Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van az életből kiút?

Van az életből kiút?

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 20:57
 1/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Persze.

Az egyik az elfoglaltság. A másik a cél. A harmadik a halál.

2013. nov. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%
Szubjektíve kihagytam a drogot, piát, mert nekem nem jön be. Mások is inkább belehalnak...
2013. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ha az illető személy életunt, kiábrándult és semmiben nem leli az örömét? vagy semmiben nem talál célt? ez ellen lehet tenni valamit egyáltalán?
2013. nov. 21. 21:08
 4/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Van ilyen is. Ez normális, időnként az ember rájön, hogy katyvasz van, nem ér semmi semmit. Szerintem minél intelligensebb valaki, annál hamarabb vagy töbször jut eszébe.

Hát, még mindig az van, amit fent leírtam. Ha az élet értelmét keresed, akkor a válasz (nekem) az, amit te adsz neki, a tanuláson kivül. Nem a könyvekre gondolok, hanem mindenre, amiből tanulsz, a hibákra is, sőt, főleg a hibákból lehet tanulni.

Kell egy cél, amiért képes vagy kilábalni ebből a hangulatból, hogy mire fel élünk. Azt szokták mondani, hogy ha ilyen kedved van, akkor segít, ha végignézed a napfelkeltét. De szerintem akármi jó, amit csodálsz, lehet egy hangya egy fűszálon, egy virág szirmai, fiúnak gondollak... egy jól becsavart gól, akármi, amitől elhiszed, hogy tökjó, hogy levegőt veszünk.

A jóga Harcos pózától nekem mindig vigyorognom kell - egyszerűen állsz és mindennek ellen lehet állni, mert olyan szemtelen póz. :) (a vízszintes karokkal valóról beszélek)

Valamit csinálj, amit szeretsz.

2013. nov. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Srapnel ***** válasza:

"és ha az illető személy életunt, kiábrándult és semmiben nem leli az örömét? vagy semmiben nem talál célt? ez ellen lehet tenni valamit egyáltalán?"


Ha más nem, egy célod mindenképp van: hogy ez az állapot megszűnjön.

2013. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs semmi életcélom. Nem lelem örömöm semmiben.

Kedves 4. hozzászóló: köszönöm jókat írtál! kicsit jobban is érzem magam. :) lány vagyok amúgy.

próbálok mindig pozitív lenni és mindennek a jó oldalát nézni kívülről úgy tűnik minden rendben van de belülről meghaltam régen. nem tudok ebből kilábalni úgy érzem.

2013. nov. 22. 18:07
 7/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Srapnel is okosat írt - ha más nem, ezt kell csinálni.


A Nike szövege (Just do it) nagyon célratörő, ne gondolkozz, kezd el. Akármit. Kezdj el horgolni. :) Vagy németet tanulni. Minden ad valamit.

2013. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Srapnel ***** válasza:

Az életben az egyik legnehezebb tanulnivaló az, hogy az élet egyenletes keveréke jónak és rossznak. A rosszat meg kell tanulni kezelni, a jót pedig élvezni. Nincs mindenben jó (gondolj pl. fogyatékos gyerekre, évekig elhúzódó rákra, stb.), ezért azokat az időket luxus búval és inaktivitással tölteni, amelyekben az előző, mindenképpen rossz dolgokkal nem kell megküzdeni.


Az életed így is, úgy is letelik, elmúlik, véget ér egyszer. Egy dolgot tudsz csak (részben) magad megszabni: hogy a jobb részeit mivel töltöd. A többi az már egy kitaposott út lesz, a vége felé egyre nehezebb szakaszokkal.

2013. nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!