Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kéne tennem mielőtt...

Mit kéne tennem mielőtt idegileg összeroppanok?

Figyelt kérdés

Anyám állandóan úgy üvölt velem, mintha a szomszéd városban élnék hozzá képest, hazajön (este 6 és 8 között), eljátssza hogy minden rendben, majd a suliról kérdezősködik de akárhányszor előkerül ez a téma, olyan vita a vége, hogy az egész ház ettől zeng.

Olyanokat a fejemhez vág, nekem is fáj, de arra bele sem gondol, hogy ha akarnék úgy vissza tudnék vágni, hogy megsértődik és világgá megy. Nem fenyegetek, tudnék mondani dolgokat (igazságokat), amik annyira fájnának neki, hogy elhiteti magával és a családdal hogy nem úgy van.

Elegem van, hogy mindennap őt kell hallgatnom, próbáltam értelmes és alázatos lenni, de csak kihasználja és elismeri magát vele, hogy ő nem csinált semmit.

Apával is összekapnak állandóan és ott is minden egyes vitát ráken, semmiért nem vállalja, hogy igen, én voltam, hibáztam. Ilyen mondatot még nem hallottam tőle (bár apától se sokszor).


Alapvetően soha egyik szülőm se érti meg igazán, hogy nekem problémáim vannak a suliban és azon kívül is. A részletekről nem akarok beszélni, de a suli egyszerűen annyira nem megy, persze az elvárás, hogy osztályelső legyek (ami eleve lehetetlen, amíg a készségtárgyakat is osztályozzák és egy csomó más tárgy se megy - 5-ösre már egyik se).

Alsóban kitűnő voltam, azóta nekem ezt kell(ene) hozni, mert "képes vagyok rá". "Vagy nem" - mondom én, de ez senkit nem érdekel.

Lelkileg teljesen kivagyok. Sokkal jobban örülnék már a halálnak.

15/f



2013. nov. 13. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazán sajnállak,-bár én sokkal idősebb pasi vagyok-az én életem is nehéz volt diákként.Főleg italozó apánk miatt,szinte semmire nem jutott pénz.Este már rettegtünk vajon kicsit v. nagyon részegen ér haza.Persze lassan teltek az évek,végeztem a sulival,van jó szakmám is.Legfontosabb:tudd hogy mit akarsz,legyen CÉLOD,csak előre nézz.Tanulj, mert mindennek ez az alapja.Próbáld mellőzni a mindennapi vitákat,ilyenkor talán elmehetnél othonról?!Csak a nyugalmad miatt is.Az én családom is olyan volt-anyám kivételével- vissza húztak volna legszivesebben a nyomorba.Ne vitázz velük,csak tedd a dolgod,így eléred majd a célod,és Te lakíthatod a sorsod.
2013. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hányadikos vagy?
2013. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
15 évesen szerinted mennyi?
2013. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!