, az az igaz szeretet. És ezt venni sem tudod. Minden más egyszer Neked pénzedbe került. (Attól most tekintsünk el, ha mondjuk az ajándékba kapott rajzkészleteddel és papíroddal készíted a rajzot. Nem közvetlen, de az is pénzbe került.) Teszem hozzá, ez igazából fejben dől el, szóval Te is, én is, és az esetleges további válaszolók is máshogy látják, láthatják.
2013. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, az életed nem lehet leegyszerűsíteni ilyen archaikus, egyébként is ellentmondásos közmondásokra. Emiatt ezzel kapcsolatban kérdést feltenni, és rá valódi, kielégítő választ várni a legnagyobb botorság.
2013. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 JohnTitor ***** válasza:
Mondják ezt a szegények, sajnos a mai világban a boldogságnak ára van. És most nem feltétlen a párkapcsolatokra kell gondolni az is, csak egy része a boldogságnak.
2013. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A pénz nem boldogít, de hiába lejárt lemez, én még mindig szívesebben sírok egy limuzin hátsó ülésén, mint az utcán, esőben ázva.


Én nem vagyok szegény, de gazdagnak sem mondanám magam. Viszont voltam szegény, olyannyira, hogy volt, hogy nem tudtunk mit enni. Ezzel kapcsolatban annyit tudok elmondani, hogy mióta nem kell gondolkodni a boltban, hogy mit vehetek, könnyebben élek. Nem feltétlen vagyok boldogabb - bizonyos értelemben igen -, inkább csak felszabadultabb vagyok, nincs az a stressz, amit a pénzhiány okozott. Bárki bármit mond, a szegénység a kapcsolatokra is rányomja a bélyeget, mert teli gyomorral azért könnyebb szeretni, mint éhesen.

A mai társadalommal az a baj, hogy a szerény életmódot összetéveszti a szegénységgel. Ha valaki ki tudja fizetni a számlákat, van tető a feje fölött és egész hónapban van mit enni, az nem szegény. Lehet, hogy luxusra nem futja, és ezek az emberek ilyenkor egyből szegénynek mondják magukat. Nem szoktam ilyet, de kívánom nekik, hogy egyszer tapasztalják meg, milyen 1 napig nem enni! Az az igazi szegénység, nem pedig az, hogy a vajaskenyérre már nem jut parizer...

2013. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A pénz nem boldogít csak ha van.Na most írtam egyokos mondást.Jó ha van cipőre és kenyérre,ha ennél több van akkor áldás.Pl ha van fűtésre akkor már luxus.A túl sok pénz meg káros is tud lenni
2014. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!